Skocz do zawartości

arkbogumil01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny projekt Winnickiego - tym razem Filmax. Donoszą Wirtualne Media.

"Pod koniec grudnia należąca do Michała Winnickiego spółka MWE Broadcast uruchomi nowy filmowy kanał Filmax. Brokerem reklamowym stacji będzie Biuro Reklamy TVP. - Pieniądze uzyskane przeze mnie ze sprzedaży akcji Stopklatki postanowiłem w pełni przeznaczyć na uruchomienie własnego kanału o takiej tematyce - mówi wirtualnemedia_pl Winnicki.

W ofercie programowej Filmax mają znaleźć się amerykańskie filmy i seriale, w tym w szczególności kino akcji, komedie i westerny.

 

Nadawca zapowiada również produkcje azjatyckie z Brucem Lee i Jackie Chanem na czele.

 

W ramówce znajdą się też magazyny filmowe ukazujące kulisy produkcji największych hitów kinowych.

Filmax ma zacząć nadawanie pod koniec grudnia br. Możliwe, że stacja zostanie uruchomiona tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

 

Kanał będzie dostępny w jakościach HD oraz 4K. Znajdzie się w ofercie należących do Michała Winnikckiego multipleksów: L1, L3, L4 oraz Multipleksu Szczecińskiego. Nadawca podpisał już umowy na dystrybucję kanału z kilkoma największymi operatorami telewizji kablowej, w tym m.in. Toya."

Cóż, lecz logo kanału to tak będzie wyglądało:

Filmaxlogotyp-655.png

@PowerTV - potwierdzacie tą informację za WirtualnymiMediami?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Grupą docelową kanału będą osoby w wieku 50+, które - jak informuje nadawca „filmów i seriali dalej szukają w telewizji, a nie w serwisach SVOD”.

Nic tylko puszczać na takim kanale hity VHS z lat 80/90-tych. Seagal, Van Damme, Rutger Hauer czy inni tego typu. Z sentymentu może bym na coś takiego rzucił okiem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabaretem, to jakość prezentowana na tym kanale- TVC.

Przez chwilę pomyślałem,  że mi się telewizor zepsuł.

 

Godzinę temu, SatZnawca napisał:

@PowerTV,  w Orange IPTV kanał nie będzie dostępny? Do dziś nie ma Gold TV w HD i Ultra TV 4K...

Naprawdę zależy Ci na takim kontencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i p. Winnicki jest osobą, która trochę lubi sobie pofantazjować i ma te swoje slogany o modelach biznesowych, które przynoszą rentowność, ale trzeba mu przyznać, że działa na rynku już parę ładnych lat, rozwija się i ma jakiś plan. Spółka jest znana na rynku i jak powstaje kolejny kanał to zawsze pojawia się w dużych sieciach kablowych i nie musi się martwić o to, że trafi tylko do jakiejś osiedlowej kablówki  Blokowisko Górne koło Dolnej Grupy i będzie nadawać dla 125 osób.

 

W Polsce jak zawsze wszystko trzeba skrytykować od razu i dla zasady.

  • Popieram 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak jest powód do krytyki to dlaczego tego nie robić?

Czego się spodziewaliście, skoro nawet nie potrafią wymyślić oryginalnej nazwy, tylko nazwa kanału jest zerżnięta od Polsatu.

Ostatnio mam wrażenie, że Winnicki otworzył jakąś fabrykę i produkuje kanały taśmowo idąc na ilość, a jakości jest w tym wwszystkim zero. Jedynie Gold TV coś tam sobą reprezentuje i być może Home TV. Może ten Filmax też nie będzie taki zły, ale tego na razie nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś obejrzę z filmów na tym kanale, lubię czasem obejrzeć western czy coś z klasyki kina, jednak jeśli EPG będzie wyglądać tak jak na TVC:

22:10 FILM 

To będzie mnie zniechęcało do włączenia tego kanału, podobnie jak na TVC nadawca wstydzi się przyznać  do tego jaki film będzie. A sprawdzałem EPG w kablu, z satelity i MUX-L3.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
2 godziny temu, lukimann napisał:

Kanał z filmami 4K, oby nie skończyło się jak z Eleven ( prawie) 4K.

