Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

andi nie zawsze i nie wszędzie, ale ruletka się zdarza.

 

papryk

AD 1 - tak jak czytasz tu na forum różnie bywa i może zależeć od lokalizacji. Jeżeli ekipa wykona jak należy instalację światłowodową do gniazdka w mieszkaniu to możesz spać spokojnie i zmiany nie odczujesz. Awarie to tak jak z koncentrykiem, jak wiedzą co grzebią nic nie zepsują, a przerwy jak dotychczas nie da się przewidzieć. Zależy jak stabilną sieć masz dziś, skoro wymieniają to czy sprawną " :D " czy sypiącą się " :censored: ".

 

 

Ad 2 - ty nic nie wymieniasz, jeśli miałeś od modemu kablowego na RJ-45 (PC czy router).

Wymienia INEA swój sprzęt na modem GPON w zależności od pakietu TV (było na forum) GPON I-240G-P (IPTV lub gdy bez TV) lub GPON I-241G-Q (TV po koncentryku jak dotychczas).

Jak miałeś modem z WiFi z INEA to dostaniesz router WiFi dodatkowo.

Wie ktoś może czy rozdają jeszcze 8level WRT-150? Tego bym nie wpuścił pod dach. :locked:

 

To szczęściarz z Ciebie lub konkurencję na długo zablokowali więc współczesną cywilizację wprowadzą. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprzeciw mnie stanął nowy " ataner " i tam byly kladzione swiatlowody , a do mnie to niecale 200 metrow , instalacja ktora mam byla kladziona 15 lat temu , czy sie sypie , jest awaryjna losowo ...

 

teraz mam modem z wifi i malego adb ,

 

nie sledzilem nigdy watkow o GPON , bo dla mnie to byla abstrakcja ... a gdy slyszalem o problemach i monterach ktorzy kladac swiatlowod potrafili na kilka miesiecy zostawic te male koparki w ogrodach klientow ... to az gotowało sie we mnie :evil::lol2::crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha, własną stronę mają gdzieś. Pamiętacie jak z rok temu inea.pl twierdził, że kończą pracę nad nową stroną, gdzie pojawi się np. lista kanałów, w której można wyszukiwać, a nie tylko małe obrazki? Jak widać Inea liczy się tylko z dzieciarnią z fb. Nie mam konta fb więc tam nie zaglądam.

Przypuszczam jednak, że stronę na fb prowadzi w czynie społecznym paru młodych pracowników i tylko dlatego daje ona oznaki życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tego fejsa mają tylko od banowania osób krytykujących politykę firmy, czy jakość jej usług. Przy każdej skardze, nawet jeśli ich charakter, tak jak w ostatnich miesiącach, jest masowy, twierdzą, że trzeba rozpatrywać sprawę indywidualnie, bo nie odnotowano większej awarii w danym rejonie ;)

Część komentarzy czyszczą, a osoby zbanowane na profilu automatycznie znikają także we wszystkich komentarzach i postach, stąd wydaje się, że aż tak dużej krytyki nie ma. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epoznan i wszystkie twory typu Lech TV czy TV Wielkopolska należą do WTK, które należy do Inei, to przecież żadna tajemnica. Nawet wchodząc na epoznan.pl z komóry pojawia się duże logo Inei.

 

Co do samego sporu, z jednej strony Citynet zachowuje się po [beep]ku, bo nie ma wyroku sądu a oni sami wymierzają sprawiedliwość. Nie nam oceniać kto ma rację, bo co jest w tych umowach wie tylko Kosiński i jego odpowiednik z Citynetu. Z drugiej strony takie sprawy w sądzie toczą się latami, więc jeśli Citynet jest pewny swoich racji to może sobie pozwolić na takie zachowanie. Tyle, że póki co tracą na tym abonenci, bo tam, gdzie jeszcze Inea nie położyła swoich kabli nie można normalnie korzystać z usług ani jednej ani drugiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a gdy slyszalem o problemach i monterach ktorzy kladac swiatlowod potrafili na kilka miesiecy zostawic te male koparki w ogrodach klientow ... to az gotowało sie we mnie :evil::lol2::crazy:

Jednak mieszkasz w bloku, a podpinają do nowej instalacji którą ciągnęli wg nowych planów inwestycji Atanera. Prawdopodobieństwo fuszery na przyłączu małe, zważywszy, że tylko 200 m. Wszystko zależy od ich przygotowania i rozeznania w terenie. Ja widziałem postęp prac ziemnych jednej z ekip i przyznam, że prace postępowały żwawo. Albo była to rozgarnięta ekipa albo projekt bez niespodzianek w terenie.

