Skocz do zawartości

Radio 357 - internetowa rozgłośnia byłych dziennikarzy Trójki


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj całe notowanie od pozycji 1 do 114 a nawet dalej do pozycji 357: https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/19dP35HL2XGYQNi9UrxD6-per3vTNjOv9SIFvJ0Ovczs/htmlview

Ja sam we współpracy ze słuchaczami wysłałem dwie plus jedną na Listę Przebojów Radia 357.

Dodam jeszcze że wzruszającym momentem była zapowiedź przez Marka Niedźwieckiego utworu "Twój ból jest większy niż mój" który rok temu sprawił mu problemy a który to finalnie doprowadził do upadku Trójki i startu Radia 357. Piosenka ta uplasowała się na 61 miejscu.

Co do finansów to w kwestii Radio 357 vs  Radio Nowy Świat zasadzie mamy 662 351 do 660 832 złotych na rzecz Radia... 357 a Patronów też jest coraz więcej - próg 30 tysięcy jest przekroczony a obecnie jest ich 30 671 podczas kiedy w RNŚ nieco więcej bo 31 508.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o konkretne liczby ale o trend. Od startu Radia 357 Nowy Świat ma ciągły spadek a 357 stały wzrost. A po uruchomieniu podcastów wystrzelili w górę. Świetnym pomysłem jest Garaż 357, który od teraz może być już na stałe uruchomiony. To jest coś co wyróżni ich od innych stacji i będzie fajnym urozmaiceniem. Docelowo ma to wyglądać tak, że piątkowa Lista Piosenek ma mieć występy live, do tego takie występy na żywo w innych audycjach muzycznych.

 

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Świat jest bardziej elitarny i ma bardziej wyszukaną, ambitniejszą muzykę. Nie dla wszystkich może być to akceptowane. Ideologicznie ma zbyt wyraźny przechył w lewo. 357 gra muzykę środka, więcej popu. Politycznie próbuje w publicystyce zachować umiar i nie jedzie TVNem czy Wyborczą na dzień dobry. Fakt, że serwisów informacyjnych jest mniej może działać na ich korzyść. Słuchanie radia przez kilka godzin bez polityki i tylko z muzyką może części słuchaczy odpowiadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

357 wyprzedziło RNŚ w liczbie patronów. Na chwilę obecną 31322 osób deklaruje co miesięczne wsparcie, o 4 więcej od RNŚ. W kwotach 357 zbiera o 20 tys. więcej - 677 tys., a RNŚ - 657 tys.

Obserwuję zakładkę stacje radiowe w Polsce w Replaio. Tam stacje są wyświetlane od najchętniej słuchanych. RNŚ jest nr 1 wśród stacji radiowych w Polsce w piątki (pewnie za sprawą poranku Wojtka Manna) oraz w niedzielę (w niedzielę są audycje Jose Torresa, Tomka Raczka, Janka Młynarskiego, Marcina Kydryńskiego i Michała Nogasia - prawdopodobnie kubańskie rytmy Torresa są tym magnesem przyciągającym słuchaczy). W pozostałe dni tygodnia RNŚ spada na miejsce 3. i na prowadzenie wraca 357. Na 2. miejscu jest RMF FM. 

Najchętniej słuchaną stacją Polskiego Radia jest PR24, które pojawia się w okolicach 11. miejsca. Radiowa Trójka bliżej miejsca 20. Trójka czasem jest podsłuchiwana przez ich dawnych słuchaczy, którzy przerzucili się na 357 i RNŚ. W Trójce pozostał przecież Piotr Baron i niektórzy z sentymentu czasem zapuszczą Trójkę właśnie dla niego. Trójka po za tym oferuje lepszy jakościowo dźwięk od 357 i od RNŚ. W Trójce mamy 192 kbs, a w tych stacjach patronackich jest zaledwie 128 kbs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Póki co Radio 357 radzi sobie nieźle od strony muzyczno-programowej. Przykładowo latem nadawali w terenie czy nawet mieli własną scenę na trasie Męskim Grania. Jesienią stawiają na sprawdzone programy i rozwój podcastów. Niestety w kwocie od Patronów ciągle stoją na kwocie około 660 tysięcy złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma się w domu odbiornik internetowy to tego dyskomfortu aż za bardzo nie czuć.

