Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oferta filmowa TVP Kultura na październik jest tragiczna m.in z tego że powtórzą takie filmy jak ''Jańcio Wodnik'', ''Łóżko Wierszynia'', ''Bar pod młynkiem'', ''Party przy świecach'', ''Wino truskawkowe'', ''Sauna'', ''Łowca - ostatnie starcie'', ''Lekcje pana Kuki'', ''Córy szczęścia'' oraz powtórzą po raz enty cykl filmów Woody'ego Allena (szkoda że nie puszczą ''Annie Hall'', ''Purpurowej róży z Kairu'', ''Wszystko gra'', ''Poznasz przystojnego bruneta'' ''Dwa dni w Paryżu'', ''Dwa dni w Rzymie''). Najbardziej ciekawymi pozycjami będą m.in czwarty sezon serialu ''Mad Men'' oraz filmy takie jak ''Żurek'' ze znakomitą rolą Katarzyny Figury, ''Skazany na Bluesa'' czy ''Syzyfowe prace'' w którym debiutował Łukasz Garlicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta filmowa TVP Kultura na październik jest tragiczna

Nie chcę być złym prorokiem, ale ramówka wygląda jakby Kultura była na skraju upadku.

Bo oni potrafią tylko wołać o haracz tymczasem program systematycznie spada na dziady.Pytam się więc gdzie jest kasa z płaconego przez nas abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś "Mała sprawa" film z 1975 roku. Gustuję w takich filmach o projekcji do sześćdziesięciu minut. I to bez względu na datę ich produkcji. Uważam, że w takim filmie jest więcej zawartej treści aniżeli w tych pełnometrażowych. I to w sensie dosłownym. Poza tym nie "męczą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie ma go w sieci. Ale znalazłem taką opinię o tym filmie:

Film bardzo mi przypominał "Ceremonię pogrzebową" Bromskiego. Jeśli ktoś widział tamten film to, imho, ten może sobie odpuścić. Ale jeśli nie, to może być ten walc dość atrakcyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i trafna opinia ;) Dawno nie odtwarzałem ,,Ceremonii pogrzebowej", ale jest ona częściej powielana, aniżeli ,,Mefisto walc".

 

Mogę opis podrzucić:

Jacek i Anna spędzają miodowy miesiąc w niewielkim domku nad jeziorem. Pewnego dnia do daczy przybywa ze swą narzeczoną starszy brat Jacka - Stefan. Bracia rywalizowali ze sobą od dzieciństwa. Teraz, choć widują się rzadko, wykorzystują każdą okazję do konfrontacji. Porównują swoje kariery oraz życiowe wybory. W odludnym, spokojnym miejscu rozpoczyna się między nimi dziwna gra psychologiczna. Odżywają stare konflikty i namiętności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już jutro? "Piękny był pogrzeb, ludzie płakali" - polski film fabularny z 1967 roku w reżyserii Zbigniewa Chmielewskiego.

 

Opinie z netu o tym filmie:

z nostalgią oglądałam plejadę prawdziwych polskich aktorów, Dlaczego w dzisiejszych

czasach produkuje się wyłącznie bezwartościowe szmiry? Kiedyś kino polskie to było coś.

niesamowite były te sceny gdy kamera najeżdżała na twarze bohaterów, sceny niczym z Sergio Leone, biało-czarne barwy potęgowały wrażenie; coś działo się za tymi twarzami, choć pozornie niby nic. pozytywnie zaskoczony tym filmem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...