Skocz do zawartości

Radio 357 - internetowa rozgłośnia byłych dziennikarzy Trójki


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byli dziennikarze "Trójki" na czele z Markiem Niedźwieckim i Kubą Strzyczkowskim tworzą nową, internetową rozgłośnie radiową: https://wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/7840692,radio357-trojka-niedzwiecki-kaczkowski-strzyczkowski.html?fbclid=IwAR3Gt7MYxYfwgBjj0xB6evtU4-CNkA1GIPJpqtEqATrBS9sb6QiGKAmFHi4

Ruszyła już zbiórka dla stacji w serwisie Patronite. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuję tą wiadomość z ogromną radością. Gigantyczną radością :)

Jestem wielkim fanem Pana Marka, tylko czekałem na znak :) 

 

Sytuacja zrobiła się trochę ciekawa, bo w sumie mamy dwie stacje byłych dziennikarzy. Nie wiem, czy słuchacze są w stanie pociągnąć jednocześnie wsparcie dwóch projektów z podobną grupą docelową.

 

Póki co zbiórka dla Radia 357 dość udana - w niecałą dobę 100 tys. PLN miesięcznie zagwarantowane. Pierwszy cel - organizacja koncertu dla ekipy Listy Przebojów - osiągnięty, drugi cel - platforma podcastowa - jest myślę spokojnie do ogarnięcia. Z radiem internetowym zobaczymy, brakuje jeszcze sporo. Natomiast zapowiedzi FM są raczej nietrafione, myślę że nie do końca ekipa zdaje sobie sprawę ze złożoności problemu koordynacji częstotliwości, uzyskania koncesji - wolnych zasobów FM jest bardzo mało i są dostępne zwykle punktowo/lokalnie. Przy czym - aktualnie też nie ma takiego celu w zbiórce - cele kończą się na Radio 2.0 (punkt 3 w piramidzie na Patronite), to na razie jak widzę tylko pomysły, pewnie do dalszego procedowania w zależności od powodzenia obecnych celów.

 

Patrzę na ten projekt przychylniej o tyle, że jestem fanem muzyki, niekoniecznie publicystyki, a zebrano tu naprawdę zacną ekipę redakcji muzycznej. Natomiast niestety oznacza to jednocześnie, że już pewnie nigdy nie będzie takiego monolitu, że wszyscy byli w jednym miejscu. Piotr Metz, Piotr Baron, Tomasz Żąda - zostali w Trójce. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Piotr Stelmach - Radio 357. Agnieszka Szydłowska w neownce.radio, Mann w RNŚ. Oczywiście to zupełnie naturalne, że każdy poszedł w swoją stronę, natomiast szkoda, że taki monolit utalentowanych redaktorów rozbito. Pozostają tylko wspomnienia, że kiedyś wszystkich można było znaleźć w jednym miejscu na skali radiowej.

 

Nowy projekt absolutnie wspieram - tam gdzie Pan Marek, tam i ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczytałem opis zbiórki na Patronite.pl i zaczął mnie zastanawiać pewien fragment:

 

Cytat

Jasne, to nie wydarzy się w ciągu miesiąca ani nawet pół roku, ale wydarzyć się może. Wciąż można kupić częstotliwość na aukcji, można przejąć rozgłośnię, która jest w tarapatach finansowych. Co Państwo na to? Żeby w zwyczajnym odbiorniku stojącym w kuchni ponownie usłyszeć nasze ulubione audycje. Będziemy mieć wspólnie z Państwem własne, prawdziwe, wolne radio.

A przecież wiadomo, że częstotliwości w miastach powiatowych nie są atrakcyjne, a o DAB+ nikt raczej tu nie wspomina. Nie wiem dlaczego, ale jak przeczytałem ten fragment, to od razu na myśl przyszło mi Radio WNET...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także się dowiedziałem o tym wczoraj gdzieś po 15-ej i jak dla mnie bomba. Nic mnie tak nie uradowało po "wybuchu" z 16 maja jak ta właśnie informacja o 357. Jeśli by kiedyś miało być jeszcze na UKF to już pełna radość. Ale na razie nie o tym...

 

Taki oto cytat pewnego pana z pewnej byłej już niedzielnej audycji po 15:00 z pewnej  stacji radiowej (jeśli dobrze jeszcze pamiętam to było jego powiedzenie):

 

"A tymczasem..."

 

Po cytacie to:

 

Marcin Kydryński komentuje powstanie Radia 357

 

 

Edytowane przez mario02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałem się z tego klipu z Kydryńskim, najwyraźniej rozżalonego zwolennika Frontu Jedności Narodu. No i to używanie słowa "otwarte" w kontekście Radia Nowy Świat po aferze z Jedlińskim jest tak zręczne jak używanie słowa "kanalizowanie" przez Trzaskowskiego po awarii Czajki (z czego śmiała się nawet Monika Jaruzelska).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna pisałem, że towarzystwo związane wokół Jethon to w moim odczuciu w dużej mierze bagno. Dlatego też nie patrzyłem tylko jednym okiem na afery wokół Trójki, które nierzadko były kreowane i rozdmuchiwane przez ludzi pokroju Kydryńskiego właśnie.

