Skocz do zawartości

Serie A


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie wcale nie zdziwi jak Kulusevski odpali u Conte.

Pierwsza połowa derbów Mediolanu była rewelacyjna, szczególnie ze strony Interu. Powinni spokojnie prowadzić wyżej. Potem Inzaghi nie pomógł zmianami. Kolejny głupio przegrany mecz tego zespołu, choć oczywiście doceniam klasę Giroud. Walka o scudetto zapowiada się niezwykle emocjonująco. Chyba najciekawsza sytuacja spośród lig top 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Mimo wszystko dobrze, że Kulusevski odszedł. Potencjał ma spory, a w Juve raczej by go w pełni nie wykorzystał, bo Allegri mu nie ufał.

 

Derby Mediolanu stały na fajnym poziomie, ale Inter znowu pokazuje, że nawet jak gra dobrze, to niekoniecznie wynik końcowy będzie na ich korzyść. Tak było w meczach z Realem i teraz z Milanem. Zaraz kolejny test, najpierw z Napoli, a potem z Liverpoolem. Dla bezstronnego kibica, czyli chociażby dla mnie, dobrze się stało, że wygrał Milan, bo może być jeszcze ciekawie w kwestii scudetto. Choć i tak uważam, że finalnie Inter będzie mistrzem, ale na pewno nie można innych drużyn skreślać. Inzaghi co prawda imponuje, ale widać też jego braki. Mimo wszystko jest to stosunkowo młody i nie jakoś bardzo doświadczony trener, ale widać, że preferuje bardziej nowoczesną szkole futbolu, i to się jak najbardziej ceni. 

 

W kolejnym sezonie może być jeszcze ciekawiej niż w tym, bo Juve jest z meczu na mecz coraz mocniejszym zespołem, także za rok na pewno będą faworytem do scudetto. A do tego Inter i Milan. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidywane składy na moim zdaniem najlepiej zapowiadający się mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów. 

 

Handanović

Skriniar, de Vrij, Bastoni

Dumfries, Vidal, Brozović, Calhanoglu, Perisić

Lautaro, Dzeko

 

Alisson

Arnold, van Dijk, Matip, Robertson

Thiago, Fabinho, Henderson

Mane, Jota, Salah

 

Co prawda jest mecz Realu z PSG, ale nie przekonują mnie te drużyny. 

 

Oznaczam:

@Project_ALF @Arkon

 

I zadaje pytanie. Komu będziecie kibicować, jaki typujecie wynik? Mi oczywiście bliższa jest włoska piłka, ale przede wszystkim liczę na dobry mecz. W Mediolanie przewiduję bramkowy remis, 1:1, albo 2:2. Myślę, że Liverpool u siebie Inter wyeliminuje, ale na San Siro będzie miał ciężko.

 

Sklady mocne, ale Inter bez Barelli w obu spotkaniach, a na dodatek de Vrij kompletnie bez formy. Liverpool za to znowu imponuje. Faworytem piłkarze Kloppa, ale liczę, że Inter im się postawi, choć uważam, że braknie trochę do awansu. A Wy jak sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Potrzebne przewietrzenie szatni w Juventusie. Sezon do zapomnienia przez włoski klub. Odpadnięcie w LM już w 1/8 i przegrany finał Pucharu Włoch.  Wykonali jednak plan minimum czyli zajęcie miejsca w lidze premiowane grą w przyszłym roku w Lidze Mistrzów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że zmiana Pirlo na Allegriego wcale nie spowodowała polepszenia gry Juve. Ani stylu, ani wyników. Do tego jeszcze odejście Dybali za darmo, który wydawał się ulubieńcem obecnego trenera. Ciekawe jakie są szanse, że Milan zyska bogatego właściciela przed startem nowego sezonu. To może być decydujące i ułatwić tej drużynie powrót na szczyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sezon wstydu dla Juve. Przegrana SuperCoppa, Coppa Italia, w lidze 4 miejsce to kwestia słabości Atalanta i Romy. Przegrane z Interem na własne życzenie. Odpadnięcie z Villareal. Przez cały sezon zagrali może 180 minut gry na którą warto było patrzeć. Katastrofalne błędy w defensywie, duży zjazd Vlahovicia, brak Dybali a gdy był to w większości bez cudów. Zbieranie szrotu i odpadów. Niestety trzeba zmian bo magia piłkarzy Juve którzy czynili największe sukcesy w XXI wieku właśnie minął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

https://www.instagram.com/p/CfT1qCgozvp/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Zaczynamy zabawę. 

W dniu 12.05.2022 o 20:38, Arkon napisał:

Nie uważasz, że czas Allegriego też minął? Nie rozwija graczy, gra catenaccio i do tego fatalne wyniki w lidze i LM.

Byłem naprawdę zawiedziony że wrócił. Nigdy go nie lubiłem i jego zacofanego podejścia do futbolu. Gość plecie na konferencjach takie głupoty że głowa mała.Teraz ,kiedy ma słabszy skład ,widać że nie potrafi nic zbudować. Jego główna taktyka strzelić na 1-0 , przestać grać I bronić.Nawet ogòrki w Serię A chcą grać w pilję, idą jak po swoje. Kiedyś dostał samograja po Conte i co roku wzmocnienia.Miał najmocniejszy skład i ligi włoskiej nie dało się przegrać a on prawie tego dokonał. W 2018 Napoli pod koniec sezonu  wygrało w Turynie i już zaczęli świętowanie choć jeszcze nie mieli mistrzostwa. Potem przegrali na Fiorentinie a Juve fartem ograło Inter. 

