Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Mam pytanie. Rodzice, starsi już ludzie, mają kablówkę i niestety wyłączyli im dziś wszystkie kanły analogowe, a posiadają w sypialni starszy TV kineskopowy Sony 21 cali z tylnym gniazdem EURO. Proszę Was o podpowiedź, jaki optymalny dla nich zakupić dekoder DVB-T, aby mogli odbierać programy z kablówki? Co sugerujecie do 100 zł? Widziałem:

Wiwa HD-80 EVO, Strong SRT 8114, Ferguson Ariva T20, Manta DVBT010, Esperanza EV101, a może coś innego? Dzięki z góry za wszystkie sugestie.

A jeszcze jedno pytanie. Znajomy ma tuner po Cyfrze, Philips PVR HD. Czy to da radę?
Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja właśnie wymieniłem Globo na jakiegoś Blow ;), ale wymieniłem nie dlatego, że coś z nim było nie tak... Tak, jak kolega wyżej pisze, to są dobre sprzęty. Mój był już wiekowy, nie wyszukiwał MUX 8, nie skanował pasma kanałów 6-12 VHF.

Edytowane przez Barti
Poprawiono dość niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Jaki dekoder do DVB-T? Zależy mi na nagrywaniu, timeshift itp.

Będę raczej brał dekoder, jeśli już, z: 

http://www.mycenter.pl/tunery-dvb-t

http://www.euro.com.pl/tunery-dvb-t.bhtml

http://www.mediaexpert.pl/tunery-dvb-t/

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do bardziej odpowiedniego działu forum i połączono z istniejącym już wątkiem o tej tematyce. Nie dublujemy wątków na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i nie trzeba daleko szukać, jednak z mojego doświadczenia wynika, że 90% takich odbiorników gorzej sobie radzi z odbiorem niż zwykłe tunery do DVB-T.

 

OK, to co polecałbyś w takim razie?

Moja sytuacja jest taka: telewizora nie mam i nie planuję kupować. Mam komputer z dużym monitorem i to w zupełności mi wystarcza. 

Do tej pory miałem (mam nadal) kartę TV na USB firmy CableTech. Do niedawna działała całkiem dobrze, poza tym że czasami lekko przycinała, no i nie odbierał na niej MUX 8. Działam na antenie szerokopasmowej - tzw. siatce z symetryzatorem z zakresem od kanału 1 do 40-któregoś. 

A ostatnio wyrobiło mi się w tej karcie gniazdo antenowe (chyba od zbyt częstego wkładania i wyjmowania kabla) i tera działa jak mocno wcisnę wtyczkę i cały czas ją trzymam ściskając, natomiast jak puszczę to sygnał znika ;)

Jest to uciążliwe więc chcę ją wymienić na coś co:

 

- umożliwi oglądanie telewizji na komputerze

- będzie gwarantowało stabilny odbiór (wydaje mi się, że karty USB z natury są mało stabilne)

- pozwoli na odbiór także MUX 8

- będzie miało opcję nagrywania

 

Zawsze wydawało mi się, że tunery "stacjonarne" zapewniają lepszy odbiór niż te "gwizdki" na USB i są w stanie lepiej ustabilizować sygnał w razie zakłóceń itp. Pytanie jak coś takiego będzie się sprawdzało w połączeniu z PC lub laptopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tunery WIWA są takie same różnią się tylko obudową i pilotem ew. funkcją MEMO na pilota.

Jeśli chcesz kupić ten odbiornik to polecam.

Z głowicą jego wszystko ok tylko wybierz wersję z tym większym pilotem bo na tym płaskim ciężko go obsługiwać.

wiwa_hd90_memo_ze_znaczkiem.jpg

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIWA HD-95 CZY WIWA HD-158? Jak to jest u nich z głowicą, który lepszy? 

Chyba, że ktoś zna lepszą WIWĘ od tych wymienionych...

Zależy mi też na dość sprawnym nagrywaniu, timeshifcie.

Mam WIWĘ HD-95 i mam problem z nagrywaniem na większych dyskach np.1TB ,tuner po włączeniu nagrywania resetuje się i wygląda to tak jak gdyby było za duże obciążenie prądowe.Być może jest to akurat przypadłość mojego tunera.poza tym WIWA sprawuje się dobrze.Mam jeszcze tuner AX LION-2M i tutaj tego problemu nie ma i ogólnie oceniam go na bardzo dobry.Dodatkowo pilot ma ,,bardzo dużą moc" i można go skierować gdziekolwiek a i tak przełączy kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...