Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie.

 

Mam multiroom w Inea z dwoma dekoderami. Chce sie przeniesc czesciowo do dziewczyny ktora, ma tez juz umowe z Inea i jeden dekoder. Mamy nawet te same opcje tv. Czy moge jeden dekoder zabrac z soba do niej w inna lokalizacje czy beda z tego jakies klopoty? Chodzi mi o ewentualny zarzut udostepniania komus dekodera czy cos, bo nie wiem czy te dekodery sa jakos parowane z modemami, gponami itd. Czy tez musze wypowiedziec u siebie jeden multiroom a wziac wykupic dodatkowo dekoder u dziewczyny? Na sama mysl o tych wymianach niedobrze mi sie robi, bo zanim dostalem sprawny dekoder to mi rzy razy wymieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o fizyczne przeniesienie calego dekodera z karta.

 

Ze zadziala to wiem, pytam w kwestii legalnosci tego rozwiazania, bo nie mam pojecia czy Inea widzi gdzie jest podpiety dany dekoder. Zakladam, ze skoro sie sam przenosze to nie powinni miec zalu, ale z drugiej strony jest to przeniesienie sprzetu poza lokalizacje, wiec wole sie upewnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby inea była poważną firmą, to powinna umożliwić, wraz ze zmianą operatora prowadzącego z orange na play, na którą abonenci nie mają wpływu, darmowe ściąganie siomlocka z telefonów z blokadą orange. Czyż nie?

Ponoć nawet orange tak robi, jak ktoś przechodzi do nich z telefonem z innej sieci.

 

Jeżeli Inea by zdejmowała simlocki to traciłbyś gwarancję. Orange zdejmuje simlocki tylko w swoich telefonach - jeśli przechodzisz np. z Plusa i masz jeszcze 3 miesiące abonamentu w Plusie a kupiłeś telefon w Orange to Orange zdejmie Ci simlocka, żebyś mógł korzystać ze starej karty w nowym telefonie. W drugą stronę to nie działa, jak przeniesiesz numer z Orange do Plusa to nikt Ci za darmo nie zdejmie simlocka, żebyś mógł na starym telefonie korzystać z nowej karty. Jeżeli masz starszy telefon po gwarancji idź do jakiegoś komisu lub serwisu, może Ci ściągną za 20-30 złotych, zależy jaki to telefon.

 

Akurat moje telefony juz nie są na gwarancji.

A co do przenoszenia numerów, to przecież tutaj mamy zupełnie co innego! To nie ja się chcę przenieść do play, tylko moja sieć mnie przeniosła (i to nawet bez informacji że mnie przeniosła...). To tak jakby T-Mobile zakupiła sieć orange, po czym wszyscy dotychczasowi abonenci orange musieliby sbie sami sciągać simloki aby móc używać swoich telefonów w nowej sieci. Czy ćoś takiego byłoby do pomyślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo Inea Ci nie sprzedawała telefonów z simlockiem, poza tym oficjalnie simlock już wcześniej Ci nie powinien działać, bo nie byłeś w Orange tylko w Inei :)

Ze zadziala to wiem, pytam w kwestii legalnosci tego rozwiazania, bo nie mam pojecia czy Inea widzi gdzie jest podpiety dany dekoder. Zakladam, ze skoro sie sam przenosze to nie powinni miec zalu, ale z drugiej strony jest to przeniesienie sprzetu poza lokalizacje, wiec wole sie upewnic.

Inea nie jest w stanie wykryć, gdzie jest dany dekoder, natomiast legalne to nie jest, bo wprawdzie w tej sytuacji masz ten sam pakiet, ale hipotetycznie mógłbyś go zmienić, albo na jednym adresie spóźniać się z płatnościami itp. Wykryć mogą jedynie jak zamówisz serwis do domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Zrobie wszystko na legalu , bo nic nie zyskam, a jak znam zycie to dekoder bedzie trzeba z 3 razy wymienic :) Wolalem zapytac, bo sam technik mi powiedzial jak zakladali linie i dali w mutli drugi dekoder, ktory wtedy nie byl podlaczany, ze moge uzyczyc dekoder rodzinie hehe.

