Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny był program wczoraj jakoś między 16-17 szkoda bo późno włączyłam ,były pokazane polskie wydarzenia muzyczne teledyski Kombi ,Maanam ,Budki Suflera,Izy Trojanowskiej wiecie może czy to jakiś program cykliczny ,czy tylko takie jednoodcinkowe ,z drugiej strony szkoda że TVP Kultura nie pokazuje więcej takich materiałów ,starsi z chęcią by pooglądali ,a młodsi zobaczyli jaka byłą muzyka w tamtych czasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Niektóre pozycje programowe (np. filmy) dublują się z TVP Historia, ale to nie szkodzi, choć z drugiej strony, niektóre filmy w ten sposób były emitowane na obu kanałach jakieś 5-6 razy w ciągu ostatniego roku. BTW. Na TVP Historia też pojawiają się rzadkie tytuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często dublują się filmy w kanałach TVP, np. 15 czerwca o 00:15 poleci film pt. ,,Kawalerskie życie na obczyźnie" w TVP HD i następna emisja w TVP Historia o 01:20, tego samego dnia. TVP Kultura emituje rzadkie tytuły o porze, kiedy nikt nie ma czasu na telewizję (pozostaje nagrywać), w TVP Historia jest znacznie lepiej, bo lecą one o 20:00 i następnego dnia powtórki o 13:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś od 20.20 na TVP Kultura transmisja na żywo z Rzeszowa z koncertu finałowego w ramach Europejskiego Stadionu Kultury, wystąpią czołowi polscy artyści : Ania Rusowicz, Mezo, Kasia Kowalska, Czesław Śpiewa, Halina Mlynkova, Ania Dąbrowska, Tatiana Okupnik, Stanisław Soyka z zespołem, Raz Dwa Trzy, a także goście z Ukrainy: TNMK, Gouache i S.K.A.Y. Swoje interpretacje utworów muzycznych przedstawia tez aktorzy : Radosław Pazura, Lesław Żurek i Antoni Pawlicki. Bardzo ciekawa impreza i dobrze, ze TVP kultura pokaże ją na żywo, byłem na stadionie scena prezentuje sie imponująco, może być bardzo ciekawy koncert, dodam jeszcze, ze wstęp na koncert jest bezpłatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tymczasem TVP Kultura zawiesiła niszowe kino polskie na antenie w dni powszednie. W zamian polecą pełnometrażowe filmy polskie (godz. 08:10 i 13:35 - powt.). Uległo likwidacji pasmo z polskimi, pełnometrażowymi filmami o godz. 16:15 (dni powszednie), w zamian stacja będzie prezentować kino europejskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Na TVP Kultura leci teraz serial "Mad Men" w dwóch wersjach językowych: polskiej i oryginalnej, i z polskimi napisami. Czy działają komukolwiek napisy DVB z Hot Birda? Bo u mnie po włączeniu napisów polskich przyciskiem "SUBT" nic się nie dzieje. Z napisami na 777 stronie telegazety nie ma problemu. Odbieram na odbiorniku jak w podpisie, soft najnowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
TVP lekko przegina. Wczoraj film pt. ,,Co słonko widziało" leciał w kaszecie, a miesiąc temu w TVP2 - 16:9. TVP Kultura to kanał z niższej półki w\g TVP.

Też trafiłem ostatnio na takie kwiatki. W ogóle zresztą nie przywiązują wagi do jakości przekazu - lecą filmy w 4:3 (filmy kinowe oryginalnie nagrywane w panoramie) z jakichś kopii podłej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesiono. Kontynuuję dyskusję w odpowiednim wątku.

W opcję drugą - wątpię. Cyfrowa kopia została wykonana w 2009. Mieli wystarczająco dużo czasu. Nie pierwszy raz TVP Kultura jest "gorsza" od TVP1, czy TVP2.

No ale ostatnio np. Psy leciały już w wersji zremasterowanej 16:9.

Tak. Zależy od ich dobrej woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od początku roku podczas serialu "Mad Men" w czwartkowe wieczory w przekazie z Hot Birda nie jest dostępna dodatkowa oryginalna ścieżka dźwiękowa! :/ Wcześniej dodatkowa ścieżka pojawiała się zawsze w czwartki z okazji serialu, w piątek już jej nie było. Ale teraz nie pojawia się nawet w czwartki. Strumienia z napisami DVB też już nie ma od kilku tygodni (choć mnie na Fergusonie Ariva 100E te napisy nigdy nie działały nawet jak ten strumień jeszcze był).

 

Słyszałem, że w przekazie z Astry oryginalna ścieżka dźwiękowa jest dostępna nadal... Szkoda w takim razie, że na Hot Birdzie (skąd TVP Kulturę odbiera więcej ludzi, m. in. abonenci platform) TVP Kultura nadawana jest teraz w takiej "okaleczonej" wersji, tylko z jedną ścieżką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...