Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W moim tunerze już od dłuższego czasu pod numerem 1. na liście kanałów jest ustawiona TVP Kultura. Moim zdaniem to jeden z najbardziej wartościowych kanałów nie tylko w DVB-T, ale na polskim rynku w ogóle. Swoją ofertą i poziomem bije na głowę nawet wiele kanałów z płatnych platform satelitarnych.

 

I ja również bardzo marzę o tym, żeby zobaczyć go kiedyś w HD. Moim zdaniem zasługuje już na wersję HD, bo ma w swojej ofercie dużo nowszych produkcji (filmów, dokumentów, koncertów), które oglądalibyśmy w natywnym HD. Jeszcze kilka lat temu oferta TVP Kultura w dużej mierze składała się z archiwalnych produkcji TVP, ale w ostatnim czasie kanał zrobił spore postępy i dzisiaj archiwalne produkcje są w mniejszości, dużo jest natomiast produkcji z ostatnich lat, które z pewnością były już nagrywane w HD.

 

Nie jestem z tych, którzy całkowicie przekreślają dobre kanały przez brak wersji HD i chętnie będę oglądał Kulturę nawet w SD, ale bardzo się będę cieszył, jeśli doczekam się (kiedyś) Kultury w HD. Chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że czekać przyjdzie jeszcze długo. Dzisiaj raczej nie ma szans, bo nie wiadomo, czy platformy satelitarne będą zainteresowane tym niszowym kanałem w wersji HD, a udostępnienie wersji HD wyłącznie w kablówkach (tam jest łatwiej się przebić niszowym kanałom HD) byłoby krytykowane przez wiele osób i raczej TVP na taki kontrowersyjny krok się nie odważy. Realna szansa pojawi się dopiero po uruchomieniu nowego MUX-a DVB-T i przeniesieniu do niego czegoś z MUX-3, żeby w MUX-3 uruchomić Kulturę w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes TVP, w jednym z ostatnich wywiadów, komentując na gorąco decyzję KRRiT. Mówił, że chcą uruchomić Kulturę HD na MUX-3, po starcie i przeniesieniu czegoś na MUX-8. Kablówki dostaną bez problemu sygnał, bo dosył jest tani. Natomiast na satelicie może pojawić się problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare produkcje będą upscalowane, jak to na miejsce na bardzo wielu innych kanałach nadających w HD. Jakość tych starych produkcji na kanale HD nie będzie gorsza, niż widzimy obecnie na kanale SD. Więc nie widzę żadnego problemu.

 

Żeby kanał mógł nadawać w HD, moim zdaniem nie musi mieć 100% treści wyłącznie w natywnym HD. Jakaś część produkcji nie w HD to nic złego. Powiem szczerze, że wcale nie chciałbym, żeby TVP Kultura z powodu nadawania w HD całkiem wyzbyła się starszych produkcji, bo warto od czasu do czasu przypominać wartościową klasykę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W tej chwili (godz. 00:50) identy systemów kodowania są już wyłączone.

 

Kilka dni temu w artykule na Satkurierze było napisane, że "TVP Kultura zostanie zakodowana przez nc+ w dniu 29 grudnia ok. godz. 0:00 (chociaż nie wyklucza się, że do zakodowania dojdzie nieco później - np. za 1-2 tygodnie)" : https://satkurier.pl/news/109133/nowe-pa ... 12015.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekam z niecierpliwością na te "świetne" (hiper, super) filmy, które tak ochoczo były zapowiadane przez, niektórych kolegów, co miały nastąpić zaraz po zakodowaniu TVP Kultura.

Wiem, wiem! Potrzeba trochę czasu. Myślę, że jak z takim wyprzedzeniem planowali kodowanie, to równocześnie o tym też pamiętali. Że czas na zmianę ramówki. Pewnie miesiąc wystarczy. I od Nowego Roku będzie "jazda"

Tylko się boję, że pewnie zrobi się nam extra kanał filmowy.

Jeszcze mocno w to wierzycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to co napisałem w komentarzu do newsa SK https://satkurier.pl/news/110006/tvp-kul ... owana.html, cytuje w całości, a tam na poprawną Polszczyznę uwagi nie zwracałem " Wiec teraz na ta okolicznosc zakodowania rozkaz zaczecia nadawania w HD, cos za cos "kochana" TVP. Odbior za Free to mogliscie sobie nadawac w SD, ale w tym przypadku nakazuje wam za te zakodowane tresci, bez zwlocznie zaczac emisje kanalu w HD. TVP, bo "misja" to "misja" ". Takie moje zakpienie sobie z takiej decyzji TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy filmy będą hiper i super (cokolwiek to ma znaczyć), ale na pewno TVP będzie płacić teraz mniej za emisję filmów zagranicznych, bo prawa do emisji na całą Europę są kilkukrotnie droższe niż tylko na Polskę i to jest fakt niezaprzeczalny. TVP Kultura jest dostępna na ponad 99% terytorium kraju naziemnie w MUX-3, więc kto chce odbierać w Polsce ten kanał bez płacenia prywatnym operatorom, ma taką możliwość. Nie widzę sensu przepłacania za niekodowaną emisję na satelicie. Póki nie było DVB-T, to się nadawało FTA na satelicie z konieczności, ale teraz byłoby to już tylko niepotrzebne wyrzucanie pieniędzy (jako płatnik abonamentu jestem przeciw). Tak więc kodowanie Kultury na satelicie popierałem i popierać będę.

