Skocz do zawartości

Serie A


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC), Gabriele Gravina: - Juventus nie chce tytułu zdobytego w taki sposób.

 

Juventus, czyli wciąż obecny mistrz kraju miał najwięcej punktów na półmetku sezonu 2019/2020 i najwięcej w chwili przerwania sezonu 2019/2020 z powodu pandemii koronawirusa więc na logikę to właśnie klub z Turynu powinien sobie uzurpować prawo do ponownego sięgnięcia po Scudetto, ale słychać też coraz więcej głosów, że Juventus nie wyraził chęci dla takiego rozwiązania. Żeby zrozumieć takie postępowanie musielibyśmy się znowu cofnąć do czasów post-calciopoli gdy Bianconeri nie uznali mistrzostwa zdobytego przez Inter przy zielonym stoliku oraz pre-campionato / campionato 2012 gdy pod herbem klubu zdobiącym koszulki Juve pojawił się napis '30 SUL CAMPO' co w wolnym tłumaczeniu miało symbolizować 30 mistrzostw zdobytych na boisku co było jawnym odniesieniem się do calciopoli w sytuacji gdy włoska federacja piłkarska kręciła nosem na 3 gwiazdki, które miały pojawić się na koszulkach Juve w sezonie 2012/2013. Juventus żeby nie zaogniać napiętej atmosfery zdecydował się więc na wspomniany napis. 

 

Nie ma co się oszukiwać. Liga na 99.9% nie zostanie wznowiona i trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie jak obsadzić miejsca w "następnej" edycji europejskich pucharów i tu rodzi się problem, bo prawdopodobnie nikt poza Juventusem nie ma zamiaru pójść na ustępstwa. Szef włoskiej federacji we wspomnianym wywiadzie zasugerował nawet, że niektórzy będą domagać się swoich praw na sali sądowej. Najwięksi z Juventusem, Lazio i Interem na czele chcieliby dokończyć sezon. Najmniejsi tacy jak Brescia chcieliby już zakończyć sezon i powalczyć o swoje prawa przy zielonym stoliku. Brescia ze swoim ekscentrycznym właścicielem Massimo Cellino liczy, że pomimo ostatniego miejsca w tabeli uda jej się wyjść ze swojej krytycznej sytuacji bez szwanku. 

 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze spadkami i awansami? 

 

Lecce, które niemal przez większość czasu było poza strefą spadkową wypadło z niej w chwili zawieszenia ligi mając tyle samo punktów co Genoa będąca jednak w bezpiecznej strefie. Natomiast na zapleczu rozgrywek Benevento jak dotychczas zjadało Serie B z kopytami zaliczając jeden z najlepszych sezonów w historii. 

 

Nie chciałbym być na miejscu tego kto zadecyduje o losie tych dwóch klubów. 

 

Podobnie wygląda to w przypadku Juventusu, Lazio czy nawet Interu. Juventus wprawdzie został mistrzem zimy i był na czele w momencie zawieszenia ligi, ale Lazio miało tylko punkcik straty i bezpośredni mecz z Juve w Turynie (przypominam, że Lazio w tym sezonie dwukrotnie wygrało z Juve wynikiem 3-1, w Serie A i Supercoppa). Inter z kolei miałby jeszcze mecz z Lazio i mecz zaległy. 

 

A tak na marginesie to ten koronawirus przerwał prawdopodobnie najlepszy sezon Serie A w XXI wieku. 

 

Paskudne zrządzenie losu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Według Włoskich mediów Arkadiusz Milk już dogadał się z Juve! ?

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/879211/transfery-serie-a-media-arkadiusz-milik-dogadal-sie-z-juventusem?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss/

 

O komentarz poprosze wielkiego kibica Juve, pana prezesa Zbigniewa... yyy tfu! @Project_ALF. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie

 

@SatExpert - nie uwierzę dopóki nie zobaczę go na badaniach ?