Wracając do Radia 357 będą dwie nowości:

1. "Chlebem i soulą" Mai Piskadło we wtorki od 22:00

2. "Najlepszy radiowy adres na świecie" Gabi Darmetko i Pawła Sołtysa w poniedziałki od 15:00 do 16:00. 

Ta druga audycja ma być taką zbiorczą autopromocją biblioteki podcastowej Twoje 357.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota ok 660 tys dopiero gdzieś od tygodnia troszkę drgnęła do góry ale można powiedzieć, że przynajmniej jest na stabilnym poziomie. Obstawiam, że przebije 700 tys już jesienią gdy uruchomione zostanie głosowanie online na Listę Przebojów. Myślę, że głosować będą mogli tylko patroni.

 

Ja jestem uzależniony od niektórych głosów, do tego uwielbiam wiele ich programów (np. "Na dachu świata" czy "Merde Znowu Francja") więc słucham ich regularnie i brakuje mi czasu by wszystko odsłuchać. Na dłuższą metę muszą jednak kilka rzeczy poprawić, np. w samochodzie brakuje buforowania, przy każdej dziurze w zasięgu mamy przerwę. Aplikacja w ogóle wymaga sporo poprawy pod względem stabilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na głosowanie online czekamy zbyt długo. Wydaje mi się, że tradycyjnej listy przebojów nie będzie. Spokojnie można zamienić piątkowy program na "Piosenki na życzenie z kartek". Dodatkowo w piątek po 19:00 można prezentować wszystkie najciekawsze nowości muzyczne z tygodnia.

W RNŚ jest lista przebojów o nazwie "Szczyt wszystkiego". Co sobotę z wybranych krajów są prezentowane piosenki z tamtejszych list. Zalogowani patroni mogą głosować na utwory, które ponownie mają być emitowane. Od paru tygodni nr 1 na tej liście są Czechy - "Je mi fajn" zespołu Earth.

357 i RNŚ nadawanie na FM nie jest potrzebne. Musieliby ubiegać się o koncesję, która jest droga, a i tak obecnie nie da się uzyskać częstotliwości, aby być słyszanym w całej Polsce. Jedynie są do uzyskania częstotliwości dla nadajników małej mocy w mniejszych miejscowościach. Zasięg niewielki i liczba potencjalnych słuchaczy symboliczna. Do tego należy "spowiadać" się przed KRRiTV z przestrzegania koncesji, pilnowania procentu muzyki polskiej na antenie w odpowiednich porach i nie poruszanie tematów kontrowersyjnych. 

Aby nadawać na FM należy płacić większe koszty - za przesył strumienia do nadajnika, operatorowi nadajnika za nadawanie sygnału i koszty koncesji. Patroni mogliby nie udźwignąć finansowania. Trzeba byłoby wprowadzić reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, swordfish napisał:

Na głosowanie online czekamy zbyt długo. Wydaje mi się, że tradycyjnej listy przebojów nie będzie.

 

Będzie, będzie. Zapowiedziano to podczas live na Facebooku dla patronów, że głosowanie ruszy jesienią. Wcześniej poślizg tłumaczono olbrzymimi kosztami oprogramowania, które są liczba sześciocyfrową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadają, że audycje będą dzielić na dwie części. Pierwsza część dla wszystkich w radiu, a druga część dla patronów w podcaście. Czyżba przykładowo lista przebojów byłaby w radiu do miejsca 11., a TOP 10 prezentowany byłby tylko w formie podcastu?

Podcasty nie są głupie. Jeśli można je ściągnąć do słuchania off-line, kierowcy mogliby dalej mieć kontakt z radiem i słuchać w terenie, gdzie jest kiepsko ze stabilnym połączeniem GSM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co kojarze to co do dzielenia audycji to nie chodzi o wszystkie audycje ale niektóre, wybrane i raczej nowe niż te, które są już regularnie w audycji. Inne rozwiązanie to np. swietna audycja ekonomiczno-gospodarcza "Pat sumuje", jest co 2 tydzień na antenie a co 2 tydzień tylko w podcastach.

