Skocz do zawartości

Serie A


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piemonte Calcio vs Satelitarna - cóż to był za mecz! 😂

 

Chce zwrócić uwagę na pewną sytuację z VARem - dziś w Turynie przebito wszystkie inne cyrki z VARem razem wzięte. W końcu oficjalnie pokazali, że będą sobie do woli majstrować przy czasoprzestrzeni.

 

Skupcie się uważnie - tego co się stało nie da się wytłumaczyć ani zrozumieć. To po prostu trzeba zaakceptować - tak wygląda w obecnych czasach piłka nożna.

 

Nasz Areczek strzelil w 90+5 gola! Szaleństwo! Zdjal koszulkę, wszyscy w ekstazie! 

Zaraz potem wiec w 90+6 dostal druga zolta i wylecial z boiska - a potem ... VAR! Sprawdzali gola - okazalo sie, ze spalony! Gola nie ma, anulowany! JEDNAK KARTKA ARECZKOWI ZOSTALA!! NIE WROCIL DO GRY!

TAK JAK MOWILEM - SPALONY JEST NAJWAŻNIEJSZY! JEDNAK NAGLE TERAZ - NICZEGO NIE ANULUJE! W meczu Nice vs Monaco spalony przy golu anulował też rękę na linii pola karnego i 100% karnego, która spowodowała tego spalonego (piłka po strzale szła w okienko bramki a nie do kolegi z drużyny który według VARu był na spalonym).

 

CO TU SIE DZIEJE?! 

Przeciez to jest tworzenie wlasnej czasoprzestrzeni i alternatywnej rzeczywistości - anuluja gola ale kartka ktora miala miejsce w bezposrednim nastepstwie przyczynowo-skutkowym tego gola zostaje w mocy - przeciez powinna byc automatycznie anulowana, ponieważ NIE PADŁ GOL WIĘC ARECZEK SIĘ NIE CIESZYŁ I NIE ZDJĄŁ KOSZULKI! WIĘC SEDZIA NIE DAŁ MU ZA TO DRUGIEJ ŻÓŁTEJ KARTKI!

PRZECIEZ WSZYSTKIEGO CO MIALO MIEJSCE PO GOLU NIE BYLO, PONIEWAŻ ZOSTAŁO TO ANULOWANE! FIZYCZNIE TEGO NIE BYŁO - VAR ANULOWAŁ!
A SĘDZIOWIE TWIERDZA, ŻE NIE! 

Nie można anulować sobie tylko wybranych zdarzeń z całego okresu w którym działa się dana sytuacja. Można anulować tylko całą sytuację od początku do końca - tak działa CZASOPRZESTRZEŃ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem już końcówki, więc nie widziałem sytuacji na żywo (przełączyłem po golu na 2:2 Bonucciego, bo w Turynie mi siadły gole na kuponie i zostali mi wtedy jeszcze hiszpańscy parodyści, 1 gol w Sewilli - przełączyłem się na Betis vs Villareal).

 

Obejrzałem całą sytuację potem i dokładnie @mingo - tam był circus maximus. Oszustwo/scam - kolejny WYMYŚLONY spalony, który po prostu nie miał miejsca. Artificial & fake. Opisano to wszystko nawet oddzielnie w artykuł na sport.pl, już po północy:

 

https://www.sport.pl/pilka/7,65083,28899079,milik-okradziony-z-gola-te-zdjecia-ukazuja-szokujaca-prawde.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Tak i zapewne tak.

 

Błąd potężny i absurdalny. Co do "ciągnięcia za uszy" przez sędziów - nie udzielam się ponieważ jeśli oglądam mecze (ogólnie tyczy się to prawie całego sportu) to nie dla przyjemności a ponieważ mam taki mecz na kuponie - więc często przeskakuje pomiędzy kilkoma meczami.

