Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Podłączyłem tuner Astrometa DVB-T2 pod raspberry pi 4 z raspbian lite oraz zainstalowałem tvheadend, wszystko ruszyło bez problemów, sterowniki znalazło automatycznie, po przeskanowaniu wyszukało wszystkie dostępne u mnie Muxy (MUX1-3, MUX8 i MUXL3), teraz mogę dodać stream do listy na AX51 i wszystko działa.

 

Sterowniki do tego tunera pewnie pojawią się przy jakieś kolejnej aktualizacji kernela do tunerów, na razie mam ładne obejście problemu braku poprawnych sterowników w enigma2.

 

Edycja:

Kolega dał mi swój zalegający tuner od Xboxa, działa na HD51 pod OpenATV 6.3, na razie mam dostęp tylko do DVB-T ale jak uruchomią w Łodzi nadajnik DVB-T2 to dam znać czy też działa. Aby zaskoczyło na OpenATV (i pewnie na innych softach) potrzeba w terminalu wpisać:

 

Cytat

opkg install firmware-mn8847x
opkg install kernel-module-mn88472
opkg install firmware-dvb-demod-mn88472-02
opkg install kernel-module-tda18250
opkg install firmware-dvb-usb-dib0700-1.20
opkg install kernel-module-dvb-usb-dib0700

 

 

Oczywiście wcześniej zrobić update i upgrade.

Edytowane przez aleksej
Nowe informacje
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Łodzi rozpoczęły się testy TVN w DVB-T2 z kodekiem HEVC więc mała aktualizacja, tuner USB Astrometa z TVHeadend na raspberry pi 4 działa bez zarzutów, wszystkie kanały prawidłowo odbiera.

 

Tuner DVB-T od Xbox na HD51 pod OpenATV 6.3 również działa bez zarzutów, wszystko odpowiednio odtwarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 13:44, dobel100 napisał:

Sprawdzałem ten tuner na octagonie sf 8008 combo na sterowniku dvb-usb-rt2832 (1.0-r0) i jest widoczny jako dodatkowa głowica C. Na oprogramowaniu Hyperion 7.1(z takim był kupiony sf8008) działa ale tylko na kanałach dvb-t, kanały dvb-t2 HEVC nie skanują się. (na windows 10 działa wszystko) Wgrałem też oprogramowanie Open ATV 6.4 i tu tuner się nie włącza(nie działa) choć jest widoczny jako dodatkowa głowica C.

 

https://pl.aliexpress.com/item/1762546890.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.122a63d4KRRw1s&algo_pvid=5423582d-6283-4c89-866b-d5082d4aa201&algo_expid=5423582d-6283-4c89-866b-d5082d4aa201-0&btsid=0b0a0ac216080274896977065e983a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Nowy mux testowy TVN odbiera bez problemu na nim.

Natomiast TVP Dokument mi nie znajduje w ogóle (może kwestia ustawienia anteny).

I pytanie za 100 punktów: czy w tym ichnim playerze na PC (TVR Player) da się jakoś zmienić kolejność kanałów na liście? Bo nie znalazłem takiej opcji. Dość ubogi w opcje jest ten player chyba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jaki polecacie tuner DVB-T? Podoba mi się kilka modeli, a nie wiem, na który się zdecydować. Myślę, że ważną kwestią byłaby cena, żeby był dosyć tani, szybkość działania, wygląd menu, interfejsu, żeby można było się szybko odnaleźć, oczywiście możliwość odbioru HEVC, DVB-T2, żeby można było odebrać np multipleks testowy DVB-T2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 28.04.2021 o 23:09, rosol1993 napisał:

Tak gdzieś za około 110 zł kupisz Fergusona Ariva T170i - teraz tunerów bez DVB-T2 nie kupisz, w końcu w przyszłym roku będzie zmiana na MUX-ach z obecnego DVB-T/MPEG4 na DVB-T2/HEVC, H.265, także to będzie taki dość solidny zakup na moje.

