Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to odpowiedź na moje pytanie :), ale sugestia nad którą sam się zastanawiałem po dzisiejszych próbach. Żeby wszystkie dekodery tj. mediabox, adb2851s i ten nieszczęsny wifibox wymienić na dualbox+ 4k, bo ponoć tak można, ale mediabox mam za 0zł, adb2851s (multiroom) za darmo i wifibox (multiroom) za 10zł. Jeśli chciałbym wszystkie dualboxy 4k z dyskami, to za główny płaciłbym 10zł plus po 20zł z dyskiem dekodery dodatkowe, czyli zamiast 10zł byłoby 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ajax1982 napisał(a):

Dekoder wifibox odebrałem dziś z punktu obsługi i póki co jestem mega zawiedziony, powolny, gubi sieć po kablu rj45, paskudny pilot i jeszcze to nagrywanie. 

Każdy kto chce w miarę normalnie korzystać ze sprzętu operatora,  nie bierze togo dekodera.

 

Chcesz zaoszczędzić,  to niestety trzeba się męczyć z tym wynalazkiem. Nie płacisz 10 zł za ten dekoder, tylko za usługę MR.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mają już dostępnych mydelniczek (adb2851s), ponoć system już nie pozwala wydawać takich dekoderów, nawet jeśli byłby na stanie. Nawet jakbym dostarczył z "alternatywnego" źródła mydelniczkę to i tak nie dadzą rady tego ogarnąć. Mówię tu o tym, dlatego że ten wifibox jest mułowaty, pilot mało intuicyjny i w ogóle nieergonomiczny, no i brak niektórych przycisków. 

 

No i jeszcze ta opcja TimeShift i nagrywanie. Mam w wifiboxie w ustawieniach wpisane przeskok o 5 min (tak jak w adb2851s i mediabox). Tylko że w adb i mediabox przy używaniu strzałeczek kierunkowych na pilocie to następuje przeskok o wspomniane 5 min do tyłu (lewo) bądź do przodu (prawo). W wifiboxie przy odtwarzaniu nagrań, bądź w timeshift te strzałki kierunkowe od nawigacji w ogóle nie działają.  Naciskanie ich nie powoduje przeskoku o 5 min do przodu bądź do tyłu, nie dzieje się nic. Dopiero wciśnienie klawisza na dole pilota ">>" powoduje przeskok o 5 min do przodu zamiast przyspieszać tempo odtwarzania x2, x4, x8 itd. Okazuje się, że dopiero po dłuższym ciągłym wciśnięciu przycisku (ciężko to wyczuć) ">>" następuje wspomniane przyspieszenie tempa odtwarzania, ale tylko x4, x16 i x64. 

 

Nie wiem, czy tak jest w każdym wifiboxie, czy tylko mój się jakiś taki trafił, z tym przewijaniem? Czy mam walczyć o wymianę?

 

Nie chciałbym wymieniać wszystkich dekoderów (mam m.in. mediaboxa i adb2851s) na dualboxy 4k, bo wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami, a i tak nie wiem czy rozwiązywałoby to sprawę z tym przewijaniem. A ciężko mi się rozstać z mediaboxem, bo ma fajne opcje odtwarzania w tempie x1,5 z głosem, oraz takie płynne odtwarzanie w tempie x4 (już bez fonii). No i te starsze piloty, są jakieś takie fajniejsze przyjemniejsze i lepiej leżą w ręku :). Może to kwestia przyzwyczajenia i się tylko czepiam, że złej baletnicy rąbek u spódnicy przeszkadza. Bo w dualboxa'ch są już te cieniutkie piloty na okrągłe płaskie baterie.

 

Edytowane przez ajax1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2022 o 15:46, ajax1982 napisał(a):

póki co jestem mega zawiedziony, powolny, gubi sieć po kablu rj45, paskudny pilot i jeszcze to nagrywanie. 

Napisałem Ci co zrobić to dałeś odpowiedź:

 

 

W dniu 3.12.2022 o 16:31, ajax1982 napisał(a):

Nie jest to odpowiedź na moje pytanie :)

W takim razie się męcz dalej z dekoderem, który się do tego co chcesz nie nadaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie!

 

W ubiegłym tygodniu zakupiłem dekoder WIFIBOX+ wraz z kartą dostępową na 12 miesięcy. Pierwsze uruchomienie przebiegło pomyślnie, karta się aktywowała, wszystko było w porządku.

