Skocz do zawartości

Alfa TVP


Ofca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najprawdopodobniej tak! Profile w Social Mediach TVP ABC informują o uruchomieniu Alfa TVP w przekazie naziemnej, więc nie są to testy! Kanał już można oglądać na MUX 6. Na ten moment nie nadaje on reklam i mam nadzieję, że tak pozostanie. Ale bardzo bym chciał zobaczyć nowe programy w ramówce, w tym te z archiwum Telewizji Polskiej.

Edytowane przez September77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, September77 napisał(a):

Najprawdopodobniej tak! Profile w Social Mediach TVP ABC informują o uruchomieniu Alfa TVP w przekazie naziemnej, więc nie są to testy!

Do 1.02.2023 to wciąż są testy, bo MUX ma status testowego :)

Kanał faktycznie być może pozostanie na dłużej, bo oficjalne komunikaty są tak pisane, jakby miał zagościć dłużej niż na chwilę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2022 o 12:00, enski napisał(a):

Nadal nie rozumiem dlaczego kanał został nazwany jako Alfa TVP, a nie TVP Alfa.

 

Kolorowe logo na ekranie? Głupota.

Mam takie  same zdanie na ten temat. Prawie wszystkie  kanały  TVP mają  półprzezroczyste logo .Wyjątek to   logo na kanałach  TVP ABC, ALFA TVP, TVP  INFO. Logo   tvp alfa wygląda jak  kanał który nie należy do TVP.

 

Jedyne  rozwiązanie to wysłać pytanie do tvp.

Czy logo ALFA TVP  może być mniej widoczne w czasie nadawania  programu? .Czy logo może być półprzezroczyste jak logo TVP 1 HD ?. Można dołączyć link.

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/53168-niebezpieczne-logo/

 

https://www.tvp.pl/kontakt

 

 Pytanie wysłałem, zajmuje to kilka minut.

acha, przy okazji wysyłam pytanie które dotyczy programu pytanie na śniadanie, to podobna bajka  dotyczy  grafiki ekranowej  w czasie tego programu.

Na razie  to tyle.

Edytowane przez user1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ramówka, która jest do niczego? Uważam wręcz przeciwnie. Aktualnie o 18.50 oglądam "H2O - Wystarczy Kropla". Jestem ciekawy co będzie, gdy wyemitują wszystkie odcinki? Kanał Alfa TVP przypomina mi Fox Kids lub ZigZap. Nadaje od 6.00 do ok. 23.30 w zależności od tego co leci wieczorem w ramówce. (Raz 2 odcinki, a raz 1 "Anny i Androidów"). Dodatkowo nie ma żadnych reklam tylko 5-sekundowe identy pomiędzy jedną audycją, a drugą. Przypomnij sobie początki stacji i tego co nieoficjalnie miała posiadać ramówka...Powtórki "Ojca Mateusza" i "Komisarza Alexa"! Jest parę programów autorskich jak "Podróże z historią", "Czy wiesz, że..." oraz "Jak to działa?", ale to chyba lepsze niż "Dziewczyny wojenne" czy inna "Korona Królów"? Przynajmniej są to programy naukowe dla dzieci i młodzieży. Nie mam Netflixa i jest to dla mnie takowa alternatywa jeśli mowa o serialach młodzieżowych - "Legendy o Małpim Królu", "Gortimer Gibbon z ulicy Normalnej" (tutaj APV) czy "Malory Towers" oraz "Prawie nigdy", których chyba nie znajdziemy na VOD, ale jak na dzisiejsze czasy mogłyby polecieć na ZigZapie, jeśli istniał by do dziś. Przeczytałem Twoją wypowiedź z 2 strony. Już się z tym nie zgadzasz? Owszem, mamy 2023 rok i nie obejrzymy już produkcji kopiuj-wklej z takiego ZigZapa czy Jetix (choć serial H2O powrócił) sprzed kilkunastu laty. Trzeba iść z nowymi produkcjami do przodu. Do dziś tęsknię za MiniMaxem, ale widzę co emitują za granicą i czasu nie zatrzymamy ani się nie cofniemy (co chciał udowodnić Top Kids, ale wyszło jak wyszło :P ). Także ciesz się, że zrezygnowali z pierwszej ramówki i nie ma tam Cejrowskiego, bo mogło być gorzej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale @Michu_97sporo z tych audycji które wymieniasz to są powtórki.

Może kiedyś te proporcje się zmienią. Ale na razie kanał nie zachęca do oglądania ze wzgl. na kolejną antenę powtórkową. Znamy te audycje już dobrzez z innych kanałów. One są powtarzane obecnie w Nauka, Dokument, a nawet Historia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat bardzo zachęca, a to, że polskie programy autorskie to powtórki to nie jest niczyja wina. Jest wymagany jakiś procent polskich produkcji w zapisie i tego się trzymają tak samo jak MiniMini+ i teleTOON+. W tym drugim "Zwierzakowo" czy "Brejk" leciało codziennie przez kilkanaście lat i faktycznie - męczyło to widza, ale jak trzeba to trzeba. Dziś te programy zastąpili kolejną nowszą powtórką emitowaną na trzech-czterech innych kanałach tematycznych Canal+ jak Canal+ Domo, Canal+ 1 czy Canal+ Family. 

Edytowane przez Michu_97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórka to powtórka. Powtórka powtarzana na kilku kanałach staje się powtórką męczącą. 

Miejmy nadzieję że jak już pisałem że proporcje w perspektywie czasu się zmienią. 

Na marginesie mimo dodania kanału do naziemnego przekazu w MUX5 nie słyszę głosów starszych dzieci i młodzieży którzy by się na ten kanał powoływali że coś na nim oglądali. To o czymś chyba świadczy. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powtórek, to po roku czy dwóch latach nadawanie "w koło Macieju" programów z innych anten TVP stanie się męczące.

 

6 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Na marginesie mimo dodania kanału do naziemnego przekazu w MUX5 nie słyszę głosów starszych dzieci i młodzieży którzy by się na ten kanał powoływali że coś na nim oglądali. To o czymś chyba świadczy. 

Fakt faktem głosu wśród młodzieży, aby oglądali Alfa TVP - Nie ma! Jakby TVP urozmaiciło ofertę programową Alfa TVP o produkcje, które leciały niegdyś na ZigZapie, to oglądalność by się podniosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Na marginesie mimo dodania kanału do naziemnego przekazu w MUX5 nie słyszę głosów starszych dzieci i młodzieży którzy by się na ten kanał powoływali że coś na nim oglądali. To o czymś chyba świadczy. 

Myślę, że to kwestia kampanii promocyjnej, a raczej powiedziałbym - jej braku. Nie widziałem spotów, ogłoszeń zapowiadających ten kanał. Szczerze mówiąc to gdybym się nie interesował mediami, nie wiedziałbym że startuje nowy kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...