Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Janio napisał:

 Wygląda to tak, że nagranie  kodowane w systemie H.264 MPEG-4 tzw. AVC (stary system) będzie można odtworzyć na PC np. przez odtwarzacz VLC. Jeśli chodzi o nagranie w systemie H.265 HEVC i dźwięk E-AC-3 (zwanym też Dolby Digital Plus lub DD+)(nowy system)będzie na razie problem z odbiorem na PC (zatrzymywanie obrazu i zaniki głosu) Nie ma tu znaczenia jaki dekoder zastosujesz. Należałoby zainstalować na PC odtwarzacz który odbierze format HEVC, np:  PotPlayer.

Dobra, mój komp radzi sobie z HEVCem więc nie będzie problemu. Dzięki bardzo za odpowiedź, bardzo mi pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam tuner ,,MECOOL 7 " sat+T2+android. Początkowo odbierał wszysko,nawet TVP 4k.Obecnie się sam wyłaczał i poszedł do szuflady.Porażka.!!! Podłączałem kilka tunerów.Najmocniejszą głowicę posiada Terrbox T2 i jego bym polecił,gdyby odbierał H 265.szkoda że jego następcę Terrabox T3 okroili z przelotki anteny i wyjścia audio L/R.Służył mi jako nagrywarka do telewizora Philips 4k,gdzie niezależnie mogłem nagrywać. Obecnie Telewizor mam od prawie miesiąca w naprawie (brak podświetlenia matrycy po 3 latach używania ) i korzystam z monitora(bez TV) Dlatego polecam Technisata,lub innego znanego producenta koniecznie z gwarancją ,a unikać chińskich boxów bez gwarancji i o słabszej głowicy T2.Osobiście sam z uwagą śledzę ten temat,bo muszę kupić nowy tuner ,koniecznie z przelotką anteny i nowym kodowaniem wideo i audio.Powinno się w końcu coś ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Czy ten tuner: https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizja-dvb-t-i-satelitarna/tunery-dvb-t/tuner-tv-manta-dvbt019-dvb-t2 

 

spełnia standardy DVB-T 2? Wiem że jest napisane że spełnia ale nie do końca łapie o co chodzi z tym HEVC itd. Nie mam telewizji naziemnej i nie znam się na tym, polecono mi wybrać tuner dla osoby starszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak. Od stycznia 2022 telewizja naziemna przechodzi na nowy standard nadawania. Do tej chwil obowiązywał standard DVB-T. Od stycznia sukcesywnie do czerwca będzie następował nowy standard DVB-T2 HEVC. Stare telewizory nie odbiorą tego sygnału. Co najwyżej głos. Dlatego trzeba będzie kupić nowy telewizor lub dekoder przygotowany na DVB-T2 HEVC (czyli H.265) Z dekoderami to jest tak, że jest ich na rynku sporo. Nie wszystkie dekodery odbierają w 100% ten nowy standard mimo zapewnień w ich danych technicznych. Jeśli osobiście nie sprawdzisz, nie dowiesz się czy dany dekoder spełnia wymagania.  Jest już jednak trochę testów nowych dekoderów i można się bazować na nich. Podany przez ciebie link dekodera firmy manta mimo zapewnień o odbiorze H.265 nie jest mi znany. Mogę podać nazwy dekoderów które są sprawdzone i na pewno odbiorą H.265.  Są to  tuner DVB-T2 Ferguson Ariva T75, tuner Strong SRT 8215 -DVB-T2 z H.265 HEVC,  tuner WIWA H.265 Lite, tuner  ODIN SMT-01 - DVB-T2 z H.265 HEVC, tuner TechniSat TERRABOX T3 - DVB-T2 z H.265   Wiwa  i TecniSat mają dodatkowy atut, przez to że posiadają zintegrowany pilot w którym można zaprogramować cztery przyciski do TV, żeby nie używać dwóch pilotów. Mniej więcej tak to wygląda w skrócie.