 

Problem jest następujący - po każdym dłuższym wyłączeniu dekodera występuje problem a właściwie brak wyświetlania jakichkolwiek kanałów, wchodzę w miernik sygnału a tam 0% w obu wskaźnikach. Dopiero odłączenie dekodera od zasilacza i ponowne uruchomienie przywraca normalne działanie, ale to też oczywiście do czasu dłuższej przerwy w korzystaniu. Zauważyłem też jedną dziwną kwestię – poprzedniego dnia wieczorem byłem przekonany, że dekoder na 100% został przeze mnie wyłączony, na wyświetlaczu pojawiła się godzina. Następnego dnia rano gdy przechodzę obok na wyświetlaczu już wyświetla się numer kanału i migająca czerwona dioda. Oczywiście dopiero odpięcie od zasilacza pomaga w przywróceniu odbioru. Ustawienia fabryczne nic nie dają.

 

Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie problemu? Szukałem ale niestety nie jestem w stanie znaleźć podobnego problemu. Czy jest jakaś możliwość aby obecną kartę sparować ze starym dekoderem (ten sam model i też z kartą przedpłaconą) ewentualnie z modułem CI+? Posiadam obie te rzeczy i tylko się kurzą w szufladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rumcajs339 napisał(a):

Mam moduł, ale kto by się spodziewał, że nie można w nim używać innej karty, bo jest dedykowana dla tego dekodera? 🙄

Od lat wiadomo że są karty parowane więc pewnie każdy by się spodziewał zwłaszcza w abonamencie. 

 

Pozostaje reklamować albo postarać się o zmianę na moduł. 

Wytarguj przynajmniej zmianę tunera na inny model. 

 

Jak nie minęły 14 dni możesz zrezygnować. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Mój wifi box ma taki problem, że w trybie szybkiego startu bardzo trudno go uruchomić. Zielona lampka na dekoderze zaświeca się na 1 sekundę a potem dekoder ponownie się wyłącza. W trybie oszczędzania energii wszystko działa poprawnie. Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć jaka jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a ja mam następujący - problem, zgubiłem ten dekoder (miałem go prawie 8 lat) pewnie przy przeprowadzce

no i dziś nadszedł moment zdania sprzętu (przy wymianie multiroomu)
czy mogę kupić jakikolwiek model (nowe są po 99 zł w euro-rtv) i go oddać, bo nie uśmiecha mi się opłata kilkuset złotych za prawie 8 letni sprzęt?
czy ktoś sprawdza te numery seryjne przy oddawaniu?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że sprawdza ,bo numer seryjny dekodera jest wpisany do systemu. W przypadku braku zwrotu sprzętu naliczana jest kara umowna. Zazwyczaj jest to kwota kilkuset zł. Możesz spróbować negocjować z operatorem i np. podjąć próbę wykupu tego sprzętu na własność. Wtedy wyjdzie taniej i nic będziesz musiał oddawać. 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwariowały oba dekodery

1. TVBOX+ DSB4300 2. WIFIBOX+ SAGEMCOM DSIW74

Objawy 1:

1  reaguje jak chce na pilota,
2. miga jak zwariowana dioda na dekoderze aż załapie albo wyłączę z prądu i po aktywacji działa do wyłączenia...

Objawy2:

1. po kilku kilkunastu godzinach nie używania, brak reakcji... tylko wtyczka z prądu aby zadziałał.

 

O ile 2 co jakieś 2-3tys tak robi, to 1 nie wariował aż do wczoraj.
Oba podłączone do Internetu, sygnał WiFi mocny, antenowy też, brak uaktualnień..

Co z tym począć? Nadać uprawnienia na www ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyliłam :D ADB 4kultrabox+ ncp-367sf i sagemcom dsiw74 wifibox+

pomógł reset do fabrycznych ustawień, nadanie uprawnień, wysłanie diagnostyki i czekamy kiedy zaczną wariować :D

w samoobsłudze na www, nadal mam info o nieaktualnym oprogramowaniu dekoderów, mimo iż owe nowego nie znajdują :D

zdziwiło mnie iż oba jednego dnia zwariowały :D

Edytowane przez barbara.kalina
bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam to ustrojstwo jako drugi dekoder. Jak już pisałem, pełny dramat....

Ponieważ nie wiem, czy mi go wymienią na coś innego, mam pytanie.

Czy jest jakaś możliwość tak ustawienia, skonfigurowania  dekodera, aby przeglądać EPG z programem w tle ? Tak jak ma to miejsce w przypadku innych dekoderów ?

Czy jednak zawsze trzeba przkopywać się przez kolejne wybory - kanałów, paczek , aby dostać się do właściwego EPG ? Którego to zresztą  "przewijanie" odbywa się na odwrót do normalnego przerzucania kanałów (nr kanałów rosną przy przyciskaniu "w dół" 🙄  .......... Wszystko w tym dekoderze jest na opak i pokomplikowane na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...