Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w nocy (a właściwie to dzisiaj bo było to o godzinie 1:15) na TVP Kultura był dramat "The Station Agent" ("Dróżnik"), i też leciał w 16:9 bez znacznika. Ostatnio na TVP Kultura z Hot Birda dość często takie wpadki się zdarzają. Ale i tak uważam, że lepsze to niż letter box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
satkurier.pl[/url]":3bgyi6wa]18 marca 2010 roku w siedzibie TVP na Woronicza odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawiciela Zarządu Przemysława Tejkowskiego, dyrektora TVP Kultura Krzysztofa Koehlera oraz Pełnomocnikiem Zarządu ds. Obchodów Roku Chopinowskiego Zbigniewem Nowickim. Tematem spotkania była oferta programowa TVP Kultura, która pozytywnie zaskoczy wiernych widzów.

 

Kilka programów TVP Kultura, których emisja została zawieszona z powodów ekonomicznych, wracają na antenę. Będą to m.in. ”Trzeci punkt widzenia” i ”Tygodnik kulturalny” .

 

3 kwietnia ma ruszyć emisja cyklu programów ”Kwestionariusz kultury”. Bohaterowie poszczególnych odcinków, wzorem kwestionariusza Marcela Prousta, będą odpowiadać na proste pytania, dotyczące ich filozofii życia. Bohaterami będą m.in. Julia Hartwig, Eustachy Rylski i Krzysztof Globisz.

 

W TVP Kultura promowany będzie również polski jazz. 10 kwietnia wyemitowany zostanie program o Krzysztofie Urbańskim i jego zespole; Zbigniew Wegehaupt, jeden z najlepszych w Polsce kontrabasistów będzie bohaterem programu 17kwietnia. Szczególnie ciekawie zapowiada się majowa ramówka TVP Kultura. Zaplanowano m.in. cykl filmów Andrieja Tarkowskiego, wyemitowane zostaną: ”Ofiarowanie”, ”Zwierciadło”, ”Stalker”, ”Nostalgia” i ”Solaris”.

Tak się teraz zastanawiam, TVP w głębokim kryzysie (podobno), a tu wracają programy TVP Kultura, których emisja została zawieszona "z powodów ekonomicznych". Coś to dziwnie wygląda... A więc czy naprawdę TVP jest aż w tak złej sytuacji? Chyba nie. Nauczyli się tylko lepiej rozdzielać fundusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj ok 21.30 puścili teledysk zespołu Eagles "Hotel California" w 16:9 oczywiście. Przyznam się że słucham tego utworu już parę lat ale teledysku w TV jeszcze nie widziałem. W sumie nie wiem czy to teledysk czy z jakiegoś koncertu ale przyjemnie się oglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Brawo! Wreszcie przywrócono logo do rozmiaru do jakiego było zaprojektowane! TVP Kultura to pierwszy kanał tematyczny TVP (oprócz Tylko Muzyka), więc specjalnie się nie wysilano i zrobiono logo na wzór TVP Polonia. Niestety, z niewiadomych względów, na ekranie zawsze było za duże. Widać, że teraz logo TVP Kultura i Historia przywrócono do prawidłowych rozmiarów, za punkt odniesienia biorąc napis "TVP" w logo TVP Polonia. Szkoda, że logo TVP Sport się zmieniło, ale rozmiar jest w porządku. Teraz czekam tylko, aż ktoś wpadnie jeszcze na to, by przy transmisjach w 16/9 proporcjonalnie zmniejszać logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że zmieniła się oprawa graficzna TVP Kultura. Może nastąpiło to już dawno ale dopiero teraz to zauważyłem. Jingiel reklamowy jest bardzo prosty, trwa 3 sekundy i jakoś to wygląda, czego nie można powiedzieć o jinglu reklamy w TVP Info.

 

0a0e42d8bb0599ebmed.jpg

 

Oprawa również bardzo prosta ale nie odrzuca. Turkusowy fajnie się komponuje ale wali trochę po oczach.

 

351735925bce8d6dmed.jpg

 

Zauważyłem też napis PREMIERA pod logo. Jest to film "Skaza" z 1992 roku. Domyślam się, że to premiera w TVP Kultura bo w TVP ten film już był.

 

1186ff94054abb34med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pisałem już o tym kilka dni temu tutaj. A ten wczorajszy film... brak mi słów. 1/3 ekranu obraz, 2/3 ekranu czarne pasy.

2010070301.jpg

To nie jest transponder TVP, ale TVP powinna coś z tym zrobić, podziałać w kierunku poprawy tego stanu rzeczy, bo to nienajlepiej świadczy o TVP. W ten sposób TVP nie poprawi swojego wizerunku i opinii wśród widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...