 

A tak zupełnie serio to mam wrażenie, że Milik bardziej doceniany jest we Włoszech aniżeli w Polsce. U nas w kraju - Arek - zwłaszcza w różnego rodzaju memach przedstawiany jest jako piłkarz nieskuteczny, a to nie do końca prawda, bo włoscy dziennikarze przedstawiają Polaka w zupełnie innym świetle posiłkując się najrozmaitszymi grafikami gdzie dorobek strzelecki Milika porównywany jest z innymi napastnikami we Włoszech i Europie. Z ich skali porównawczej zazwyczaj wynika, że reprezentant Polski stosunkiem występów do goli zalicza się do grona całkiem skutecznych napastników. Szczególnie gdy pod lupę weźmie się liczbę goli do rozegranych minut. 

 

Oficjalnie we włoskich mediach podkreśla się też charakter Polaka, który po dwóch bardzo ciężkich kontuzjach wciąż utrzymuje się gdzieś tam w czołowej dziesiątce najlepszych strzelców w Serie A, dokładając do tego kilka bramek w LM i innych rozgrywkach. Z drugiej strony nieoficjalnie włoscy (i nie tylko włoscy) kibice Juve obawiają się tego piętna kontuzji jakie ciąży na polskim napastniku. 

 

Ja myślę, że w tego typu plotkach jakieś źdźbło prawdy zawsze istnieje. Przecież niewykluczone jest, że Milik znajduje się na celowniku klubu będąc jedną z wielu opcji. A tych według doniesień medialnych jak wiadomo jest kilka: od tych najbardziej skrajnych (typu Kane), po te bardziej wiarygodne (jak Jesus, Icardi, Milik). 

 

Tak naprawdę to za wcześnie na takie wyliczanki, zwłaszcza w obliczu pandemii, która może spowodować, że w tym roku okienko transferowe w ogóle się nie otworzy. Wciąż niewiadome są też skutki finansowe tego szaleństwa związanego z koronawirusem. Możliwe, że za kilka miesięcy obudzimy się w świecie zupełnie innych wycen zawodników.

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Arthur nowym piłkarzem Juventusu. Przyznam, że gdyby Brazylijczyk zdjął wdzianko Barcelony i założył np. trykot DHL podrzucając mi rano przesyłkę mógłbym go nie rozpoznać. Zdałem sobie sprawę jak mało wiem o typie, którego uśmiech ujrzałem na tle nowego-starego herbu Juve. Zastanawiałem się czemu Juventus wyłożył za niego ponad 70 milionów Postanowiłem zrobić sobie research ostatnich kilku lat. Z tej okazji zrobiłem wyjątek i rzuciłem się w wir darknetu, czyli stron i opinii osobników, których na co dzień staram się omijać szerokim łukiem. Nie ukrywam, że właściwie do teraz bolą mnie wszystkie mięśnie śmiechowe: (to nie ironia ani żaden sarkazm takie mięśnie naprawdę istnieją dlatego już teraz ostrzegam przed tym co przeczytacie poniżej)

 

 

 

PS. To naprawdę nie jest fake konto? ?

 

 

Największe wrażenie zrobił na mnie jednak kolejny zakup Interu:

 

Zdjęcie

 

 

 

Marotta to prawdziwy GIGANT na rynku transferowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kompromitacja SS Lazio, nie radzą sobie fizycznie kompletnie. Mimo przerwy z powodu pandemii, nie wyglądają wcale lepiej niż przed. Przegrywają mistrzostwo koncertowo. Bylo to jednak do przewidzenia. Bo nie na darmo odpadali z LE czy CI,  by tylko skupić się na lidze, mieć jak najmniej meczów do rozegrania. Granie co 3 dni to nóz w nogi dla piłkarzy Lazio. Mogło być jak za Ericssona, a będzie jak zwykle. Szkoda, że na miejscu Lazio nie była Atalanta, wtedy Juventus miałby poważny problem ze zdobyciem scudetto.

 

Juventus ze swoją formą, to nie ma szans z Manchesterem City. A Atalanta może zrobić kapitalny dwumecz z PSG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oficjalna piłka Nike na nowy sezon:

 

 

Ciekawe jak będzie to wyglądało z nowymi strojami w tym obecnym jeszcze sezonie LM, bo kluby już powoli prezentują nowości, a np. taki Adidas ma to do siebie, że wymusza na klubach by zawodnicy przywdziewali nowe trykoty na finiszu jeszcze tego "starego" sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kogoś to jeszcze interesuje, ale info przekażę(z TT, skąd przekazywałem wszystkie informacje w tym poście, jak widać również błędne za co przepraszam).

