Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

Przejrzałem sobie z grubsza tematy o tunerach DVBT2, co kupić, przejrzałem też ogólnie internet pod tym względem i ciągle nie wiem.

Najczęściej pojawia się w polecanych Ferguson Ariva T760i. No i pytanie czy to jest najlepszy wybór?

 

Wymagania:

Cena do 150zł, CEC, mile widziana możliwość np. nagrywania kanałów na pendrive, kartę pamięci.

 

--

 

Edytka. Przemknął mi się jeszcze ten SIGNAL T2-BOX DVB-T2 HEVC. Ten ma możliwość nagrywania, jest CEC, cena też ok.

Edytowane przez anc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z dedykowanych tunerów ma jakieś wady. Nie są to urządzenia idealne. Odradzałbym Fergusona Ariva T760i. Miałem i sprzedałem. Menu dosyć skomplikowane, wydawał się dosyć wolny w przełączaniu kanałów. Łatwe wpisywanie adresów RSS lub IPTV. YT kiepsko. Mieli dać jakąś aktualizację, ale na razie cicho. Jest na YT człowiek który prezentuje tunery DVB-T2. Tu link https://www.youtube.com/c/TabletradarSmartTest  Ja mam Wiwa H265 max, a obecnie kupiłem Wiwa h2656 Mini. Optuje za dekoderami mini. Do wyboru Wiwa h265 Mini, Tuner DVB-T2 SIGNAL T2-MINI, czy Tuner DVB T2 EDISION nano T265+. Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2022 o 21:14, dvbtowiec napisał:

Nie ma nic od TVP i raczej nie będzie. 

Tunera DVB-T z HbbTV też raczej nikt nie zrobi. Podniosłoby to za bardzo jego cenę, a w tunerach chodzi o to żeby były tanie, dla masowego odbiorcy. 

 

No przecież jest zapowiadany tuner z hbb tv od AX technology. Ten, o którym pisał stakurier (mieli go do testów). 

Jakoś na razie cisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 - Nasza redakcja otrzymała do testów cztery zapowiadane na styczeń modele,Optibox nGen, Premium Box H.265, Nytro Box NS Plus oraz odbiornik ze wsparciem telewizji hybrydowej HbbTV. Ten ostatni będzie prawdziwą perełką. - Mija miesiąc i dalej cisza.!!! Widocznie coś poszło nie tak,jak powinno.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup tunera firmy signal. Z tego co widać, to chyba to samo co ta wiwa, bo interfejs ciapka w ciapke 😁 Sama obudowa też jota w jotę.

 

Ogólnie jestem zadowolony. Jedyna rzecz jaką mi nie pasuje, to epg per program a nie globalnie, że wchodzę i mam podgląd na wszystkie programy tak jak we wbudowanym tunerze DVB-T w TV

Edytowane przez anc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiwa H265 Mini LED -> ten jest mi znany.

Dobry tuner.

Rekomenduję wszystkim którzy pytają. Brak dodatkowego pudełka w zasięgu wzroku i schowane kable za telewizorem.

Zasilanie z gniazda USB to także bardzo duża zaleta.

Pilot fluorescencyjny, zatem w nocy lekko świeci.

Duże przyciski są pomocne szczególnie dla starszych osób.

Jedyny minus brak dodatkowych przycisków podgłaśniania i zmiany kanałów przód/tył.

Realizuje się to za pomocą środkowych klawiszy nawigacyjnych. Trzeba przywyknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Wiwa H.265 Mini, bez Led. Nie chciałem dodatkowego zegara. Można schować za TV i udawać że mamy nowy telewizor z odbiorem DVB-T2. Dużym plusem jest pilot Memo control, na którym można zaprogramować cztery przyciski z pilota TV (Power DVB-T, głośność VOL+/VOL - i zmiana  TV/AV. Jest możliwość podłączenia pamięci zewnętrznej lub karty Wifi na zmianę. Chociaż aplikacje internetowe to gadżet jednak można oglądać YT, IPTV. Aktualizacji nie przeprowadzimy, nie udostępniają. Można zadzwonić do serwisu Wiwy , jeśli maja to udostępnią. Dzwoniłem do nich kilka dni temu. Obiecali jakąś aktualizację do mini, ale za dwa tygodnie. Dodam jeszcze że Wiwa Mini Led od zwykłej mini różnią się pilotami. Chociaż funkcje w pilotach są takie same. Dodam jeszcze że można podpiąć do USB w telewizorze, lub przez zasilacz zewnętrzny. Ja zastosowałem zasilacz 5V/1A. Zalecają 1,5A. Skoro jednak z USB TV pociągnie a tam jest 5V/0,5A to przez mój zasilacz też.  Podłączenie przez USB , włączając TV włącza się tuner. 

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bulgar1994 napisał:

 czy da się tego pilota zaprogramować pod TV Manty LED 1903

Prawdopodobnie da się. Piloty kieruje się do siebie, naciskamy set na pilocie dekodera, klawisz na pilocie TV i odpowiedni klawisz na pilocie dekodera. Myślę że można znaleźć w necie jak to zrobić. Instrukcja jest również przy dekoderze. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej różnicy od strony użytkowej między tymi wersjami tunerów. Zaletą MINI jest całkowite schowanie tunera i kabli za telewizorem i udawanie że się ma nowy telewizor. Przy sprzątaniu nie ma ryzyka przez przypadek czegoś rozłączyć. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obydwa te tunery. Praktycznie nie ma między nimi różnicy jeśli chodzi o interfejs. Menu jest w obydwu takie samo. Mini jak pisze dvbtowiec można ładnie ukryć za TV. Mniej sprzętu na szafce lub komodzie. Tak jak wspomniano wyżej wiwa mini led ma większy bardziej masywny pilot. Pilot programowalny z pilotem TV(cztery funkcje).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno pilot w Mini głośno klika. Ale jak dla mnie jest ładniejszy, cieńszy niż w Mini Led i ma dedykowane klawisze +- do głośności i programów. Którą wersję zalecacie kupić ze względu na pilota? Rzeczywiście ten cieńszy jest aż tak denerwująco głośny?

Edytowane przez pawel73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...