 

Bagienka ciąg dalszy.

 

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/radio-357-krytyka-marcin-kydrynski-i-jedlinski-wkurzylo-mnie-to-nieprzytomnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Radio 357 gotowe do startu. Już ponad 350 tys. zł miesięcznych wpłat

Cytat

Zespół Radia 357 poinformował wczoraj, że zebrano już kwotę 350 tys. zł - konieczną do uruchomienia radia w wersji 0.9. Ruszyć ma jeszcze w grudniu, a już w przyszłym tygodniu radiowcy wejdą do studia, by nagrać piosenkę o karpiu. Zaprezentowano też wizualizację studia.

 

Kilka dni temu skupieni wokół Radia 357 dziennikarze pokazali swoją nową siedzibę na warszawskim Żoliborzu, gdzie będą działały dwa studia: emisyjne i produkcyjne. Docelowo pracować ma w nich 45 osób. Wczoraj ujawnili wizualizację siedziby przygotowaną przez jedną z słuchaczek. Okazją było przekroczenie progu 350 tys. zł we wpłatach od słuchaczy, pozwalających ruszyć z radiem. - Zaczniemy od rozbiegowej formy, którą nazywamy „Radiem 0.9” i będziemy ją stopniowo rozbudowywać w stronę docelowego „Radia 2.0” wraz ze zbliżaniem się zbiórki do progu 485 tys. - napisali radiowcy.

 

Zdradzili też, że – w ramach odwdzięczenia się słuchaczom za wsparcie - już w najbliższych dniach wejdą do studia, by nagrać świąteczną piosenkę - „Karpia”. - Tekst jest gotowy, muzyka też. Pozostało tylko zaśpiewać - czytamy. W środę mają ujawnić ramówkę na jeden pełen dzień.
 

Radiowcy przygotowali też wstępnie oprawę muzyczną stacji, teraz trwa jej opracowywanie muzyczne, niebawem mają być nagrywane poszczególne elementy. Wiadomo, że nie będzie jednego „głosu” stacji (w Trójce był takim głosem Zbigniew Zamachowski): głosami będą zawodowi lektorzy, którzy przygotują krótkie wstawki na antenę, zachęcające do słuchania. Tomasz Michniewicz zdradza, że jego audycja będzie nadawana w piątki, między godz. 10.00 a 12.00. Redakcja przygotowuje też Top Wszechczasów –audycję nadawaną zawsze w Trójce w Nowy Rok. Tym razem wyemituje ją także Radio 357, z tą różnicą, że zestawienie przygotują dziennikarze redakcji muzycznej tej rozgłośni.

 

W zespole obecnie są m.in. m.in. Piotr Kaczkowski, Katarzyna Borowiecka, Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys, Ernest Zozuń, Marcin Cichoński, Katarzyna Kłosińska, Tomasz Rożek, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Gabi Darmetko, Iza Woźniak, Daniel Wyszogrodzki, Krzysztof Szubzda, Tomasz Jeleński i Marta Malinowska. W poniedziałek dołączyła do niego Daria Zawiałow.

 

W środę rano na koncie zbiórki twórcy Radia 357 mieli ponad 352 tys. zł deklarowanych miesięcznych wpłat i 14 634 patronów. Łącznie stacja zebrała ponad 676 tys. zł.

Źródło -> https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/radio-357-premiera-zbiorka-internetowa-ramowka

Edytowane przez Vampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jeżeli chodzi o uzyskanie koncesji radiowej to nie wiem gdzie chcieliby ją uzyskać- w większych miastach pasmo fm jest nadziane jak pole minowe minami a w jakimś kołobrzegu to im się raczej nie opłaca... nie wspominając o fakcie kto wydaje koncesje i że jak się podpadnie władzy to o jakimkolwiek nadawaniu w eterze można zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. I na ten moment odbieram R357 bardzo pozytywnie. Generalnie pasuje mi oferta muzyczna oraz większość audycji. Czekam na luty i podcasty oraz pozostałe propozycje programowe - na ten moment radio brzmi dobrze i obiecująco. Generalnie przypadło mi do gustu bardziej niż RNŚ.

Do Trójki nie będę porównywał, bo, przyznam szczerze, tej za bardzo nigdy nie słuchałem i nie mam do czego się odnieść w sensie programowym, więc odnoszę się do tego, co słyszę. A to, co słyszę w R357 mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...