 

Od ok. 3 lat stężenie absurdu, idiotyzmu oraz błędów sędziowskich (i VARowych) w piłce nożnej przekroczyło wszystkie normy - straciłem jakiekolwiek zainteresowanie. Już wcześniej piłkę nożną ciężko się oglądało, w ostatnich latach to już kompletny dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2022 o 21:03, Arkon napisał:

Ewidentny i skandaliczny błąd VAR-u

To nie wina VARu jako takiego tylko  ludzi, którzy go obsługiwali.

W dniu 13.09.2022 o 01:17, Umkwatata napisał:

stężenie absurdu, idiotyzmu oraz błędów sędziowskich (i VARowych) w piłce nożnej przekroczyło wszystkie normy

Wcześniej wcale nie było lepiej. Strzelano gole nawet rękami. VAR sam w sobie nie jest zły. Wszystko w rękach tych, którzy go obsługują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Najlepszy transfer Serie A tego lata, to tak jak sam podałeś: Khvicha Kvaratskhelia. Cena, wiek, potencjał. Również można go nazwać największym zaskoczeniem, bo aż takiego wystrzału raczej nikt się nie spodziewał. Śmiało go już można nazwać jednym z najlepszych skrzydłowych ligi, pewnie obok Leao i ciągle pauzującego Chiesy. Jeżeli kogoś wyczyny Gruzina w lidze włoskiej nie przekonują, to mogę śmiało odesłać od razu do spotkania Napoli z Liverpoolem, w którym Kvara zagrał świetnie i wkręcał w ziemię obrońców The Reds. Obok Zielińskiego i Anguissy był pewnie najlepszym zawodnikiem na boisku. Mam tylko nadzieję, że z 2-3 sezony poczaruje we Włoszech, zanim odejdzie na przykład do Anglii, a nie odejdzie od razu, po jednym sezonie. A propo transferów, to całe mercato Napoli zasługuje na pochwały. Bardzo głośno było o Romie, a moin zdaniem to Napoli ma za sobą lepsze okienko. Następca Koulibaly'ego póki co również wygląda bardzo obiecująco, a dużo nie kosztował. Wykupienie za małą sumkę Zambo Anguissy to również ruch, który zasługuje na uznanie, bo Kameruńczyk to jeden z najlepszych pomocników w Serie A. Chciałbym, żeby Napoli szybko i za dużą kwotę sprzedało Osimhena i znalazło lepszego napastnika. Mam nadzieję, że ktoś się na niego nabierze, a Neapol odzyska za niego kasę, a kto wie, czy jeszcze na nim nie zarobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2022 o 08:34, aandin napisał:
W dniu 13.09.2022 o 01:17, Umkwatata napisał:

stężenie absurdu, idiotyzmu oraz błędów sędziowskich (i VARowych) w piłce nożnej przekroczyło wszystkie normy

Wczesniej wcale nie było lepiej. Strzelano gole nawet rękami. VAR sam w sobie nie jest zły. Wszystko w rękach tych, którzy go obsługują.

 

W dniu 13.09.2022 o 08:53, mingo napisał:

Dokładnie. Nie ma co winić VAR-u, bo on tylko daje sędziom więcej możliwości. Problem jest w tych co go obsługują. 

Jasne - do VAR-u jako samego w sobie nic nie mam. To moim zdaniem świetna sprawa - jeżeli jest uzywany tak jak powinien. Pisząc "błędów sędziowskich (i VARowych)" chodziło mi o te absurdalne błędy sędziów głównych pomimo spogladania na VAR oraz VARowych czyli ludzi odpowiedzialnych za sprawdzanie na VAR i "podpowiadanie" sedziemu głównemu ^^ Było późno gdy pisałem i nazwałem ich VARowymi - chodziło mi oczywiście o "sedziów VAR".

