Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie , jak wczesniej pisałem , w zwiazku z tym iz obok mnie stanal nowy budynek " lepszej " klasy INEA wsadzila tam swiatłowody , co za tym poszlo klada swiatlowody u mnie na budynku , przynajniej tak mowil " PAN robotnik " , ale nie kopia nic koparkami , tylko zmieniaja skrzynke z ktorej beda te kable wlasnie szly , czy w zwiazku z przejsciem na swiatlowod , beda w lokalach zmieniac gniazdka abnenckie ??

 

raczej nie znam sie na tym bo myslalem ze swatlowod nie bedzie mnie nigdy dotyczyl po tym jakie INEA miala i ma podejscie ... dajcie znac , Ci co maja ;)

 

pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to centrum Poznania i miałeś u siebie sieć Citynetu? Bo w innych przypadkach raczej Inea nie kładła światłowodu tam, gdzie miała już sieć :) Będą szły nowe piony i nowe kable do mieszkań, w samym mieszkaniu zostaną raczej te same gniazdka :)

ForzaMilan, tak jak już ktoś pisał, można ugrać 20 złotych w stosunku do oferty dla nowych klientów i chyba nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jednak nie dziwi.

Zapewne korzystają z faktu, że mają jeszcze monopol w rejonie i bliskość nowej infrastruktury. Może konkurencja miała wchodzić na teren, a tak światłowód Inea przyhamuje zapędy innych. Inna rzecz, że może chcą zmodernizować 15 letnią sieć, a to dobry marketingowy "lep na muchy".

Jeżeli wymieniają całość to gniazdka będą na światłowód, czyli nowe. Chyba, że w wielorodzinnych stawiają jeszcze na stare rozwiązania z przyłączem światłowodowym do budynku, w co wątpię. Byłoby to samo (ale nowe) okablowanie w mieszkaniach.

Na pewno ograniczeń nie było, no może 100 Mbps, chociaż INEApl pisał tu, że działa już pełne 250 Mbps. U mnie też licząca prawie dwie dekady instalacja w pionach, a w "podziemiu" wymieniali kilka lat temu i o ograniczeniach nie słyszałem. Jedyne co ich ograniczało to DOCSIS co już upgrade.

 

wracam do internetu,

...

cytuje konto e-mail jest dodatkiem do usługi dostępu do sieci Internet i dla Abonentów, którzy nie posiadają własnego konta e-mail miało stanowić drogę porozumiewania się w formie elektronicznej między Stronami Umowy abonenckiej....

za konto e-mail nie jest naliczana przez Dostawcę usług żadna opłata abonamentowa.

 

poczułem się uniesiony wspanialomyslnoscia inei, mam cos, czego nie powiniem mieć i to bez oplat, tak wiec nie narzekajcie na drozyzne

hehe odesłałbym Ciebie do archiwum grupy icp.internet, ale niestety już nie istnieje. Przed dekadą ta sama śpiewka była, jedyny plus był, że admin serwera mail się wtedy starał.

Dziś sami doprowadzili do poziomu konta e-mail miało stanowić i niech z Panem Prezesem na czele spojrzą na to co tak właściwie stanowi. Generuje koszty, tylko człowiek z Inea może wmawiać, że jest to poczta darmowa bo wiadomo wliczona w usługę internet.

Ja tylko dodam:

- nawet powiadomienia o wystawieniu faktury dostają "sygnaturkę" w nagłówku:

X-Spam_report: Spam detection software, running on the system "mail2.inea.pl", has

identified this incoming email as possible spam. The original message

has been attached to this so you can view it (if it isn't spam) or label

similar future email. If you have any questions, see

the administrator of that system for details.

Content preview: Witaj, uprzejmie informujemy, nformujemy, że wystawiliśmy miesięczną fakturę za usługi INEA...

- opóźnienia w dostarczeniu maila na konto (w Inea oczywiście) zależy od czegoś tam i wynosi kilka sekund do godziny, a nie od razu jak na faktycznie frrikokontach;

- zabawa z dynamicznym IP to ruletka wyśle ... nie wyśle ... barracuda jest nieznana w Inei;

- korespondencja na maila mocno kuleje, zwłaszcza powiadomienia.

