Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To raczej efekt powiększenia zasięgu MUX-3, bo ostatnio leca tam same powtórki filmów, a taki charakter kanał ma już od dawna

Ciekawe kto by oglądał same teatry, sztuki, programy kulturalne? Promil obywateli...

 

 

Poza tym Polacy to bezguście filmowe skoro najpop. kanał filmowy to TVP SERIALE i serial RANCZO oraz OJCIEC MATEUSZ

Bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę te mini maratony filmowe będą emitowane przez całe wakacje w dniach od poniedziałku do środy o godzinie 21:05:

 

8-10 lipca - Maraton filmów Doroty Kędzierzawskiej:

8.07 - ''Diabły, diabły'' (1991)

9.07 - ''Nic'' (1998)

10.07 - ''Pora umierać'' (2006)

 

15-17 lipca - Maraton filmów Wojciecha Marczewskiego:

15.07 - ''Ucieczka z kina Wolność'' (1990)

16.07 - ''Czas zdrady'' (1997)

17.07 - ''Weiser'' (2000)

 

22-24 lipca - Maraton filmów Andrzeja Wajdy:

22.07 - ''Pan Tadeusz'' (1999)

23.07 - ''Katyń'' (2008)

24.07 - ''Tatarak'' (2009)

 

Także w czwartkowe wieczory o godz. 21:05 będzie emitowany niezapomniany ''Teatr Sensacji Kobra''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe jak donosi Media2 TVP Kultura odnotował ostatnio duży wzrost oglądalności ma to zapewne związek z tym,że ostatnio kanał ten bardziej przypomina stację filmową niż kulturalną może więc warto zmienić nazwę np.na TVP Film? :read:

Ramówka TVP Kultura od dłuższego czasu jest taka sama i stale się pogarsza.

[...]16.07 - ''Cud zdrady'' (1997)[...]

Co to za film? Pierwsze słyszę o tym tytule. Nie przekręciłeś czasem liter? Znam film ,,Czas zdrady".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesiono. Kontynuuję dyskusję w odpowiednim wątku.

Ostatnio skontaktowałem się z TVP Kultura w sprawie czemu nie wyemitują zrekonstruowanej ''Ucieczki z kina Wolność''. Niestety jak się okazuje nie kupią taśmy od Kino RP bo jest za droga oraz że nie mają na to pieniędzy.

Pewnie, lepiej więcej hajsu zgarnąć do kieszeni, aniżeli inwestować w filmy lepszej jakości :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skontaktowałem się z TVP Kultura w sprawie czemu nie wyemitują zrekonstruowanej ''Ucieczki z kina Wolność''. Niestety jak się okazuje nie kupią taśmy od Kino RP bo jest za droga oraz że nie mają na to pieniędzy.

Pewnie, lepiej więcej hajsu zgarnąć do kieszeni, aniżeli inwestować w filmy lepszej jakości :evil:

 

Sorry ale ja bym jednak wolał żeby kupił tę "taśmę" kanał HD, najlepiej TVP HD. Zrekonstruowaną wersję w SD można obejrzeć legalnie na youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, myślałem że te zrekonstruowane filmy to dobro narodowe. tyle gadania, błogosławieństwo ministerstw, dotacje rządowe, unijne, kultura narodowa bla bla bla a co się okazuje ? Że nikt tego nie obejrzy bo nasza publiczna telewizja będzie nadawać stare podeszwy gdyż NIE MA KASY NA FILM POLSKI SPRZED PONAD 20 LAT W PRZYZWOITEJ JAKOŚCI.

 

Gratuluję. Jedno słowo...