 

 

 

 

 

 

A ciekawe, jakie filmy będą puszczali w 4K? Może jakąś wytwórnie przejmą od CANAL+ albo HBO :lol2:

 

Jeśli ramówka będzie wyglądać podobnie do TVC, skoro zamierzają puszczać Kabarety i pozycje FILM w EPG to dramat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marek79 napisał:

Moje propozycje na nazwę to Cinema24 ,Ekran TV, Housemovies TV.

Swoją drogą to przydałaby się konkurencja dla Stopklatki na NTC

Ale z czym ta konkurencja? Bo wg zapowiedzi https://satkurier.pl/news/198666/kanal-filmax-wkrotce-rozpocznie-nadawanie.html

Cytat

Ramówkę wypełnią m.in. filmy fabularne i program „Kabaretowy szał”.

Czy TVC już takiej ramówki nie ma przypadkiem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arkbogumil01 napisał:

Nadawca zapowiada również produkcje azjatyckie z Brucem Lee i Jackie Chanem na czele.

@Marek79, przyznaj się. Lobbowałeś u Winnickiego za taką ofertą, hm? ?

 

3 godziny temu, arkbogumil01 napisał:

@PowerTV - potwierdzacie tą informację za WirtualnymiMediami?

Skoro sam Winnicki wypowiedział się dla WM to chyba oczywiste, że to jest potwierdzone.

 

@PowerTV co najwyżej może się pochwalić kolejną zapowiedzią swojego projektu niebezpośrednio od siebie, a od kogoś z zewnątrz.

 

3 godziny temu, Tomo21 napisał:

No właśnie. Czy oni nie mają ciągle praw do tej nazwy?

Jeśli MWE jej zamierza użyć to najwidoczniej już nie. Ewentualnie odkupili je za 5 zł.

 

3 godziny temu, Tomo21 napisał:

Ogólnie nie podoba mi się pomysł uruchamiania stacji o identycznej nazwie, jak już kiedyś miał inny kanał.

Przy czym o polsatowskim Filmaksie praktycznie mało kto do dzisiaj pamięta, a może nawet i wie.

 

2 godziny temu, lukimann napisał:

Kanał z filmami 4K, oby nie skończyło się jak z Eleven ( prawie) 4K.

Taśmy, na których kręcono stare filmy, mają rozdzielczość zbliżoną do 4K lub nawet większą. Oczywiście nie sądzę, aby Winnickiego było stać na odświeżone wersje. Ale w teorii materiały puszczane nawet w 1440p czy czymś podobnym byłyby na plus. No ale to nie pod tym adresem.

 

1 godzinę temu, Kiler napisał:

W Polsce jak zawsze wszystko trzeba skrytykować od razu i dla zasady.

Ale co my poradzimy, że na zasłużoną krytykę również sobie zapracowali i zasłużyli?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo jaracie się tymi hipotetycznymi prawami do nazwy Filmax. Nie chce mi się sprawdzać, ale możliwe, że nigdy nie była opatentowana ?

 

Ba, Filmax podobnie jak większość kanałów Polsatu 2 Cyfrowego nawet nie posiadał koncesji. Trudno więc mówić o jakimś bycie prawnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ robiła to samo. Takie czasy ;).

https://satkurier.pl/news/18469/nielegalne-tvp-w-cyfrze-i-polsacie.html

A tu jeszcze starsza historia z Wizją TV: https://satkurier.pl/news/3170/skad-wizja-tv-ma-tvp1-i-tvp2.html

Choć najfajniejsza i tak była niemiecka VIVA z analogowymi dropami retransmitowana w MPEG2 przez Antena Hungaria na HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodziło wcale o to, że Filmax był nadawany nielegalnie, bo był w pełni legalny - nadawał na bazie koncesji satelitarnej Polsatu 2 jako jego "wersja programowa". Dziś nie stosuje się takich zabiegów. 

 

Po prostu wątpliwe, że Solorz patentował takie nazwy jak On, Ona, Komedia, etc. Prędzej ich znaki graficzne. 

Edytowane przez Karol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj takie dziwne akcje są w DVB-T. Nie zagłębialem się w to, ale ciekawe są np. te naziemne emisje Epic Drama czy Viasatów, które nie mają polskiej koncesji ;).

Co do samego Filmaxa. Jeśli jest planowany na miejsce ATM Rozrywka, to na pewno gorzej niż to co było nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...