Skocz do zawartości

Alfa TVP


Ofca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

2 godziny temu, Darek z Ozimka napisał(a):

Nadal emitują "Hity wszech czasów"? Bo jak tak, to słabo u nich z ramówką skoro emitują programy niezwiązane z młodzieżą.

 

Ja bym to nazwał kształceniem młodzieży. Większość nowoczesnej muzyki się nie nadaje do dłuższego słuchania. Niech poznają starszą muzykę.

Edytowane przez DanielK
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2023 o 09:36, September77 napisał(a):

Telewizja Polska w lipcu ruszy ze zdjęciami do nowego serialu komediowego „Tylko nie piątek”, który ma być jesienią nadawany na antenie kierowanego do młodzieży kanału Alfa TVP. - To pierwsza próba od lat stworzenia w TVP serialu dla nastolatków - mówi Mateusz Matyszkowicz, prezes TVP.

 

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/serial-tylko-nie-piatek-sitcom-obsada-tvp-rodzinka-pl-gdzie-ogladac

Generalnie ta już tą informację podawałem w temacie ogólnym o TVP

W dniu 23.06.2023 o 08:25, Bartosz10 napisał(a):

TVP pracuje nad nowym serialem komediowym skierowanym do młodzieży "Tylko nie piątek".

https://wirtualnemedia_pl/artykul/serial-tylko-nie-piatek-sitcom-obsada-tvp-rodzinka-pl-gdzie-ogladac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.04.2023 o 10:00, Darek z Ozimka napisał(a):
 
 

Przeglądałem teraz ramówkę Alfa TVP i.... Jestem przerażony! Tak źle ułożonej ramówki ja w życiu nie widziałem, programami przyrodniczymi, historycznymi i serialami animowanymi ten kanał rynku nie zawojuje, młodzież niekoniecznie się interesuje przyrodą i historią, wolą bardziej rozrywkowy content. Moim zdaniem mogliby wprowadzić seriale aktorskie emitowane kiedyś na nieistniejącym już ZigZapie.

Media publiczne nie powinny zajmować się dostarczaniem łatwej rozrywki, tylko treści, które będą rozwijały. Oddzielna kwestia, to na ile się to TVP udaje, ale celem powinna być misja publiczna, a nie kopiowanie po komercyjnej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej misję publiczną wypełniają takie kanały jak Planete+, National geografic, Nick, CN, Disney, Cartonito, Da vinci, Disney XD,  a nie alfa, tam lecą premium dokumenty i kreskówki itd które zaciekawią nawet młodych dorosłych,  a na TVP słabe programy, na dodatek powtórki. 

46 minut temu, pavl6 napisał(a):

Media publiczne nie powinny zajmować się dostarczaniem łatwej rozrywki, tylko treści, które będą rozwijały. Oddzielna kwestia, to na ile się to TVP udaje, ale celem powinna być misja publiczna, a nie kopiowanie po komercyjnej konkurencji.

M jak miłość, telenowele tureckie, Klan, Ranczo, biesiada, festiwale to przecież rozrywka bardzo łatwa rozrywka, a nie misja.  TVP to rozrywka, a nie misja. Wystarczy spojrzeć na ramówki. 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pasjonat napisał(a):

Już lepiej misję publiczną wypełniają takie kanały jak Planete+, National geografic, Nick, CN, Disney, Cartonito, Da vinci, Disney XD,  a nie alfa, tam lecą premium dokumenty i kreskówki itd które zaciekawią nawet młodych dorosłych,  a na TVP słabe programy, na dodatek powtórki. 

O ile z Planete czy Nat Geo się zgodzę, że tam są prezentowane treści, które można nazwać misyjnymi, to za Chiny ludowe nie widzę czegoś takiego w ramówkach Disneya, Nicka czy CN. Tam nie ma żadnych misyjnych programów. Tam jest bardzo łatwa rozrywka.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzież i młodzi dorośli oglądają też kreskówki na tych kanałach młodzieżowych.

 

Niestety TVP to rozrywka bo przez większość swojego czasu emituje filmy akcji, telenowele, m jak miłość itd.. to nie misja.  Jestem młody i sam czuje po sobie. 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NICK I CN i inne kanały młodzieżowe są bardziej misyjne od alfy bo przestawiają m.in problemy młodych, uczą kultury, problemów przeróżnych, ale nie tylko też kreskówki. Zresztą TVP to też rozrywka, tam też może być ale przynajmniej programy w kanałach młodzieżowe prywatnych pokazują też problemy młodych, a nie sztuczność. 

Dużo lepsza oferta programowa jest w kanałach młodzieżowych prywatnych niż w TVP.

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 6.09.2023 o 16:05, Mateusz2006 napisał(a):

Alfa TVP emituje serial "Rodzinka PL".

Wyraźnie widać, że TVP nie ma pomysłu na ramówkę Alfa TVP, skoro emituje "Rodzinkę.pl", w ogóle nie przypominam sobie, by ten serial miał coś wspólnego z młodzieżą.

 

Jeden wielki "+" przyznaję za emitowanie serialu "H2O, wystarczy kropla".

Edytowane przez Darek z Ozimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś natrafiłem na ciekawą rozmowę, a'la video podcast na temat układu okresowego pierwiastków. Program dobrze zmontowany, z ciekawymi igrafikami. Ale nie zapamiętałem tytułu. 

Dla takich produkcji warto utrzymywać kanały tematyczne. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...