Edytowane przez Janio
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyśmy się zrozumieli. Ja nie namawiam do kupna tego czy innego dekodera. Gusta są rożne. Wymagania też. Chcę tylko napisać że do odbioru NTC bez specjalnych wymagań te dekodery które wymieniłem we wcześniejszym poście spełniają wymagania do odbioru NTC w nowym standardzie czyli DVB-T2 H.265, a więc powinny odbierać nadawane dzisiaj testowo programy jak i później gdy wejdzie ten standard na stałe. Co prawda tunery te posiadają również dostęp do internetu przez WiFi jak i po kablu enthernet, ale nie musimy z tego korzystać.  Aplikacje internetowe dodane są jako gadżet. Spełniają lub nie swoje zadanie. Jednych zadowolą innych nie. Na pewno na rynku jest jeszcze kilka modeli które byłyby zdolne odbierać nowy standard, lecz te które przytoczyłem były testowane i sprawdzą. Mogę dopisać że tunery Wiwa wszystkie dadzą sobie radę, tak samo tunery Ferguson Ariva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner już zainstalowany. Śmiga jak należy. Duży plus za wykonanie, mimo niskiej ceny nie sprawia on wrażenia Chińskiej tandety z byle jakiego plastiku. Jest szybki w obsłudze, pilot nauczył się komend z pilota od telewizora i można obsługiwać jednym pilotem obydwa urządzenia. Co najważniejsze kanały w DVB-T2 wyszukał i działają prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dodać że nie ma idealnych tunerów i każdy z nich ma jakieś wady. Jest to jednak wyście awaryjne przydatne na tyle, że nie trzeba inwestować w nowy TV. Może się zdarzyć że tuner się zawiesi lub nie przełączy kanału, może ale nie musi. Należy wtedy wyłączyć zasilanie z gniazdka i włączyć ponownie. Tak w ogóle życzę miłego oglądania i zadowolenia ze sprzętu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2021 o 18:24, Janio napisał:

Sytuacja wygląda tak. Od stycznia 2022 telewizja naziemna przechodzi na nowy standard nadawania. Do tej chwil obowiązywał standard DVB-T. Od stycznia sukcesywnie do czerwca będzie następował nowy standard DVB-T2 HEVC.

Tak dokładnie to od końca marca przechodzi na nowy standard nadawania - do tego czasu się nic nie zmieni

MUX-naziemna-telewizja-cyfrowa-w-polsce-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bartosz10 napisał:

Tak dokładnie to od końca marca przechodzi na nowy standard nadawania - do tego czasu się nic nie zmieni

MUX-naziemna-telewizja-cyfrowa-w-polsce-

Takie są plany. Chodzi jednak o stację z grupy TVN (TVN HD, TVN 7 HD, TTV HD i Metro HD) które w takiej postaci jak nadawały testowo nie będą włączone, tylko prawdopodobnie zostaną przypisane  do MUX-1 i MUX-2. Najpóźniej w woj. mazowieckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Piszę w tym temacie, ponieważ nie wiem do jakiego tematu podpiąć moje pytanie: Otóż kupiłem pod choinkę rodzicom dekoder do odbioru DVB-T2 Skymaster Opticum, jednak nie mogę znależć w num opcji podłączenia go do HbbTV (telewizor z 2014 r. ma dostęp do internetu, nie mający jednak standardu DVB-T2). Mógłby ktoś pomóć w tym temacie? Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie dekodery linuxowe jak już wspomniałem mają największe możliwości. I jako jedyne mają HbbTV, tylko że w wersji 1.0. Nie działają na nim kanały na żywo, ale VOD już tak. 

Jeden z najtańszych przyzwoitych przykładów Octagon SF8008 z uczącym się pilotem do obsługi telewizora także. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje odwiedzić kanał Tabletradar / Smart-Test na YT jest trochę recenzji dekoderów DVB-T2 ;) każdy znajdzie coś dla siebie ;)  

Ja od siebie proponuję OPTICUM Nytro Box Plus

Cena dobra, można kupić za mniej niż 100zł no i szybko kanały się przełączają ;)

Edytowane przez Gamebyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...