 

Co do umów chodzi Ci o:

§ 30

1. Podane w Umowie abonenckiej konto poczty elektronicznej stanowić będzie drogę porozumiewania się

Stron, w szczególności w sprawach promocji, reklamacji, informowania o zaległościach Abonenta oraz o

usługach świadczonych przez Dostawcę usług oraz inne podmioty. Abonent o każdej zmianie konta poczty

elektronicznej zobowiązany jest poinformować niezwłocznie Dostawcę usług.

W umowie liczy się nie mail, a nr telefonu.

Oni i tak liczą, że 99% poda adres nienależący do "@inea.pl" ... czyli by umowę podpisać. Wiem tylko, że obecnie nie ogarniają e-maila i lepiej dla nich gdy winę można spędzić na innego usługodawcę.

Ja obecnie wycofuję z użycia adres z "@icpnet.pl / @inea.pl" pozostawiając wyłącznie dla kontaktu z Inea ... niech se radzą gdy będą musieli użyć ... dać ciał już raz potrafili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mi gdzieś na starym mieście skrzynki Citynetu. Citynet to był w Swarzędzu, na starym mieście była "wspólna" sieć Citynetu i Komy i mało kto wiedział, że Citynet w ogóle coś do tego ma. O ile w Swarzędzu była telewizja analogowa od Citynetu to w centrum Poznania chyba nigdy Citynet nie świadczył swoich usług, była tam dostępna telewizja od Komy.

 

Rozróżnijmy jeszcze jedną rzecz. Podczas wprowadzenia "petardy" umożliwiono prędkość 250 Mbit/s tylko na światłowodach. Wtedy 250 było w cenie 100 tam, gdzie to było możliwe. Od kwietnia tego roku 250 jest możliwe również na koncentryku, za dodatkową dopłatą. Tak więc całkiem możliwe, że jak podpisywaliście umowy było możliwe tylko 100 a teraz jest to 250 za grubą kasę dostępne. Zadzwońcie sobie na infolinię, to Wam odpowiedzą, czy na tym adresie jest dostępne 250 Mbit/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ugrał coś przy 3-paku za 149,90 i umowie na czas nieokreślony, ewentualnie wygasającej umowie? Mam jeszcze jeden lokal, na którym muszę albo coś ciekawego podpisać, albo zrezygnować z całości.

Podbijam, pytanie do tych co ostatnio przedłużali umowy na nowych, lepszych warunkach, jak chcieli wcześniej zrezygnować z tych wygasających. Może być priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową lojalkę podpisywałem w sierpniu. 250 Mbit nie było dostępne. Tak, jak pisałem - dawna KOMA.

Jeżeli dostałeś w ostatnim czasie ulotki CityNetu to znaczy, że jesteś na ich sieci :) Też myślałem, że KOMA działała niezależnie... Oby zdążyli wszędzie ze światłowodami, jak dla mnie wygląda to atrakcyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ugrał coś przy 3-paku za 149,90 i umowie na czas nieokreślony, ewentualnie wygasającej umowie? Mam jeszcze jeden lokal, na którym muszę albo coś ciekawego podpisać, albo zrezygnować z całości.

Podbijam, pytanie do tych co ostatnio przedłużali umowy na nowych, lepszych warunkach, jak chcieli wcześniej zrezygnować z tych wygasających. Może być priv.

 

Hej. Ja przedłużałem dzisiaj umowę. Miałem 2pak Super HD + internet 250Mb z opłatą 142.90 na czas nieokreślony. Tydzień temu zadzwoniła do mnie miła Pani z punktu w centrum handlowym z propozycją obniżenia opłaty do 119.80 :) z lojalką na rok.

 

To co otrzymałem przekroczyło jednak moje oczekiwania. Za wspomnianą kwotę otrzymałem pakiet Super HD, internet 250Mb ale z uploadem 10Mb oraz zupełnie mi niepotrzebny nielimitowany telefon stacjonarny :) (jeszcze nie wiem co podłączyć do gniazdka). W standardowym cenniku promocyjnym taki pakiet kosztuje 179,90. Co więcej listopad ma być całkiem za darmo :) Po roku umowa przechodzi na czas nieokreślony bez zmiany warunków.

 

Niestety muszę Was też was też zmartwić bo dopytywałem co zrobić aby załapać się na promocję i niestety tak po prostu to nie można. Promocja jest pilotażowa. Z oferta nie dzwoni telemarketing tylko pracownicy punktów obsługi, którzy otrzymali listę wybranych klientów i zapraszają do siebie na podpisanie aneksu. Co ciekawe nie ma przy tym żadnego grillowania - podpisałem dokładnie to na co umawiałem się przez telefon.

