Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.05.2021 o 19:36, tomek6680t napisał:

@DVB-T(2)INQUIRING

Jest sporo tunerów które obsługują DVB-T2 H.265/HEVC,trochę lepszych  lub trochę gorszych za około stówy . Bardziej się rozchodzi o box DVB-T2 H.265/HEVC który obsłuży UHD ,czyli będzie można oglądać TVP 4k . 

 

Jak tam poszukiwania? Znalazłeś tuner godny uwagi pod TVP 4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na portalu "Alledrogo" ,pojawił się tuner Amiko: Mini 4K UHD T2/C. Działają na nim kanały UHD ,ale testowano tylko kanały 4k z kablówki . Jak ktoś ma czas i ochotę to może poszukać na Czeskich Forach ,czy działał na tym box-ie kanał NASA TV UHD . Z innych testów wiadomo że nie działa dźwięk AC3+ (DD+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2021 o 20:18, dvbtowiec napisał:
 
 

Złącza scart nie dokupisz. Ten rodzaj połączeń pomału odchodzi w zapomnienie. 

Myślę, że spokojnie można znaleźć kabel, tzw. przejściówkę HDMI-SCART. 

W dniu 25.05.2021 o 10:17, Ramirez napisał:
 
 

Co z tego ze TVP wyda swój dekoder jak on na 99% będzie miał ograniczenia w stylu szyfrowanie nagrywania... Dla mnie to już jest nie do przyjęcia.

Skąd takie podejrzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2021 o 22:44, tomek6680t napisał:

Na portalu "Alledrogo" ,pojawił się tuner Amiko: Mini 4K UHD T2/C. Działają na nim kanały UHD ,ale testowano tylko kanały 4k z kablówki . Jak ktoś ma czas i ochotę to może poszukać na Czeskich Forach ,czy działał na tym box-ie kanał NASA TV UHD . Z innych testów wiadomo że nie działa dźwięk AC3+ (DD+).

chyby chcieć kupować dekoder 4K to pasowało by mieć telewizor z taką jakością bo inaczej to się mija z celem - telewizor nie jest w stanie wyświetlić pełnej jakości dekodera

podejrzewam że TVP 4K nie będzie potrzebować dekodera 4K do jego odtwarzania i tak samo będzie można go odbierać na dekoderach (full)HD - tylko oczywiście w gorszej jakości

a podejrzewam że jest bardzo mało TV 4K bez modułu DVB-T2

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz10

Temat tego wątku jest "jaki kupić tuner" a nie gdzie ktoś go Sobie podłączy . Po za rozdzielczością jest jeszcze coś takiego jak BitRate ,w UHD HEVC może być wyższe o 2\3 niż w HD 1080i (realnie) a to przekłada się na jakość obrazu w HD 1080p,owszem dla częsci ludzi może to nie mieć żadnego znaczenia .Dopiero po włączeniu transmisji TVP 4k ,okaże się czy telewizory 4k są w stanie odebrać ten kanał.Oby nie było z tym problemu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pavl6 napisał:

Myślę, że spokojnie można znaleźć kabel, tzw. przejściówkę HDMI-SCART. 

Skąd takie podejrzenia?

Każde markowe urządzenie dużej firmy ma takie zabezpieczenia. TVP pewnie nie pozwoli na kupno taniej chińszczyzny z odblokowanym nagrywaniem ze względów licencyjnych. Dlaczego każdy znany producent telewizorów to blokuje? Pewnie regulują to jakieś przepisy w Europie. Poza tym już miałem zwykły zewnętrzny dekoder marki Skymaster TNT5 z szyfrowanymi nagraniami. Czyli to nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ramirez napisał:

Każde markowe urządzenie dużej firmy ma takie zabezpieczenia. TVP pewnie nie pozwoli na kupno taniej chińszczyzny z odblokowanym nagrywaniem ze względów licencyjnych. Dlaczego każdy znany producent telewizorów to blokuje? Pewnie regulują to jakieś przepisy w Europie. Poza tym już miałem zwykły zewnętrzny dekoder marki Skymaster TNT5 z szyfrowanymi nagraniami. Czyli to nic dziwnego.