 

ŻENADA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był wyemitowany film "Deja-vu" po cyfrowej rekonstrukcji z lektorem ,ten sam film cyfrowo odświeżony był emitowany w "Kino Polska" (bez lektora z napisami ), ciekawe czy były zrobione dwie rekonstrukcje tego samego filmu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVP Kultura była wzmianka o rekonstrukcji przez Kino RP, czy na końcu była plansza TVP? Jeżeli Kino RP, to znaczy, że Kultura i Kino Polska skorzystały z tej samej wersji filmu, tylko tłumaczenie zmieniono. Bądź też TVP oddzielnie zrekonstruowała ten film, co mi się wydaje mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plansza z napisem "Cyfrowa rekonstrukcja " pojawiła się na początku ,różnica polegała na lektorze osobiście wolę lektora ,pomimo ,że nie wszystkie zwroty były przetłumaczone.Z tego co wiem telewizje nie chętnie udostępniają rekonstrukcje filmów to jednak są koszty .Kino Polska zrekonstruowała filmy "Zabij mnie glino" "Nie ma róży bez ognia" ,TVP też puszczała te filmy ale w oryginalnych wersjach ,podobnie Polsat który podkolorował "Sami swoi" żadna inna telewizja nie pokazał tego w kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat który podkolorował "Sami swoi" żadna inna telewizja nie pokazał tego w kolorze

TVP przez długi okres czasu puszczała zarówno "Samych swoich" jak i wszystkie 3 części "Jak rozpętałem II wojnę światową" w kolorze (mam nagrania na DVD, a nawet jeszcze na VHS). Na końcu była informacja, że koloryzacji dokonała TV Polsat.

Ostatnio faktycznie puszczają te filmy znowu w wersji czarno-białej. Czyżby mieli jakąś licencję czasową na emisję wersji kolorowych, która już wygasła?

Co do "Deja Vu", to w maju leciał ten film na TVP 1 i na początku była plansza, że to rekonstrukcja Kino RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial Mad Men z Astry leci z lektorem i oryginalną ścieżką a z HB tylko z lektorem. To już nie mogli wysupłać tych dodatkowych 160 Kb/s? Czy w NTC i kablówkach TVP Kultura ma dwie ścieżki dźwiękowe?

No i skończyło się rumakowanie. Od 4 lipca już nie ma oryginalnej ścieżki dźwiękowej przy tym serialu za to mamy 2xlektor. Dziękujemy ci TVP. Pewnie gdybym o tym nie napisał dalej leciałaby oryginalna ścieżka dźwiękowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino Polska zrekonstruowała filmy "Zabij mnie glino" "Nie ma róży bez ognia" ,TVP też puszczała te filmy ale w oryginalnych wersjach ,podobnie Polsat który podkolorował "Sami swoi" żadna inna telewizja nie pokazał tego w kolorze

Komedii ,,Nie ma róży bez ognia" ładnych parę lat nie było w TVP. Ostatnia emisja w tv otwartej miała miejsce nie dawno w TV Puls, w starej wersji.

TVP przez długi okres czasu puszczała zarówno "Samych swoich" jak i wszystkie 3 części "Jak rozpętałem II wojnę światową" w kolorze (mam nagrania na DVD, a nawet jeszcze na VHS). [...] Ostatnio faktycznie puszczają te filmy znowu w wersji czarno-białej. Czyżby mieli jakąś licencję czasową na emisję wersji kolorowych, która już wygasła?

Na pewno tak było. Teraz raczej "nie mają" pieniędzy na dalszy zakup.

Co do "Deja Vu", to w maju leciał ten film na TVP 1 i na początku była plansza, że to rekonstrukcja Kino RP.

I już jest odpowiedź @Aniu. Ta sama rekonstrukcja, tylko każda z tych stacji (TVP Kultura i Kino Polska) skorzystała z innej ścieżki dźwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sentence: Odtworzyłem sobie z dekodera "Deja Vu" nagrany z TVP 1 (1 maja) i na koniec napisów lektor mówi tak:

Opracowanie: Telewizja Polska - Agencja Filmowa. Tekst: Barbara Rotkiewicz - na podstwie tłumaczenia Natalii Kręckiej. "Sowiecki paszport" Włodzimierza Majakowskiego w przekładzie Adama Ważyka. Czytał: Stanisław Olejniczak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skończyło się rumakowanie. Od 4 lipca już nie ma oryginalnej ścieżki dźwiękowej przy tym serialu za to mamy 2xlektor. Dziękujemy ci TVP. Pewnie gdybym o tym nie napisał dalej leciałaby oryginalna ścieżka dźwiękowa :D

Wczorajszy odcinek znowu był z oryginalną ścieżką dźwiękową. Pewnie rzucają monetą i włączają lub nie oryginalny dźwięk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...