 

Nie chodzi mi tu o błędy VARu - ponieważ sam w sobie system VAR nie może popełnić błędu. Tylko właśnie te opłacane oraz nie znajace zasad [beep]e które podejmują decyzje lub mowia sedziemu glownemu co powinien zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka Czwórka, którą obstawiałem, że będą się bili o mistrza ma bardzo słaby start. To na razie cala czwórka jest poza czwórką, czyli Roma, Milan, Inter, Juventus. Ale dalej typuję tą czwórkę do walki o mistrza w kolejności jaką podałem.

Ta kolejka to w ogóle paradoks bo cała wielka czwórka przegrała z zespołami, które obecnie są w czwórce. Dzisiaj była kolejka, ze cała pierwsza 8 grała między sobą i faworyci w komplecie przegrali

Edytowane przez Paul234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Napoli jest pewniakiem do top 4. Musiałaby nastąpić jakaś katastrofa, żeby tam się nie znaleźli. Jeśli Juve w końcu nie zwolni Allegriego, to może stracić więcej niż tylko odprawa. Tak przy okazji wczorajszy meczyk był bardzo interesujący. Milan bez Leao jest dużo słabszą ekipą, a Napoli bez Osimhena zagrało bardzo skutecznie. Znowu błyszczał Kvaratskhelia. Niestety Zielek mało widoczny z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Milan też jest pewniakiem do top 4 i na tym koniec. Zawodzi Inter, Roma, Juventus. Zaskakuje Napoli i Atalanta. Ciężko teraz przewidywać top 4, bo Juve ma kadrę na mistrza i jakby wyrzucili Maxa i wzięli kogoś ogarniętego, kto to poukłada, to kto wie, czy Stara Dama nie włączyłaby się do walki o scudetto. Napoli bez Osimhena daje rade, bo Nigeryjczyk nie jest kluczowym zawodnikiem, a nawet powiem, że jest nieco przeceniany. Mnie ciekawi, czy Napoli znowu włączy gen [beep]stwa w lidze i w LM, mimo imponującego startu. Gdyby na dziś oceniać ten sezon włoskich drużyn, to Napoli jest najsilniejsze. Tylko na jak długo? Oby Spalletti coś z nimi wygrał, najlepiej ligę. Akurat z tym trenerem jest na to szansa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie jest Mou nie można mówić o rozczarowaniu. Ten trener to równia pochyła, bazuje tylko na dawnej sławie.

Oczywiście Napoli nigdy nie będzie pewniakiem, bo tylko za czasów Diego wygrali dwa tytułu, ale teraz mają Kvaradonę. :) Milan jest mądrze budowany, ale ma duże braki z przodu, co szczególnie widać jak nie grał Leao. Allegri już dawno powinien polecieć z Juve, bo marnuje potencjał graczy chyba równie mocno jak Cholo w Atleti. Niestety rozczarowuje też Inter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roma też długo czeka. Książę Rzymu, czyli Francesco Totti przez tyle lat zdobył tylko jedno mistrzostwo. I moim zdaniem Roma je zdobedzie bo to drugi sezon Mourinho a w kolejnym sezonie Mourinho wyleci w środku sezonu zostawiając Romę w okolicach środka tabeli. Obstawiam ten sam scenariusz co zawsze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chwalą Kvarę i słusznie, ale nie można zapominać o potężnym Koreańczyku. Dla mnie MVP wczorajszego meczu. Ściana dosłownie. A najbardziej mi się podoba to, że gra bez kompleksów. Mecz z Liverpoolem był jego debiutem w Lidze Mistrzów, a zagrał w tym meczu, jakby ze 100 spotkań w Champions League miał na karku. Z Rangersami i wczoraj z Milanem również świetnie zagrał. Do Serie A wjechał z buta, mając tylko jeden sezon doświadczenia w Europie i to w dużo słabszej lidze tureckiej. 

 

A tutaj interwencja Kima z wczoraj, z doliczonego czasu gry. Piękne. A jeszcze miał interwencje, po której piłka uderzyła w poprzeczkę, a nie wpadła do bramki Napoli, też z końcówki meczu.

 

I statystki. Potwór. 

 

 

Edytowane przez Sajonara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...