Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, ale z radoscia przyjalem informacje ze i na nasz teren wejda, maja lepsza oferte od tej pozal sie boze inei

 

Nie przyglądałem się ich ofercie.

Wiem tylko, że oni mi wyłączyli Internet i TV,

całkowicie bezprawnie, ponieważ płacę regularnie rachunki.

Z mojej strony tak to wygląda:

Złodziej ukradł mi telewizor, a teraz przyszedł i chce mi go sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaka była umowa odnośnie najmu sieci,tzn. czy były np. określone warunki czasowe itp.Jeżeli mam wolny garaż i komuś go wynajmuje,to nie znaczy to jednoznacznie,że najemcę mam już u siebie na wieki wieków,ewentualnie mogę go uniżenie prosić o łaskawe opuszczenie tegoż pomieszczenia.Tak czy owak sprawa jest na swój sposób przykra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos jakości zakładanych instalacji przez INEĘ:

 

Skrzynka INEI w piwnicy - jeszcze jest OK, ale po co tyle zapasu kablina wejściu (pętla):

http://s30.postimg.org/e825j3yo1/100_4675.jpg

 

Konkurencja: z prawej City Net, z lewej wielka kasta INOTEL-u:

http://s8.postimg.org/cyx6pukxh/100_4676.jpg

 

Wykończenie przy doprowadzaniu do mieszkań (INEA to korytko, rurka to telefon Netii):

http://s22.postimg.org/5rzta9jm9/100_4677.jpg

 

Na ścianie: INEA (szerokie korytko), z lewej INOTEL, całkiem na lewo Netia (zielona rurka na górze to element sieci c.o.):

http://s27.postimg.org/7cghqo58z/100_4678.jpg

 

Wejście INEI do jednego z mieszkań, z lewej INOTEL:

http://s4.postimg.org/8g7t2nsm5/100_4679.jpg

 

Jakieś komentarze pod względem estetyki w wykonaniu ekip INEI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rancor - nie dziw się "standardom" jakości monterów w INEA, bo przyjmują byle kogo jak leci, u nas robi nawet paru spod przysłowiowej osiedlowej budki z piwem, jedzie na kacu na robote i tylko odlicza czas do zakończenia ;)

Nie żebym obracał się w takim środowisku ale u siebie to każdy każdego zna, chociaż z widzenia i zawsze parę słów zamieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiem się na temat blokow na ratajach /niskich/

- bloki te były wposazane w instalacje dla azartu, antena na dachu, rozporowadzenie instalacji/w rurkach/ w przestrzeni stropodachu, piony przez wszystkie mieszkania w rurkach /w brudzie przygotwanej w plycie betonowej/

- po przejsciu na instalacje kablowa, piony zostaly wykorzystane, ale doprowadzenie sygnalu nastapilo z piwnicy, piony prowadzone sa tak jak były przez wszyskie mieszkania /wówczas jeszcze można tak było, dzis przepisy mowia ze instalacja winna być prowadzone w klatce schodowej/

- w klatce schodowej sciany sa betonowe, na etapie budowy, przygotowana zostala bruzda w ktorej jest instalacja elektyczna, telefoniczna i sygnalizacji wejsciowej, nie ma mowy aby można było tam cos dodac.

- jedynym rozwiazaniem jest, w ramach remontu budynku, dodanie pionow obudowanych, dla prowadzenia instalacji roznych dystrybutorow sygnalu.

- prowadzenie instalacji w listwach plastykowych jest wygodne, ale latwo o uszkodzenie, akty wandalizmu itp

- nie dziwie się admninistracji osiedlowej, ze nie wyraza zgody na wejscie innych dostawcow synalu, ponieważ, duzo zalezy od wykonawcy instalacji jak i kultury mieszkancow.

- inea zajela piony po instalacji azart i jej instalacji nie widzac

- w pomieszczeniach piwnicznych z estetyka bywa roznie, ale na przedstawionych obrazkach trudno cos zarzucic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej u mnie w Swarzędzu w wieżowcu stara sieć AZART-u została, po prostu nikomu nie chciało się wyciagac starych kabli, tylko skasowali anteny na dachu i skrzynkę na ostatnim piętrze (zasilacz i wzmacniacze kanałowe po pierwszej instalacji kablowej z początków tv satelitarnej). Nowa sieć została założona poprzez korytarze i jest "gwiaździsta" (jedna skrzynka przyłączeniowa na 2-3 piętra po 4 mieszkania każde piętro). Jakby wykorzystywano stare rurki w ścianach, to musieliby zrobić sieć przelotową na 22 gniazda na jednym kablu (tylko od strony jednego mieszkania jest rurka, drugie miało krótki kabel przelotowy), a w tym przypadku trudniej o pakietyzację, a przede wszystkim ucierpiałaby jakość sygnału przy tylu gniazdach przelotowych. W rurkach ściennych jest miejsce ledwo na 2 kable i to na mocny wcisk, więc tylko przelotowa instalacja mogłaby powstać. Nowa sieć, najpierw spółdzielcza, potem należaca do City Net została zrobiona schludnie. Późniejsze sieci, telewizyjne i telefoniczne była zakładane na odp....l. Na korytarzach pełno rurek i korytek. Tylko kurz i pająki mają gdzie się zaczepić. Dewastacji jak na razie nie było, czasami ktoś po ciemku zahaczy o odstające od ściany rurki, czy korytka, ale większej szkody nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli inea zakłada swoje kable na terenach gdzie teraz ma te od city neta sama przyznaje się do porażki.

Otóż to, w tej całej wojnie i w przerzucaniu się oświadczeniami warto zwrócić uwagę na to, że mimo wszystko Inea kładzie swoje kable, co oznacza, że biorą dość mocno pod uwagę, że jednak nie mają racji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...