Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ten film orginalnie jest chyba w 2,35:1 lub w innym formacie szerokoekranowym typowo kinowym. TVP nadawała go w 4:3 z dostawionymi kaszetami (czarnymi pasami). Niestety podczas emisji była też (nieprawidłowo) ustawiona flaga WSS (16:9), więc tuner sat dostawił mi kolejne czarne pasy - mam telewizor CRT (4:3). Wyglądało to jak na załączonym obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię odpowiedzieć. Nie wiem co to jest "format kinowy DVD".

O ile jest mi wiadomo specyfikacja DVD przewiduje aspekt obrazu tylko 4:3 lub 16:9. (Tak samo jak w DVB.)

Obraz filmów szerszych niż 1,78:1 (1,85:1) jest po prostu zapisywany na DVD w 16:9 z czarnymi pasami, przykład:

 

2010030902.th.jpg

obraz zapisany na DVD

 

2010030901.th.jpg

obraz wyświetlony na tv panoramicznym

 

Przy TVP Kultura z Hot Birda, ostatnimi czasy, bardzo często źle jest ustawiony znacznik WSS. Film o którym mowa, obraz był w 4:3, ale znacznik był ustawiony na 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To się nazywa zapłon. Wczoraj podczas filmu "Rok, w którym moi rodzice wyjechali na wakacje" czekałem na WSS tylko godzinę, oglądając "chude mordy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś TVP Kultura pokazała bardzo ciekawą inscenizację teatralną pt. "Epilog Norymberski" w reżyserii Jerzego Antczaka, przedstawienie opowiada o przebiegu procesu norymberskiego i wystąpili w nim najlepsi aktorzy tego okresu. Przedstawienie bardzo ciekawe i mam nadzieję, że będzie więcej tego rodzaju pozycji w ramówce TVP Kultura. Dziś o 20.00 mają nadać "Hamleta" więc wielbiciele dobrego teatru będą szczęśliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już wkrótce na kanale TVP Kultura:

 

12.10 - 21:30 Kino amerykańskie - Kansas City

18.10 - 22:05 Kino amerykańskie - Traffic

19.10 - 21:15 Kino amerykańskie - Zagubiona autostrada

20.10 - 01:15 Kino amerykańskie - Ostatnie zadanie

21.10 - 23:10 Kino amerykańskie - Upadek Cesarstwa Rzymskiego

 

Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych filmów to wymienił kolega @Alexander@ to Ja widziałem tylko Upadek Cesarstwa Rzymskiego, bardzo dobry film, na pewno warty obejrzenia, w ostatnich dniach na TVP Kultura króluje Festiwal Chopinowski transmisje na żywo trwają do późnych godzin wieczornych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie kanał premium, ale TVP ma raczej obszerne archiwum filmów, więc by mogli wybrać coś takiego, co np. nie leciało już od 5 lat, zamiast powtarzać te same filmy - Traffic to też wałkowanie po kilkanaście razy, bo nie aż tak dawno leciał on na TVP2. Jedyną zaletą jest to, że FTA na satelicie, więc będzie lepsza jakość obrazu aniżeli z analogowego naziemnego TVP2 (zwłaszcza tam, gdzie nadajnik ma słaby zasięg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem "Tygodnik kulturalny". Jakość obrazu rozmów w studiu była żenująca. Kolory przejaskrawione, obraz delikatnie rozmyty. Co oni mają za sprzęt? A może to specjalnie takie ustawienia ( :lol2: )?

