Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@tadkaliszewski Ja mam baterie ponad rok już w tym pilocie i wszystko działa. Nie wiem jakim cudem co 2 miesiące baterie musisz wymieniać. Może baterie nie stykają dobrze w pilocie? Wystarczy blaszki podgiąć troszkę do góry by bardziej dolegały do baterii i powinno to pomóc. Po zdjęciu widzę, że nic chyba z tego pilota już nie będzie. Jak zniszczyłeś pilota, to w salonie tylko za opłatą nowy. Nie wiem, czy 60 zł nie będzie kosztował, bo taka jak opłata karna za brak zwrotu pilota przy zwrocie całego sprzętu. Ewentualnie chyba, że gdzieś indziej sobie go kupisz na internecie. Odnośnie dekodera, to myślałeś nad wymianą na dekoder 4K za 3 zł/m bez dysku lub z dyskiem za 6 zł/m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Może kupowałem jakieś bardzo chińskie baterie. Po 2/3 miesiącach każdy przycisk zaczynał sobie losowo wysyłać inne polecenie. Tak, myślałem nad zmianą na lepszy tuner ale mi mówili, że tunery dodatkowe do multiroom'a można mieć tylko DSIW74 i nie ma wyboru (jako główny tuner mam ten 4K)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tadkaliszewski To musiałeś pytać dawno, bo od niedawna można mieć dekodery 4K także jako dodatkowe w Multiroom. Usługa Multiroom z dekoderem 4K bez dysku kosztuje 15 zł/m lub opcja z dyskiem 20 zł/m za każdy sprzęt uzupełniający. Wymiany można dokonać w salonie nawet w trakcie trwania umowy. Obecnie wymiany na dekodery 4K są wstrzymane, ponieważ 9 września ma pojawić się nowy dekoder o nazwie 4K DualBox+, który ma być oferowany zarówno jako główny dekoder, jak i do Multiroom. Jeśli chodzi o pilota, którego używasz do dekodera 4K, to musisz w nim też co 2 miesiące zmieniać baterie? Tak jak pisałem wcześniej jak nic się nie poprawi z innymi bateriami, to spróbuj podgiąć wyżej lekko blaszki stykające z bateriami, bo mogą też nie stykać dobrze baterie w pilocie.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym 4K to rozdzice używają i chyba faktycznie nie muszą często zmieniać. Ja się tak zafiksowałem na ten mój i myślałem, że każdy tak ma bo przecież te beterie muszą mieć mniej mniej energii niż zwyczajne piloty na AA lub AAA. No ale dobra niech będzie, że miałem wyjątkowy przypadek. Dowiem się z nowym, a wiesz może czy taki jakby nowszy też by działał z tym tunerem? https://allegro.pl/oferta/oryginalny-pilot-uniwersalny-do-dekodera-nc-7699520827?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:queryandcategory&bi_c=MjhjNDFkYzMtN2Y2Ni00NGY5LTg3MGMtMzk0OTdlNjk4NGJmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=dd3bc21b-ee9c-48a1-bda7-7f4f92865b14
Bardzo dziękuję za świeże info na temat mutiroomu. Chyba sobie wymienię bo tego DSIW74 to trzeba mieć stalowe newry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tadkaliszewski Pilot o który pytasz nie będzie działał z wifiBoxem+. Ten pilot jest do starszych dekoderów turboBox+ i mediaBox+, których już się nie wydaje. Dekoder wifiBox+ ma ten sam pilot co dekodery 4K i tylko jedynie z takim pilotem będzie działał. Obecnie płacisz 10 zł/m za Multiroom na wifiBoxie+? Na ewentualną wymianę dekodera dodatkowego wifiBox+ na 4K w Multiroom wybierz się po 9 września jak pojawią się nowe dekodery 4K DualBox+. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tadkaliszewski napisał:

Nie będę kupował baterii co 2 miesiące bo Francuzi nam zrobili pilot na baterie cr2032, szlag mnie trafił z tym pilotem nie mówiąc już o sam dekoderze, który jest chyba njwolniejszy na świecie.

IMG-20220827-222834.jpg

Ewidemtenoe nerwy pusciły i pilot się rozsypał 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tadkaliszewski

Poprzednio miałem WifiPremium Boxa jako główny dekoder, kupowałem do jego pilota baterie przeróżnych firm od najtańszych po te najdroższe z górnej pólki a i tak padały w przeciągu kilku miesięcy/tygodni. Teraz mam 4K UltraBoxa i od dwóch lat baterii nie wymieniałem, pilot działa bardzo dobrze. Twój przypadek nie jest odosobniony, muszą trafiać się jakieś wadliwe sztuki które rozładowują szybciej baterie niż powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zmusili mnie do zmiany modułu na ten dekoder przy aneksie umowy. Wszędzie piszą, że to złom, nawet w punkcie Canal+ facet mówił, że to wieszający się złom.

Ale zainstalował się całkiem przyzwoicie, złapał uprawnienia.

Jedynie niepokoił mnie mocno ciepły zasilacz, ale ściągał aktualizacje, więc pomyślałem, że się trochę bardziej obciążył i będzie ok.

Okazało się, że nawet ma telegazetę, na której zależało rodzicom.

Podłączyłem dysk twardy 1TB Seagate i działa, więc się kolejny raz pozytywnie zaskoczyłem.

Teraz oglądałem 2h tv, po Faktach przełączyłem na TVN24 i BUM!!!