 

Niestety nie ma mozliwości pobrania do słuchania offline. W zasadzie takie sciąganie jest niepotrzebne gdy buforowanie dobrze działa. Sam korzystam np. ze Spotify i aplikacja ma tak dobrze to zrobione, że nie mam żadnych zacięć nawet na terenie gdzie nie ma zasięgu. Niestety 357 jest pod tym względem tragiczne, każda dziura w zasięgu to przerwa. Mam nadzieję, że w końcu to poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod aplikacją Radia 357 w sklepie Google Play użytkownicy narzekają na odtwarzanie podcastów. Bardzo często się zawiesza i kłopot z buforowaniem. Jeśli za to trzeba płacić minimum 10 zł, to jest denerwujące. Inna sprawa to kwestia jakości dźwięku. Audiofile raczej nie po rozkoszują się dźwiękiem przestrzennym. Chyba wyżej niż 128kbs nie dają. Dla porównania w RNŚ jest dźwięk na poziomie 256kbs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Głosowanie rusza już w piątek a pierwsze notowanie online 29 października. Między innymi z tej okazji 26.10 odbędzie się koncert, transmitowany również na You Tube z udzialem Darii Zawiałow, Ewy Bem, Tomasza Organka i Krzysztofa Zalewskiego.

 

Od ponad tygodnia aplikacja działa już wyśmienicie, nie mam żadnych powodów do narzekań. Trzeba przyznac, że radio jak na ograniczone zasoby rozwija się bardzo prężnie. A sama lista online to koszt sześciocyfrowy.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartowało głosowanie. 

https://lista.radio357.pl/app/glosowanie

 

Na pewno lista będzie inna niż Topki w serwisach streamingowych - wśród propozycji brak Maty i Sanah, ale za to jest Abba, Adele, Elton John, Lady Gaga, Billy Idol, The Rolling Stones, Diana Ross, Sting i Iron Maiden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. notowanie Listy Piosenek Radia 357 za nami. Głosowanie internetowe przyciągnęło nowych patronów. Aktualnie radio wspiera ponad 36 tys. osób łączną kwotą miesięczną 716 tys. zł i licznik stale rośnie. Dla porównania Nowy Świat spadł poniżej progu miesięcznego 600 tys. zł i ma ok. 29. tys. patronów. 

 

Nr 1 w 1. notowaniu został utwór "Za mało czasu" Fisz Emade Tworzywo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kilka informacji na temat Radia 357:

1. Ruszyło głosowanie do Zagranicznego Top Radia 357. Zestawienie te będą układać Patroni stacji (moje głosy już oddane) na stronie https://top.radio357.pl

Każdy Patroni ma do dyspozycji 35 głosów. Dodatkowo w ramach ankiety wspomniani Patroni mogą wskazać 7 piosenek do wykorzystania w przyszłym roku. Emisja Zagranicznego Topu (Wszechczasów) Radia 357 w Nowy Rok od 9:00 rano. 

2. Trwają już prace nad nagrywaniem "Przyjaciół Pewnej Ryby 2021" czyli świątecznej kontynuacji kultowego Karpia. 

3. Reportaż "Gdzie jest Joanna Segelstorm" Agnieszki Szwajgier dostał nominacje w Konkursie Reportaży Radiowych na 31 Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu. Inna reportazystka stacji Anna Dudzińska otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii "Profesjonaliści" konkursu na Podcast Roku za reportaże dla Raportu o stanie Świata. 

Całe Radio 357 dostało zaś nominacje w plebiscycie Grand Press Digital: https://www.press.pl/tresc/68271,grupa-granica_-radio-357-i-voice-house-z-nominacjami-do-nagrody-grand-press-digital-2021?fbclid=IwAR06aJRFkz0Qlz9OfVxU1w8t6eps5U08TDVjsFTBA-wl3S-9z1AP_w_0BxU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...