Tylko ze oni to takie banialuki czasem mowia ze glowa boli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z regulaminu promocji Multimedialny Dom dostępnego na stronie internetowej.

 

Multiroom stanowil z tego co wiem osobna usluge wiec nie mogl podlegac pod zmiane umowy abonenckiej za 49,99. Cos sie w tej kwestii zmienilo?

 

Z 3 miesiace tem na infolinii jak dzwonilem to mi powiedzieli ze za zamowienia multiroomu zaplace 9,90 jesli przywiezie mi kurier dekoder i 0zl jesli sie sam pofatyguje.

W tym multimedialnym domu pisze 9,90 niezaleznie od formy dostarczenia, tylko ze jesli zamowie usluge wymagajaa wydania takiego wyposazenia.

 

Jak mam to rozumiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, jaki kraj trzeba wybrać przy pierwszym programowaniu (telewizor Samsung UE40H5500 Moduł CAM)?

Mogę wyszukać tylko programy analogowe :( Dzwoniłem na infolinię i dowiedziałem się jedynie, że nie może być polski - najlepiej niemiecki, ale nie mam niemieckiego ani angielskiego, a wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić wersję frimwara jaka jest w twoim TV. Jeżeli jest niższa niż Wersja: 2120.0 z 2014.10.28 to ją zaktualizuj za pomocą pamięci USB lub za pomocą prawidłowo skonfigurowanego połączenia LAN w TV. Firmware wyszukasz tu http://www.samsung.com/pl/support/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę włożyłem tak, że na module i karcie widzę kody kreskowe. Dzwoniłem do serwisu Samsunga i powiedzieli, że najpierw mam wyszukać programy, a dopiero później włożyć moduł cam do telewizora? Ja skanowałem z modułem. Ponadto powiedzieli, że przy programowaniu po wybraniu opcji "inny operator" (nie domyślnie UPC) i dalej "kablowa" (nie antena) przed skanowaniem mam wybrać po prawej na ekranie opcję "pełne skanowanie" i dopiero później "skanuj" na dole. Sprawdzę wieczorem, bo to rodziców telewizor i muszę do nich pojechać - chciałem im ułatwić obsługę z jednym pilotem, a sobie utrudniłem zadanie :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom stanowil z tego co wiem osobna usluge wiec nie mogl podlegac pod zmiane umowy abonenckiej za 49,99. Cos sie w tej kwestii zmienilo?

Z 3 miesiace tem na infolinii jak dzwonilem to mi powiedzieli ze za zamowienia multiroomu zaplace 9,90 jesli przywiezie mi kurier dekoder i 0zl jesli sie sam pofatyguje.

W tym multimedialnym domu pisze 9,90 niezaleznie od formy dostarczenia, tylko ze jesli zamowie usluge wymagajaa wydania takiego wyposazenia.

Jak mam to rozumiec?

Ze strony Inea:

B) uiszczenia Opłaty za zmianę/wydanie Wyposażenia dodatkowego w wysokości 49,90 zł, jeśli wydanie tego Wyposażenia następuje na skutek dokonywanych zmian w

Umowie abonenckiej lub 9,90 zł w przypadku zamówienia za pośrednictwem strony www.inea.pl lub infolinii INEA usługi która wymaga zmiany/wydania Wyposażenia dodatkowego (przyznana ulga stanowi kwotę stanowiącą różnicę pomiędzy standardową opłatą za Usługę a promocyjną opłatą).

 

Nic tu nie ma o wyjątkach w związku z osobną usługą, więc 9,90 na infolinii a jak się sam pofatygujesz do punktu to 49,90. Na infolinii chyba Ci wkręcili jakąś głupotę, bo kumpel ostatnio chciał to załatwić w punkcie to mu kazali zadzwonić na infolinię, żeby było taniej :) Widocznie nikomu się to nie opłaca, skoro ani na infolinii ani w punkcie nie chcą tego załatwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...