Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś "Grbavica" – film, który z racji późnej emisji (właściwie już poniedzialek 1:00 am) warto nagrać i obejrzeć.

 

Recenzja z netu:

Bardzo dobry film! Na przykładzie konkretnej historii oddano dramat wojny, która przecież nie działa się gdzieś na końcu świata i nie tak znowu dawno. "Wszyscy jesteście zwierzakami" - wykrzykuje bohaterka do mężczyzn, ale jak się okazuje, w tym jej pełnym bolesnych doświadczeń życiu jest miejsce na miłość i przyjaźń. Polecam tym, którzy nie szukają w kinie tylko cukierkowych tematów i obrazków
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie TVP Kultura wyemituje powtórki-powtórek. A oto kilkoro powtórek filmowych które zostaną wyemitowane w listopadzie:

''Drzazgi'', ''Prymas, trzy lata z tysiąca'', ''Rysa'', ''Zakochana Jane'', ''Mój Nikifor'', ''Pół serio'', ''Persona non grata'', ''Cwał'', ''Tatort: Podróż do śmierci'', ''Hi Way'', ''Szczęśliwego Nowego Jorku'', ''Zmruż oczy''.

 

Także zostaną znowu wyemitowane filmy Woody'ego Allena - lepiej niech TVP Kultura przestanie katować na okrągło tego Allena i niech puszczą filmy innych twórców jak np. Zhang Yimmou, Bernardo Bertolucci czy Jiri Menzel.

 

W listopadzie w TVP Kultura najbardziej ciekawą pozycją filmową będzie znakomity film polski pt. ''Wodzirej'' ze znakomitą tytułową rolą Jerzego Stuhra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Kultura tłumaczy się brakiem środków na zakup innych filmów. Ponoć właściciele praw żądają za te filmy pieniędzy nie z tej ziemi.

Ciekaw jestem za ile TVP Kultura kupiła filmy Woody'ego Allena?. Pewnie taniej, skoro ciągle go wałkują. Ja uważam że TVP Kultura była lepsza za kadencji pana Krzysztofa Koehlera. Gdy dyrektorem została pani Katarzyna Janowska to wszystko się w tej stacji popsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od redakcji filmowej Kultury dowiedziałem się, że już niebawem pokażą prawdziwe bibeloty (emisja w środy i czwartki wieczorem). Wśród nich to ,,Człowiek z marmuru" [1976], ,,Człowiek z żelaza" [1981], ,,Panny z wilka" [1979], ,,Szwadron" [1992], ,,Bez znieczulenia" [1978], ,,Dolina Issy" [1982], ,,Jak daleko stąd jak blisko" [1971], ,,Jowita" [1967], ,,Korczak" [1990], ,,Lawa" [1989], ,,Sublokator" [1966], ,,Zabij mnie glino" [1987], ,,Wodzirej" [1977], ,,Ziemia obiecana" [1974] i mnóstwo innych.

 

Podsumowując... CANAL+ straci prawa do filmów: ,,Człowiek z marmuru", ,,Człowiek z żelaza", ,,Bez znieczulenia", ,,Dolina Issy" i ,,Sublokator". Zaś Kino Polska na razie pożegna się z filmami: ,,Panny z wilka", ,,Szwadron", ,,Jowita", ,,Korczak" i ,,Wodzirej". ,,Jak daleko stąd jak blisko", ,,Lawa", ,,Zabij mnie glino" i ,,Ziemia obiecana" były i nadal będą w rękach Kultury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawymi propozycjami filmowymi w TVP Kultura będą raczej takie filmy jak np. ''Człowiek z marmuru'', ''Człowiek z żelaza'', ''Panny z wilka'', ''Korczak'', ''Lawa'', ''Zabij mnie glino'', ''Wodzirej'' i ''Ziemia obiecana''. Chciałbym aby kulturalna stacja TVP wyemitowała także ''Pana Wołodyjowskiego'' i ''Potop''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz jeżeli dobrze pamiętam to ten film leciał w tym roku w TVP Kultura ze dwa razy , ale nie był rekonstruowany w porównaniu do wersji z Kino Polska ,akurat tam ten film leci regularnie - leciał w ubiegłą niedzielę i chyba jutro poleci i w środę 22 października

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ,,Wielkanoc" Wojciecha Marczewskiego - we wtorek o 11:20 i 15:15.

1944 r. Małżonkowie Anna i Marek - żołnierze polskiego wojska - spotykają się we wsi za linią frontu. Anna stacjonuje od pewnego czasu w wiejskiej chałupie, jej mąż dostaje dwudniowy urlop i odwiedza Annę. Mają dla siebie tylko dobę. Króciutki urlop zatruwa im jednak dramatyczne wydarzenie. Podczas wybuchu miny ginie synek gospodarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...