 

Generalnie w Juve pozycja trenera to samo pasmo błędnych decyzji. 

 

2019

wypalony Allegri zwolniony. Zatrudniony niepasujący wizerunkowo Sarri. Nowy trener chce wdrożyć swoją ofensywną piłkę mimo braku odpowiednich wykonawców zwłaszcza w pomocy. Chęć wdrożenia czegoś nowego I kruszenia betonu Allegriego w kończy się fiaskiem bo stara gwardia nie chce zmian. Piłkarze zwalniają trenera z mistrzostwem w kieszeni a zarządowi to pasuje bo  nie chce mu kupić odpowiednich graczy.

 

2020 

Przychodzi Pirlo- amator bez doświadczenia z pensją 1.8 mln bo trzeba jeszcze płacić Sarriemu.W swoim pierwszym ciężkim pandemicznym  sezonie zdobywa dwa puchary i 4 miejsce dające LM. Mimo to zostaje kozłem ofiarnym i zostaje zwolniony. 

 

2021 

Przywróć ostatnią działającą konfigurację czyli wraca Allegri z długim kontraktem i pensją 9mln za sezon. Osiąga gorsze wyniki od poprzedników i mimo to zostaje. 

 

Wystarczyło przeprosić się z Conte to dziś seria mistrzostw wynosiłaby 11 a nie 9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pełna zgoda, co pokazują choćby przykłady Bentancura i Kulu oddanych bez żalu do Totków i świetnie wyglądających u Conte. A potem narzekania, że nie ma skrzydeł przy kontuzji Chiesy. Podobno Nedved był za zwolnieniem Allegriego, ale ponoć właściciel postawił veto. Choćby Pioli w Milanie pokazuje klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bremer ponoć blisko Interu, który chyba na razie jest królem polowania(Lukaku za 8 mln!), a Senesi musiałem sprawdzić gdzie gra, bo totalnie nie kojarzę. W Juve chyba przydałby się jakiś skrzydłowy, bo sam Di Maria to chyba za mało. Cały czas nie rozumiem jak można było tak tanio pozbyć się Kulusevskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulusevski był mega słaby w Juve. Nawet niezła kasa za niego była.

Przyjdzie jeszcze ktoś na pewno.

Mówiło się o Kosticu. Jeszcze trochę przyjdzie. Na pewno napastnik, oprócz Pogby bedą dalsze zmiany w pomocy bo Rabiot, Arthur sa do wyjebki, lewy obrońca.

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem 90 % meczów Juve. Kulu był próbowany na różnych pozycjach i w ataku i na skrzydle i potykał się o piłkę. 

Bentancur nawet przed erą Allegriego był tragiczny. Tracił głupio piłki a mecz z Porto to szczyt wszystkiego. 

Może inne środowisko na nich tak podziałało, że grają teraz lepiej, ale absolunie nikt nie żałuje ich odejścia.

Zawsze najłatwiej zwinić na trenera. Pomysły z Pirlo i Sarrim nie wypaliły wiec wrócono to sprawdzonej opcji, która zna środowisko i się sprawdził. Może będzie podobnie i teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ja wyżej cenię Conte niż Allegrego, podobnie myśli @Sorek21. Ja akurat mało meczów Juve oglądałem ze względu na betonowy styl trenera, ale u niego nawet Chiesa kiepsko wyglądał. Nie chce mi się wierzyć, że Kulusevski świetnie wygląda w reprezentacji, świetnie w Totkach, a nagle w Juve potyka się o własne nogi. Dobry trener potrafi wyciągnąć z piłkarza maxa, a nie sprzedawać młodego, niezwykle perspektywicznego gracza za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Di Maria w piątek 

Pogba w sobotę 

Zanio bardzo blisko 

Agent Kulibalego rozpoczyna negocjacje, pensja ok 7mln czyli wejdzie w budżecie za De Ligta -> Chelsea lub Bayern 

 

Kulusevski to podręcznikowy przykład ile znaczy zaufanie trenera. Wystarczy wystawiać piłkarza cały czas na jego optymalnej pozycji i stworzyć mu odpowiednie warunki do pokazania swoich możliwości. Szwed przecież grać potrafi bo nie znalazłby się w takim wieku w Juve. 

 

U Allegriego grał raz na miesiąc i za każdym razem gdzie indziej i to cała tajemnica. Dobry trener wyciąga z przeciętnych piłkarzy więcej a słaby dobrych ciągnie w dół. Tutaj przypominają się słowa Allegriego o Chiesie - ciągle mu tłumaczę że nie może grać cały czas na 120%. Po prostu idiota. Jak tak można tak  mówić o  najlepszym piłkarzu swojego zespołu?

 

Generalnie rok temu Allegri popełnił błąd - postawił na Dybalę jako główny element projektu i chcał dla niego grać 4-2-3-1 lub 4-4-2 ( o zgrozo Rabiot na lewym skrzydle ) zamiast postawić na 4-3-3 i Chiesa zawsze na prawym skrzydle. Młody Włoch też był rzucany po obu stronach boiska i miał słaby sezon przez trenera betonu i kontuzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...