Takie coś występowało tylko przy rozmowach. Do "zapowiedzi" emitowanych w trakcie programu takich zastrzeżeń nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

TVP Kultura dziś o 9.40 pokazała 3 odcinek mini serialu pt. "Akwarium, czyli samotność szpiega". Ja ten serial wizę po raz pierwszy w telewizji mimo, że został wyprodukowany w 1995 r. na podstawie książki Wiktora Suworowa. Serial jest niezły, ale do poziomu świetnej książki wiele mu brakuje, mimo, ze grają w nim bardzo dobrzy aktorzy m.in Janusz Gajos. Serial mimo wszystko godny polecenia i na pewno zachęci do przeczytania książki Suworowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten serial to nie telenowele nie miał być hitem dla szerszej widowni, miał być adaptacją powieści Suworowa i to się udało. Kto czytał książkę na pewno obejrzy serial, jeżeli ktoś nie czytał książki to będzie mu trudniej. Serial podejmuje tematykę dość niezwykłą i niestandardową i ogólnie mało znaną dla przeciętnego widza i jest pozycją raczej wysublimowaną. Dziś TVP Kultura pokaże jeszcze jeden znakomity film, mianowicie "Przesłuchanie" w reżyserii Ryszarda Bugajskiego, ze znakomitą rolą Krystyny Jandy. Martwi mnie tylko późna pora emisji - 22.40, akurat taki fil można puścić o wiele wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam problemu bo mam odbiornik z dyskiem, film "Przesłuchanie" widziałem już wielokrotnie, TVP Kultura swoją ramówkę powinna opierać na tego typu pozycjach, a nie pokazywać np. film indyjski z 1955 r. tak jak dziś kto to będzie oglądał, TVP Kultura za dużo jak dla mnie eksponuje kina radzieckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie sie nie zgadzam. Przesluchanie to film polski, bardzo znany, wielokrotnie pokazywany. Byloby zle gdyby takie filmy, latwo dostepne, powszechnie znane zapelnialy w wiekszoci filmowa ramowke TVP Kultura. Ambitne polskie filmy, bardzo znane sa pokazywane chociazby na Kino Polska. Stacja TVP Kultura powinna pokazywac glownie ambitne, zagraniczne filmy ktore nie sa znane szerszej widowni, perelki ktore trudno zobaczyc w komercyjnych stacjach. Ten film indyjski z 1955 roku wlasnie jest taka pozycja. Dobrze tez ze TVP Kultura eskponuje tak duzo kina radzieckiego, kina radzieckiego na najwyzszym poziomie. Kino to jest w Polsce traktowane po macoszemu z wiadomych wzgledow, a szkoda bo to kino najwyzszych lotow, najwybitniejsze dziela radzieckie pod wieloma wzgledami w swoich kategoriach bija na glowe filmy amerykanskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino radzieckie na najwyższym poziomie - śmiechu warte więcej w tym propagandy niż kina, w końcu to jest kanał polski, a nie rosyjski, powinni pokazywać młode kino rosyjskie, większość filmów powstałych po rozpadzie ZSRR jest bardzo dobra. Jestem ciekawy czy oglądałeś ten film indyjski z 1955 r. jak go tak polecasz bo chyba nie, taki film na pewno nie przyciągnie większej widowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Kultura jest kanalem dla ambitnych widzow, dla koneserow kina a nie przecietnego widza ktory oglada tylko najwieksze hity. Jesli TVP Kultura kierowalaby sie ogladalnoscia to by emitowala Wladce Pierscieni czy Kevina tylko ze ten kanal nie jest do tego by puszczas takie filmy.

 

Co do filmow radzieckich, to mimo ze czesto jest w nich proopaganda(a amerykanskich filmach moze nie ma?) to pod wzgledem czysto filmowym to sa to filmy z najwyzszej polki. Zeby to zauwazyc to trzeba sie znac nie tylko na historii ale takze na filmie... Leca zurawie to dla wielu najwybnitniejszy melodramat w dziejach kina, Idz i patrz to dla duzej czesci ekspertow najlepszy (anty)wojenny film, Dersu Uzala to jeden z najpiekniejszych filmow o meskiej przyjazni. Filmy Tarkowskiego, Los czlowieka, Moskwa nie wierzy lzom, Ballada o zolnierzu, Wniebowstapienie, Tak tu cicho o zmierzchu, Wyzwolenie, Bialy bim, Czarne Ucho czy Biale slonce pustyni to arcydziela swiatowego kina, czy to sie komus podoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...