Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Vaniliovsky napisał:

@wiesiekcyconu mnie dekoder sam przełącza kanały i podgłasza na maxa lub wycisza głos. Dzieje się tak raz na dwa tygodnie przez 5 minut xd 

z tym poziomem głośności to nie potwierdzę bo to dekoder do multiroom i rzadko korzystam ale, że sam się włącza i do tego co dziwniejsze zmienia kanały to potwierdzam.

Mam zamiar pójść i go wymienić bo myślałem, że wydali mi jakiś uszkodzony egzemplarz ale jak widać nie jestem sam - chociaż to żadne pocieszenie.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ozzy666 napisał:

Odniosłem się do postu kolegi @Pawelo sprawdzaniu aktualizacji. Problem w tym że po za poranną rutyną (włączenie->sprawdzenie->wyłączenie) dekoder musi się włączać również po południu bo gdy wracam po 16 godzinie do domu to zastaję dekoder włączony. 

Chodziło mi o to, by wyłączyć tą opcję i obserwować czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ircios, od dawna krytykujesz ten dekoder, teraz napisz... czym się różni od jakiegoś Vudu dla przeciętnego kowalskiego? Dysk odpięty, kanały przełączają się, wszystko co opłacone - odbiera. Usługi typu EPG, NC+GO, pilot, tu już jest masakra. Nowakowi też to nie przeszkadza;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@enskiznany temat. Mimo dobrze włożonej karty taki komunikat. Miałem tak kilkanaście razy xD

 

Wyjmij kartę przetrzyj ją i włóż ponownie :D

 

Może za którymś razem zadziała. Co ciekawe kilka razy miałem sytuację gdy bez karty można było przełączać normlanie kanały tylko że bez głosu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dwóch dni mam problem z obrazem na owym dekoderze. Co kilka kilkadziesiąt sekund klatkuje obraz na każdym kanale. Sprawdzam sygnał na dekoderze i jest dobry siła 80/50-70 jakość. Ostatnio były mocne wichury ale wg danych z dekodera i testu wszystko na zielono więc nie powinno klatkowac. Co będzie tu problemem- jednak antena czy może dekoder do wymiany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shidishi16 napisał:

Witam. Od dwóch dni mam problem z obrazem na owym dekoderze. Co kilka kilkadziesiąt sekund klatkuje obraz na każdym kanale. Sprawdzam sygnał na dekoderze i jest dobry siła 80/50-70 jakość. Ostatnio były mocne wichury ale wg danych z dekodera i testu wszystko na zielono więc nie powinno klatkowac. Co będzie tu problemem- jednak antena czy może dekoder do wymiany ??

Parametr BER ma stałą wartość czy się zmienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ber ciągle taki sam parametr. Był dziś był gosc zmienił konwerter bo go zalało w środku ale to też nic nie zmieniło. Mimo że siła skoczyła do 90 to jakość dalej się waha od 45-75 od tego jak zawieje. Mieszkam w bloku i antena jest na balkonie i wiatr ja może delikatnie bujać ale przed tymi wichurami było wszystko dobrze a teraz nie idzie zrobić żeby nie Szatkowalo obrazu... Ps z tego co mówił antena się raczej nie przestawiła tylko konwerter szwankował. Zobaczymy jak przyjedzie w czasie lepszej pogody. Dekoder nie jest tu nic winny ?

Edytowane przez shidishi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, shidishi16 napisał:

....Sprawdzam sygnał na dekoderze i jest dobry siła 80/50-70 jakość. Ostatnio były mocne wichury ale wg danych z dekodera i testu wszystko na zielono więc nie powinno klatkowac. Co będzie tu problemem- jednak antena czy może dekoder do wymiany ??

Siłę i jakość masz ok. Przez 2 lata miałem ten dekoder,  pokazywał takie wartości i nie było problemu nawet przy większym deszczu. Najlepiej będzie jak podłączysz sprzęt u znajomego i sprawdzisz pod inna czaszą. Zanim jednak to zrobisz, to zrób mu ustawienia fabryczne. 

Może też być LNB uszkodzony.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa dekodery dodatkowe - wifiboxy. Wszystkie trzy podłączone do sieci przez wifi. Główny + jeden dodatkowy działają bez zarzutu. Drugi wifibox nie obsługuje radia i nc+ go. Ten który działa poprawnie ma wersję aktualizacji 0048, ten drugi 0049 (dla dekodera bez podłączenia do sieci). Restart, przywracanie fabrycznych nie pomagają. Macie może jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...