Niepowodzenie z Guardiolą tłumaczone jest systemem podatkowym, o którym wspomniał ktoś wyżej. Otóż nie wygląda on już tak kolorowo. 2 miesiące temu, kiedy wydany został ten dekret(decreto crescita), zakładał on obliczanie podatku dochodowego na 30% przychodów brutto dla tych, którzy nie byli rezydentami podatku ITA w ciągu ostatnich dwóch lat. W ZESZŁYM TYGODNIU weszła jednak nowelizacja(albo trwają prace nad tym, aby weszła) i został on zmieniony na 50%. To wprowadziło dużo zamieszania i strachu. To również wiele zmieniło w dealu z Guardiolą - podatek dla jego wynagrodzenia zmienił się na 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2020 o 11:33, MartinFC napisał:

Juventus ze swoją formą, to nie ma szans z Manchesterem City. A Atalanta może zrobić kapitalny dwumecz z PSG.

Do meczu z City jeszcze daleka droga, bo obawiam się, że także z Lyonem nie miałby szans patrząc przez pryzmat formy piłkarzy Sarriego na przestrzeni ostatnich tygodni. Właściwie to nawet nie tyle formy co przygotowania fizycznego, bo Juve jest w gronie tych drużyn, które jadą już na oparach i oddychają rękawami. 

 

Pojawia się coraz więcej informacji na temat zwolnienia Maurizio Sarriego i choć wciąż trudno pisać o jego ewentualnych następcach to najlepiej zorientowany w sprawach Bianconerich dziennikarz, Romeo Agresti zasugerował ostatnio, że gdyby Pochettino otrzymał ofertę z Włoch, przyjąłby ją natychmiast.

 

Ja akurat do tego trenera nie jestem przekonany. Argentyńczyk nie ma na swoim koncie żadnych trofeów, jego średnia zdobywanych punktów w lidze angielskiej jest zawstydzająca i na dodatek nie miał żadnej styczności z calcio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagroda - 'Europejski Złoty But' dla najlepszego strzelca lig europejskich: Ciro Immobile wyjaśnia Lewandowskiego.

(trzeci włoski piłkarz, który sięga po to indywidualne trofeum ; więcej laureatów mają tylko Holendrzy)

 

Tytuł - 'Capocannoniere' dla najlepszego strzelca ligi włoskiej: Ciro Immobile wyjaśnia Ronaldo. 

(wielki CR7 na własnej skórze przekonał się, że zostanie najlepszym strzelcem we Włoszech to nie jest taka prosta sprawa)

 

 

Teraz tylko takie pytanie... czy w sobotę Ciro Immobile wyjaśni też Higuaina i ŚP Rossettiego? 

 

Jedno jest pewne, Ciro Immobile dołącza do elitarnego grona piłkarzy, którzy trzykrotnie sięgali po koronę króla strzelców ligi włoskiej (Platini, Meazza, Riva, Signori, Pruzzo, Pulici, Boffi witają). Przed 30-letnim Włochem już tylko wielki Gunnar Nordahl (5x). 

 

 

W ogóle to był rekordowy sezon. Po weekendzie jak znajdę trochę czasu postaram się podsumować te wszystkie rekordy. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby pandemia, niby nawrót pandemii, niby jakiś kryzys, niby zbliżająca się inflacja, a Napoli tymczasem bije swój rekord transferowy czyniąc sprowadzonego z Lille napastnika Victora Osimhena najdroższym Nigeryjczykiem w historii!

Póki co zdezorientowany jeszcze Transfermarkt klasyfikuje 21-latka na piątym miejscu w rankingu najdroższych piłkarzy w historii calcio dopisując przy jego nazwisku kwotę 70 milionów euro. Teoretycznie więc drożsi byli od niego tylko Arthur, de Ligt, Higuain i Ronaldo.  

 

Jednak po odliczeniu tych wszystkich włoskich juniorów i Karnezia to netto, dodając i odejmując wszystko, Napoli zapłaciło za Osimhena na czysto 47.5 mln euro. Reprezentant Nigerii będzie grał z numerem "9". 