można by to obejść - można by podpiąć zewnętrzną kartę graficzną (Kartę przechwytującą wideo) - trochę kombinowania i kupowania ale się da

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salva

Ktoś chyba czyta te posty :) i w sklepie Hollex pojawił się box Mini PC Android Di-Way AND-4x4

Cytat

DI-WAY AND-4X4 DVB-T2 H.265 to urządzenie multimedialne 4K na Androidzie z tunerem DVB-T2/H.265 - będzie odbierał TVP 4K z nadajników DVB-T2 w czasie Euro 2020

https://hollex.pl/mini-pc-android-di-way-and-4x4-z-tunerem-4k-dvb-t2-h265-p-4695.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.05.2021 o 21:54, tomek6680t napisał:

@DanielK

Możesz podać ze trzy modele telewizorów ,których głowice i demodulatory w opisach mają że obsługują standard DVB-T2 HEVC z kontenerem h.265 w rozdzielczości UHD/4k (dla odbioru TVP 4K) .

Czytając komentarze pod dzisiejszym artykułem o teście TVP 4K w NTC można dojść do wniosku, że trafiłeś w 10-kę. Wiele osób zdziwionych, że ich telewizory 4K nie łapią DVB-T2 w tej rozdzielczości tylko w full hd.

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jaki polecacie dekoder DVB-T2 ze złączem HDMI (nie musi być złącza EURO/SCART), (łatwą) możliwością zainstalowania/wbudowanym Kodi (albo Androidem), nagrywarką programów na dysk zewnętrzny/pendrive (o ile takie są) oraz ewentualnym wbudowanym modułem WiFi i możliwością odbioru kanałów 4K

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcę kupić tuner DVBT-2 HEVC. Chciałbym żeby nagrywał do pliku, który dałoby się odtwarzać na komputerze i nagrywał wszystkie ścieżki dźwięku, obraz w HEVC i teletekst. Z tego co wiem, to robią wszystkie tunery, ale jednak wolę zapytać, bo mogę czegoś nie wiedzieć. Jaki polecalibyście tuner? Najlepiej +/- 100zł. Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Edytowane przez AntenaHDFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AntenaHDFan napisał:

Chcę kupić tuner DVBT-2 HEVC. Chciałbym żeby nagrywał do pliku, który dałoby się odtwarzać na komputerze i nagrywał wszystkie ścieżki dźwięku, obraz w HEVC i teletekst. Z tego co wiem, to robią wszystkie tunery, ale jednak wolę zapytać, bo mogę czegoś nie wiedzieć. Jaki polecalibyście tuner? Najlepiej +/- 100zł. Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

 Posiadam dwa dekodery DVB-T2 H.265. Z mojej obserwacji wydaje mi się że do odbioru TV i nagrywania obecnie spełniające wymogi nowego standardu są dekodery Ferguson Ariva T760i i WiWa H.265Maxx. Oprócz tego że odbierają wszystkie MUX, posiadają wifi do odbioru YouTube, IPTV do odbioru streamu, RSS do odbioru wiadomości. Różnią się znacznie menu, ale wszystko do ogarnięcia. Cena w granicach 100 PLN. Niestety pomalutku zaczyna wchodzić TV hybrydowa HBBTV. Te dekodery tego jeszcze nie posiadają. Jeśli tylko do odbioru TV to polecam. Testowałem dwa inne dekodery niestety nie odbierały wszystkich MUX.

Edytowane przez Janio
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AntenaHDFan napisał:

Ale oba nie kodują nagrań i można je odtworzyć na komputerze?

 Wygląda to tak, że nagranie  kodowane w systemie H.264 MPEG-4 tzw. AVC (stary system) będzie można odtworzyć na PC np. przez odtwarzacz VLC. Jeśli chodzi o nagranie w systemie H.265 HEVC i dźwięk E-AC-3 (zwanym też Dolby Digital Plus lub DD+)(nowy system)będzie na razie problem z odbiorem na PC (zatrzymywanie obrazu i zaniki głosu) Nie ma tu znaczenia jaki dekoder zastosujesz. Należałoby zainstalować na PC odtwarzacz który odbierze format HEVC, np:  PotPlayer.

Edytowane przez Janio
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...