 

moqu'ai - TVP Kultura uruchomi wersję HD, kiedy powstanie MUX-8, a na to można czekać jeszcze nawet rok. Teraz nie ma w DVB-T miejsca na HD. Raczej nie ma co liczyć na to, że Kultura w HD pojawi się wcześniej w ofertach platform satelitarnych i kablówek, bo byłyby znowu narzekania, że najbardziej misyjny kanał TVP, a za jakość HD trzeba płacić dodatkowo prywatnym operatorom. Więc Kultura w HD albo dla wszystkich, albo dla nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy filmy będą hiper i super (cokolwiek to ma znaczyć)

Też nie wiem, ale proponuję poczytać sobie kilka stron wstecz.

A jak już jesteśmy przy oszczędnościach finansowych, to czas najwyższy zbierać dainę od wszelkich platform i kablówek. Grosza będzie tyle, że starczy na niejedno HD.

Pójdźmy dalej, niech wszelkie platformy i kablówki zadedykują nam ten kanał, po 1,99 PLN. A kasy będzie sporo.

A jeśli coś przeoczyłem, to zapewne decydenci coś innego wymyślą i zaraz poprawią.

Szkoda tylko, że w obecnych czasach, kulturę trzeba mierzyć w pieniądzach.

 

Pozdrawiam ukulturalnionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nikt tego nie kupi - TVP KULTURA od jakiegoś czasu raczyła nas powtórkami powtórek emitowanych na tym kanale. Niedawno dodano...powtórki filmów z innych anten (tych nowszych, które premiery miały w Jedynce albo Dwójce) - w styczniowej ramówce szału nie widać...

Liczę jednak na zmiany bo moim zdaniem to najlepszy kanał tematyczny TVP, reszta jest daleko w tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już jesteśmy przy oszczędnościach finansowych, to czas najwyższy zbierać dainę od wszelkich platform i kablówek. Grosza będzie tyle, że starczy na niejedno HD.

Pójdźmy dalej, niech wszelkie platformy i kablówki zadedykują nam ten kanał, po 1,99 PLN. A kasy będzie sporo.

A jeśli coś przeoczyłem, to zapewne decydenci coś innego wymyślą i zaraz poprawią.

Szkoda tylko, że w obecnych czasach, kulturę trzeba mierzyć w pieniądzach.

 

Pozdrawiam ukulturalnionych.

Popieram tę myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja bym mógł nawet do 5 zł dopłacać, aby mieć kanał w wersji HD. Oczekuję jednak programu z treściami o wysokiej jakości. Chciałbym oglądać koncertów muzyki symfonicznej, jazzowej lub filmowej tak jak przedstawia to francuskie Mezzo (nadawcą jest francuska telewizja publiczna). Chciałbym filmów festiwalowych, ambitnych i klasyki, coś z repertuaru zbliżonego do AleKino+, FilmboxArthouse i Cinemaxa. Transmisje na żywo z takich wydarzeń jak Przegląd Piosenki Aktorskiej, Wratislavia Cantans, Warszawska Jesień, Jazz Jamboree powinny być chlebem powszednim. Programy nie powinny być przerywane reklamami, ewentualnie mogłyby być między audycjami w rozsądnej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś wie czy TVP Kultura będzie powtarzać w najbliższym czasie filmy o następujących tytułach:

 

Mrożony peppermint (1967)

Nakarmić kruki (1976)

 

[???]

 

Obejrzałem kilka tygodni/miesięcy temu Anna i wilki (1973) i bardzo mi się ten film spodobał. Niestety inne obrazy tego reżysera przegapiłem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 23 marca nie ma ich w ramówce, ale może w przyszłości jeszcze wróci cykl z filmami Carlosa Saury. Oby, bo naprawdę warto je zobaczyć.

 

Od marca w soboty będą natomiast emitowane filmy Alfreda Hitchcocka. Przy okazji polecam również czwartkowy cykl "Filmy, które zmieniły Amerykę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...