 

Sam piłkarz i jego agenci mniej więcej już od tygodnia przebywali w Neapolu dogrywając szczegóły. Najtrudniejszą do załatwienia kwestią (jak to w Napoli bywa) były prawa do wizerunku zawodnika. 

 

Z ciekawości zerknąłem sobie na jego media społecznościowe i jestem pod naprawdę pozytywnym wrażeniem jak wita nowy klub i przede wszystkim jak żegna stary. Nie ma palenia mostów, brak jakichś kontrowersji, żadnych zgrzytów. Kulturka, szacunek tak jak to powinno wyglądać:

https://twitter.com/victorosimhen9

 

Jak wygląda po tym wszystkim sytuacja Arka Milika? No cóż jeśli nie odejdzie to De Laurentiis straszy go "klubem kokosa":

Niektóre media pro-turyńskie zaczynają straszyć, że Juve w dobie corona-kryzysu nie wyłoży około 40 milionów euro za piłkarza, któremu za rok wygasa kontrakt i coraz więcej zaczyna się przebąkiwać o napastniku Wolverhampton, reprezentancie Meksyku Raulu Jimenezie. 

 

Całość tych pogłosek sprowadza się do bardzo prostego rebusu: Juventus ---> Ronaldo ---> MENDES <--- Wolverhampton <--- Jimenez

 

Juventus ewidentnie szuka napastnika, który ma pełnić w drużynie dwie role: 

1) rezerwowy napastnik, pierwszy do wejścia

2) "drugi Benzema", pomagier dla CR7

 

Drugie dno prowadzi do Higuaina i jego wysokiej pensji. Jeśli Argentyńczykowi uda się wyżebrać długi kontrakt np. w Fiorentinie albo krótki, ale wysoki w jakiejś bananowej lidze to... i tak Juve jeszcze nie będzie mogło pozwolić sobie na transfer Jimeneza czy Milika, bo do tego będzie potrzebna jeszcze sprzedaż Bernardeschiego czy też Douglasa Costy, bo w przeciwieństwie do Higuaina teoretycznie to właśnie na nich Juventus powinien zarobić znacznie więcej. 

 

Tego pierwszego Juventus najchętniej wymieniłby za Milika dorzucając do tego dealu jeszcze małe co nieco. Tego drugiego pewnie chciałby sprzedać do Anglii i część zarobionej na nim sumy przeznaczyć na transfer wspomnianego środkowego napastnika.   

 

Moja opinia jest taka, że ani jeden ani drugi nie pasuje do Juventusu. Milik po dwóch ciężkich kontuzjach, a Jimenez to Meksykanin, a ci w Serie A kariery nie robią. Weźmy choćby tego Lozano co przeszedł do Napoli, jako fan calcio niesamowicie jarałem się tym transferem. Bardzo podobała mi się jego gra w Eredivisie, skakałem pod sam sufit, gdy na mundialu zdobył z Niemcami bramkę na wagę zwycięstwa, widziałem jak głośno odbił się jego transfer w meksykańskich mediach i co? I pstro, niewypał, kolejny niewypał z Meksyku. Często czytam jakieś kpiące teksty odnośnie Zielińskiego, że "polski De Bruyne" albo, że Piotrek jest przereklamowany. Tak to prawda, ale co powiedzieć o tych wszystkich, często bardziej medialnych nazwiskach zagranicy dla których Serie A rok w rok okazuje się kapeluszem o kilka rozmiarów za dużym... 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez większej historii wpadło scudetto dla Juve. Słabo jak na ich potencjał. Prędzej bym powiedział że Inter, Lazio i Atalanta przegrały tytuł niż Juventus wygrał. Ciekawe czy kibice pamiętają jak Lukaku marnował ''setki'',  przez które Inter nie wygrywał meczów? Lazio cieszy się z LM i buta dla Ciro.

 

Szkoda by było, gdyby pierwszy włoski klub spadł, ale generalnie należy im się to. Męczą bułe od kilku lat, z tym że Lecce na przestrzeni całego sezonu wcale lepsze nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...