 

Taka ciekawostka. W czasie rozmów telefonicznych nie wszyscy przyjmowali zaproszenie. Ja warunki cenowe uważam za całkiem niezłe, cieszy też miesiąc gratis i w zasadzie darmowy stacjonarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shider

 

Czy lepsza oferta TV to nie wiem, może i tańszaj jest w INEI. Ale w Systemia (JAMBOX) , masz przecież możliwość wybrania dodatkowych kanałów (TVP HD, SPORTKLUB, 13 ULICA, CBS DRAMA, VIACOM BLINC!, DISCOVERY HISTORIA, FIGHTKLUB, EXTREME SPORT, POLSAT JIM JAM, SCI - FI UNIWERSAL, CBS ACTION, UNIVERSAL CHANNEL, BBC LIFESTYLE, HISTORY CHANNEL, POLSAT VIASAT NATURE, POLSAT VIASAT EXPLORER, POLSAT VIASAT HISTORY, VIASAT NATURE HD, VIASAT HISTORY HD, FOX LIFE HD, MEZZO LIFE HD, MGM HD, ROMANSE TV HD).

Nie twierdzę że jest drożej ale jest przynajmniej wybór. A w INEI tak naprawdę nie ma żadnego wyboru masz tylko 3 podstawowe pakiety z po dublowanymi kanałami SD i HD

 

Ja dzisiaj składałem wypowiedzenie z pakietu SUPER HD od 01.12.2014 i po powrocie do domu wyłączone już dziś.

Szkoda tylko że usterek nie potrafią tak szybko usunąć.

 

Po raz kolejny INEA mnie zawiodła :doh:

 

https://satkurier.pl/news/107454/dominik ... stapi.html

 

Może czas zatrudnić nową osobę w INEI - w Polsacie przynajmniej widać jak można zrobić w dobrej cenie ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyli po telefonie.

 

Zmniejszyłem na Standard HD ale nie wiem czy jeszcze nie zmniejszę na Oszczędny HD. Co ciekawe w BOA informacja mnie powali że jak zrezygnuję z pakietu i później bym chciał zmienić bez "promocji" będę płacił 102.09 za SUPER HD http://www.inea.pl/cms/att/cennik/TV/06 ... -01%29.pdf wszystko zgodne z cennikiem.

 

Szkoda tylko że nawet te Promocyjne ceny są najwyższe w Poznaniu w chyba w Polsce.

 

Do tego chcę wybrać pakiet CP Familijny Max HD + Film HD + Sport HD + Cinemax HD

 

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... NEW_CLIENT

 

6 miesięcy za Free 18 miesięcy 59.90 zł i kanały o których INEA nie chce nawet słyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalx1974 jednym pasują takie programy innym takie, jedni uważają HD za duble SD, innym nie przeszkadza to, że istnieją duble SD bo oglądają HD i za SD nie dopłacają tak czy siak ;) Ja oglądam głównie kanały HD i za większość musiałbym w jamboxie dopłacić. Nawet nie wiem jakie programy straciłem przy przejściu z Komfort HD na Super HD bo albo ich nie oglądałem albo zdążyły wrócić.

 

Do pełni szczęścia brakuje mi w zasadzie tylko BBC Knowledge HD (tego w jamboxie nie ma też) i HBO Go bez HBO (to jest tylko w netii). No i szkoda, że z onlinetv wyleciały programy z + (głownie brakuej mi MiniMini+, które od czasu do czasu odpalałem dziecku na laptopie).

 

Awarie na światłowodzie przez dwa i pół roku miałem 2 (jedna na początku jak podłączali sąsiada i drugą ogólnosieciową) więc na to tez na razie nie narzekam. Downlink oczywiście nie wyciąga 250Mb/s a jedynie coś koło 150 ale po co mi więcej, uplink dostałem 10Mb/s więc też wystarczy nawet do zabawy z chmurami.

 

Najważniejsze jednak jest to, że w Jamboxie nie dostanę modułu CAM. Satelity założyć nie mam gdzie i w sumie nie chcę bo musiałbym wymienić TV żeby nie potrzebować dekodera. Z drugim pilotem wytrzymałem pół roku i od razu się go pozbyłem jak tylko Inea weszła w CAM.

 

Jak widzisz z mojej perspektywy oferta jest naprawdę dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...