No piękny sprzęt, w zasilaczu aż rozerwało obudowę! 🤣

Wybuch już komuś zasilacz w tym cudzie techniki, czy jestem pierwszy? 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek z tym że u mnie strasznie grzała się okolica karty/czytnika, i pewnego dnia poczułem zapach palonego plastiku i okazało się że czytnik tak się zagrzał że kartę dosłownie przypiekło i była nadpalona :) udałem się do punktu i powiedzieli że to moja wina i że uszkodziłem kartę (dekoder stał w wolnej przestrzeni nie w szafce rtv) doliczyli karę 60,- zł do następnego rachunku. Oczywiście napisałem reklamację i odliczono mi te 60,- zł od abonamentu. Tak że przygotuj się na to że to Twoja wina @rallyrychu 😆 i na karę za uszkodzenie sprzętu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rallyrychu napisał:

Zmusili mnie do zmiany modułu na ten dekoder przy aneksie umowy. 😆

Nie ma takiej opcji, aby Cie zmusili. 

Wielki błąd zrobiłeś,  że się zgodziłeś na ten szrot, bo jak już to trzeba było brać 4k

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jax napisał:

@rallyrychu mam dwa takie dekodery i zasilacze od nich nie wybuchły.

A jak pracują to są lekko ciepłe czy mocno ciepłe?

 

2 godziny temu, ircios napisał:

Nie ma takiej opcji, aby Cie zmusili. 

Wielki błąd zrobiłeś,  że się zgodziłeś na ten szrot, bo jak już to trzeba było brać 4k

Dopytywałem, mówiłem, że nie chcę, ale konsultant powiedział, że innego mi nie wyda....

No nic, jeszcze mam tydzień na rezygnację z tego cyrku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Woocash napisał:

Miałem podobny przypadek z tym że u mnie strasznie grzała się okolica karty/czytnika, i pewnego dnia poczułem zapach palonego plastiku i okazało się że czytnik tak się zagrzał że kartę dosłownie przypiekło i była nadpalona :) udałem się do punktu i powiedzieli że to moja wina i że uszkodziłem kartę (dekoder stał w wolnej przestrzeni nie w szafce rtv) doliczyli karę 60,- zł do następnego rachunku. Oczywiście napisałem reklamację i odliczono mi te 60,- zł od abonamentu. Tak że przygotuj się na to że to Twoja wina @rallyrychu 😆 i na karę za uszkodzenie sprzętu.

Prorok, jaki czy co? 🤣

 

Polazłem z całym zestawem do punktu. Kazałem babce sprawdzić dekoder, czy działa. Podłączyła, wystartował i rozpoczęła wymianę zasilacza, nawet go nie oglądając.

Wydrukowała papiery, trzy podpisy złożyć kazała, a ja chciałem poczytać co tam podpisuję....

A to są tylko potwierdzenia, nic o opłacie nie mówiła, więc już jej zaufałem i podpisałem. Wychodzę z punktu i jednak czytam. Jakieś 3 punty, wymiana uszkodzonego zasilacza, opłata 60zł.... Wracam!

 

Oczywiście tłumaczenie, że to wina źle działającego dziś systemu, bo ona zaznaczyła wyminę bezpłatną, a ten zły system wydrukował coś innego 😂 Ostatnio nie potrafiła zwrotu modułu od ręki zrobić, teraz znowu jakieś dziwne pomyłki - jak to chcą człowieka na każdym kroku orżnąć ;)

Koniec końców się udało, podarła stare papiery i wydrukowała właściwe. Mam nadzieję, że system nie zapamiętał tej pierwszej wersji, bo z nowym rachunkiem, znowu będę musiał zacząć od pisania reklamacji...

 

Nowy zasilacz grzeje się minimalnie. Tamten ewidentnie był uszkodzony od początku. Ale ja to mam fart, że akurat z tysięcy dekoderów na niego trafiłem. Teraz się boję, bo gdyby wybuchł w nocy, to mógłby spowodować pożar. Trzeba chyba jakieś czujniki dymu poinstalować, bo ilość zasilaczy, które człowiek obecnie ma w domu, zwiększa szansę, że któryś może nawalić.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2022 o 22:24, tadkaliszewski napisał:

Nie będę kupował baterii co 2 miesiące bo Francuzi nam zrobili pilot na baterie cr2032, szlag mnie trafił z tym pilotem nie mówiąc już o sam dekoderze, który jest chyba njwolniejszy na świecie.

IMG-20220827-222834.jpg

Dziwne .. od 4 lat użytkuje ten dekoder jak jestem u rodziców i ani razu baterii nie musiałem wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2022 o 22:24, tadkaliszewski napisał:

Nie będę kupował baterii co 2 miesiące bo Francuzi nam zrobili pilot na baterie cr2032, szlag mnie trafił z tym pilotem nie mówiąc już o sam dekoderze, który jest chyba njwolniejszy na świecie.

IMG-20220827-222834.jpg

Kiedyś ćwiczyłem podobny temat z pilotami do taśm LED RGB. Przez moje ręce przewineło się chyba z 10 takich pipaków. W każdym bateria cr 2025 trzymała spokojnie dwa lata, ale jeden gagatek mordował je w dwa tygodnie. I to nie były baterie typu 100 sztuk za 5 zł na allegro, tylko znanych marek kupione w Bricomanie.

 

Ewidentnie Twój przypadek to nie kwestia baterii, tylko trefnego pilota. Coś nie styka w nim tak jak powinno, lub styka ale za mocno co powoduje drenowanie baterii w ekspresowym tempie.

 

Miałem tego typu pilot z wifipremiumboxem i baterie wytrzymały 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...