Fakt, że czytając takie opinie, a potem myśl o zmianie nie napawa optymizmem. Ja w tamtym czasie akurat za kogoś decydowałem czy pozostać na neostradzie czy korzystać z nowiutkiego światłowodu Inea. Przyszli i wyszli i tyle ich widzieliśmy ... nie taki diabeł straszny jak go malują. W wielorodzinnym budynku raczej sądzę, że się przyłożą i zainstalują gniazdka jak należy.

Jednak na Ratajach nie chciałbym na razie aby bajzel robili, wpierw niech zmodernizują ofertę bo światełko nic nie wniesie.

 

 

Tyle, że póki co tracą na tym abonenci, bo tam, gdzie jeszcze Inea nie położyła swoich kabli nie można

normalnie korzystać z usług ani jednej ani drugiej firmy.

I dlatego czas aby UKE przyjrzał się sprawie poważnie i pogonił nową ekipę Pani Kopacz do nowatorskich działań przeciwko monopolistycznemu wykluczeniu cyfrowemu. :>

Wczoraj dzwonili znów w sprawie zmiany dostawcy prądu i wkurza mnie to, że po telefonach i internecie na łączach TP teraz moda na energię po sieci Enea i może wkrótce gaz bezpośrednio z firmy w Moskwie po rurach PGNiG.

O ile z antymonopolu TP i Enea przeciętny abonent może się nawet cieszyć, to sprowadza się to tylko do papierkowej zmiany. Przepychanka w Poznaniu i Swarzędzu o sieć to tak naprawdę odwlekanie dewastacji budynków mieszkalnych. Wiem, że się nie zgodzicie z takim moim zarzutem, ale na co nam tak naprawdę kolejny kabel? Gdzieś go przecież muszą położyć, a Spółdzielnia na Ratajach jako jeden z punktów wytykała właśnie też jak pamiętam niszczenie budynków podczas zakładani instalacji. Wiem, że może przesadzali chroniąc Inea, ale na facebooku pojawiły się też wpisy jak ekipy nawet Inea zostawiają bałagan. Zresztą jak dokładnie potrafią posprzątać widziałem.

Gdyby prowadzili wojnę o kabel do budynku to myślę, że abonenci nie odczuwaliby tak problemu bo administrator budynku też pogoniłby jednego i drugiego dostawcę usług. Enea, PGNiG, AQUANET, Dalkia odpowiada za przyłącze, może czas najwyższy, aby Inea, City-Net itd. zaczęły też za tyle odpowiadać. Obecnie wychodzi na to, że jakąś część abonamentu łupią z nas pod pretekstem inwestycji i konserwacji w sieć, a tak naprawdę topią jak Inea w stadion lub monopolizację wielkopolski. Wolałbym, aby to administrator budynku zatrzymywał te "grosze" i naprawdę finansował w utrzymanie skrzynki przyłączeniowej i pionów z gniazdkami. No dobrze, dla Inea napiszę, że grzecznie płacili też dzierżawę ... ale czemu budzą się z ręką w nocniku? No my abonenci jak zwykle sami sobie jesteśmy winni, znaliśmy tajemnice handlowe Inea a Citynetu, Inea a WTVK i mimo to podpisywaliśmy umowy widmo.

Ja się wcale nie cieszę, że mam kabel Inea. Kiedy instalacja była pod jako taką kontrolą administracji raczej lepiej o nią dbali, a jak przekazali całość ("to nie nasze") to gdy kilka lat temu siadło zasilanie to jeden na drugiego zwalał kto ma podejść i sprawdzić co jest. Inea wiedziała, że zasilanie więc to elektryk z administracji, techniczny, że przyłącze zasilania Inei. Kto wtedy "wtyczkę do gniazdka" w końcu sprawdził nie wiem, może komisyjnie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://epoznan.pl/news-news-52791-City-Net_zrywa_klodki_INEA_mieszkancy_Starego_Miasta_beda_miec_problemy_z_kablowka

 

To samo co ostatnio w Głosie + zdjęcia. Tytuł oczywiście przedstawia Ineę jako poszkodowaną.

Inea.pl - poczytajcie komentarze bo wy myślicie , że na wasze usługi narzeka tylko nieliczna grupa.

 

Stronniczość, level - master :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://epoznan.pl/news-news-52791-City-Net_zrywa_klodki_INEA_mieszkancy_Starego_Miasta_beda_miec_problemy_z_kablowka

 

To samo co ostatnio w Głosie + zdjęcia. Tytuł oczywiście przedstawia Ineę jako poszkodowaną.

Inea.pl - poczytajcie komentarze bo wy myślicie , że na wasze usługi narzeka tylko nieliczna grupa.

 

Stronniczość, level - master :D

 

Daleki jestem od bronienia INEA, ale City-net zrobiło świństwo odcinając ludzi od TV i Internetu.

Tak się nie robi. I jeszcze kilka dni temu znalazłem ulotkę od nich, że teraz będą sami świadczyć usługi itd.

U mnie nie mają już czego szukać. Do Bydgoszczy będę jeździł po internet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...