Znalazłem Fergusona Ariva T160i. Szkoda tylko, że nie wiem, czy się zdecydować na ten tuner, czy nie - znalazłem też tuner Cryptobox 702T DVB-T2/C H.265 - z tych, które by mnie interesowały, co ciekawe, w ogóle nie umiem znaleźć w miarę taniego tunera z obsługą Dolby AC-4, jest dużo tunerów z DD + (Dolby Digital +), i AC-3, a AC-4 - jak już znajdę, to w bardzo wysokich cenach. TVP Kultura HD w testowym multipleksie nadaje w tej jakości dźwięku, z tego co wiem. Zarówno ten model Fergusona, jak i Cryptoboxa mają AAC + - czyli dźwięk, który można zauważyć w czeskiej telewizji naziemnej, i sam nie wiem, na co się zdecydować... a może jakiś inny tuner? Pogubiłem się...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśleniu się zdecydowałem się, że chciałbym wybrać z tunerów: Kruger&Matz KM0550, i Opticum Nytro Box. Który tuner Waszym zdaniem jest lepszy? Obydwa są w porównywalnej cenie z tego co zauważyłem, a tak, to niestety testu KM0550 nigdzie nie widziałem, szukałem go, ale nie znalazłem. Podobno ten KM0550 jest popularny, ma bardzo dużo dobrych opinii. Ewentualnie mogę też jeszcze rozważyć kupno CryptoBox 702T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie wybrał, to konstrukcyjnie będą do siebie zbliżone. Możesz zwrócić uwagę na rodzaje wejść/wyjść czy też ergonomię pilota.

Kwestią, którą możesz rozważać, to czy nabyć tuner HD czy UHD (4k). Tak, wiem, nie ma co za bardzo liczyć na stałą zawartość w tej rozdzielczości w przekazie naziemnym, ale są "przebąkiwania", że mogą być prowadzone testy. Cena niestety wyższa. Modele? Nie wiem, trzeba poszukać, wczoraj przypadkiem natknąłem się na "Amiko Mini 4K"

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DVB-T(2)INQUIRING

Jest sporo tunerów które obsługują DVB-T2 H.265/HEVC,trochę lepszych  lub trochę gorszych za około stówy . Bardziej się rozchodzi o box DVB-T2 H.265/HEVC który obsłuży UHD ,czyli będzie można oglądać TVP 4k . Do tego dochodzi problem z kodekiem dźwięku AC4 np. tunery z linuksem i E2 ,procesor HiSilikon mają problem z AC4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 11:48, aleksej napisał:

Podłączyłem tuner Astrometa DVB-T2 pod raspberry pi 4 z raspbian lite oraz zainstalowałem tvheadend, wszystko ruszyło bez problemów, sterowniki znalazło automatycznie, po przeskanowaniu wyszukało wszystkie dostępne u mnie Muxy (MUX1-3, MUX8 i MUXL3), teraz mogę dodać stream do listy na AX51 i wszystko działa.

 

Sterowniki do tego tunera pewnie pojawią się przy jakieś kolejnej aktualizacji kernela do tunerów, na razie mam ładne obejście problemu braku poprawnych sterowników w enigma2.

 

Edycja:

Kolega dał mi swój zalegający tuner od Xboxa, działa na HD51 pod OpenATV 6.3, na razie mam dostęp tylko do DVB-T ale jak uruchomią w Łodzi nadajnik DVB-T2 to dam znać czy też działa. Aby zaskoczyło na OpenATV (i pewnie na innych softach) potrzeba w terminalu wpisać:

 

 

Oczywiście wcześniej zrobić update i upgrade.

Mój XBOX USB DVB-T2 podłączony jest pod tuner Wiwo Bre2ze 4K na sofcie OpenATV. Kanały z DVB-T2 czasem wchodzą od razu a czasem czekam 40-50 sekund zanim pojawi się obraz fonią. Odbiór ze Śremu. Kanały DVB=T wchodzą bez zbędnej zwłoki. Kwestia elektroniki w tunerze  XBOX ONE czy może coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Poszukuję taniego tunera DVB-T2 HEVC do altanki. Tata wyciągnął ze strychu stary telewizor marki Curtis i wykonał naprawę gniazda zasilania. Gdy próbował podłączyć pod antenę powiedziałem mu, że TV analogową wyłączyli w 2013 roku i trzeba dokupić przystawkę. Zależy mi na tym, żeby miał złącze SCART. Jaki więc tuner polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...