Skocz do zawartości

Radio 357 - internetowa rozgłośnia byłych dziennikarzy Trójki


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ernest Zozuń finalnie odchodzi z Radia 357 na rzecz TVP Info: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ernest-zozun-radio-357-koniec-tvp-info

Dzisiaj analogiczna sytuacja miała też miejsce w przypadku Marii Guzek która to po raz ostatni poprowadziła „popołudniówkę" po godzinie 16:00. Na facebookowej grupie stacji częsć słuchaczy odtechnęła z ulgą choć niesmak pozostał bo „popołudniówka" Radia 357 straciła już trzech prowadzących. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w przypadku Pana Zozunia sprawę kompilkował fakt że według ustaleń Wirtualnychmediów oraz komunikatu wydanego Patronom przez stację był on szefem „Popołudniówki" więc stąd mogły wynikać komplikacje dotyczące tego dziennikarza.

W dniu 31.01.2024 o 21:03, swordfish napisał(a):

Zozuń pasowałby ze swoim Radio Światem do PR24 lub do radiowej Jedynki. Bo jak odczytywać "do usłyszenia na innych falach"?

Też bym obstawiał PR24 bo tam jego program można by dać o porze spokojnie pozwalającej na przygotowanie się potem do programu w TVP Info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ZAiKS wypowiedziało wojnę Radiu 357. Te nie pozostało mu dłużne: https://radio357.pl/aktualnosci/zaiks-robi-co-chce-i-chce-zeby-tak-zostalo-infografika/

Mam nadzieje że rozgłośnia z Żoliborza wygra z tymi oszustami którzy to chyba w kwestii zmian na rynku medialnym chyba żyją pod kamieniem. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Z tego co wiem, nie piszemy tu do siebie na pan/pani. No więc powiem Ci Poland, jako szef stacji muzycznej która płaci setki tysięcy złotych rocznie na ZAiKS, że Radio 357 strasznie leci w kulki. Po bandzie. I mam nadzieję, że sąd ich dojedzie. 

Nie powiedziałbym że Radio 357 leci w kulki. Ba! Nawet świetnie że zauważyli że ZAiKS chce ich doić w dosyć kontrowersyjny sposób chociażby podnosząc dwukrotnie opłaty i obniżając upust mimo spadku liczby Patronów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco do myślenia dał mi tutaj ten artykuł: https://dorzeczy.pl/opinie/192179/zaiks-najbogatsza-organizacja-w-polsce.html

Poza tym jako Patron Radia 357 w pełni popieram to co robi wspomniana stacja radiowa. Zwracam uwagę chociażby na to że na stronie ZAiKSu nie jest w pełni uregulowany status stacji radiowych które to nadają w internecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2024 o 18:24, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Jeśli tutaj ktoś leci w kulki to Radio 357. Płacili grosze i chcą płacić grosze od milionowych przychodów. Oni płacili w pierwszym roku działalności 100 PLN miesięcznie. Zapłacili w ciągu roku 1200 PLN na ZAiKS od 9 milionów przychodu. Niewiarygodne! 

Mozesz wyjaśnić z czego wynikało to, ze Radio 357 placilo te grosze? Z czego wynika wysokość opłat pobieranych przez ZAiKS? Jak to jest reguulowane, czy ZAiKS zawiera rokrocznie umowy z nadawcami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wyjaśnić. Otóż ZAiKS jak i trzy pozostałe organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi mają tabelkę z cennikiem. Stacja radiowa tyle, telewizja muzyczna tyle, internet tyle, impreza tyle i tak dalej. W przypadku radia jest to 6% przychodu (podkreślam słowo przychodu. Nie dochodu, to kluczowe) Jednak gdy stacja pojawia się na rynku i rusza i nie należy do wielkiego koncernu to można warunki początkowe negocjować. Dokładnie też tak robiłem, pierwsza umowa na rok na wynegocjowaną kwotę miesięczną (te 100 pln miesięcznie dla Radia 357 to katastrofa, zbyt wielki ukłon ZAiKSu który teraz się na nich mści). I stopniowo wraz z rozwojem stacji i zwiększaniem przychodu dochodzimy do pełnej stawiki z tabelki. I tu się zaczyna cała akcja bo państwu z Radia 357 stawka z tabelki się nie podoba! Oni by chcieli znacznie mniej, tyle co wcześniej, może 200 pln miesięcznie, jak te złodzieje z ZAiKS śmią nam tu dawać pełną stawkę z tabelki. Pamiętając przy tym wszystkim, że Radio 357 z takim poziomem finansowania jak widać jest jedną z najbogatszych stacji radiowych w Polsce, jakieś lokalne stacje radiowe to na takie miliony wytrzeszczają oczy :) Mam nadzieję, że sąd podpowie Radiu 357 kwotę właściwą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

357 podnosi, że ZAIKS każe płacić jak dla twórców podcastu, a nie dla radia. Nie wiem jaka to różnica w kwocie. ZAIKS ma poniekąd rację, bo 357 udostępnia płacącym patronem zapis audycji w formie podcastów przez swoją aplikację. W aplikacji pojawiają się audycje nieemitowane na antenie, np. "Single z Żoliborza" (muzyczne rozmowy Niedźwieckiego ze Stelmachem). Na podobnej zasadzie ZAIKS domagał się tantiem od Dariusza Rosiaka za jego podcast o sprawach międzynarodowych. Tam sprawa zakończyła się, że Rosiak zrezygnował z muzyki i zostało tylko gadanie.

357 nie udostępnia podcastów "charytatywnie". Obecnie każe płacić za dostęp min. 15 zł. 357 zatem na tym zarabia.

Faktem jest, że 357 ma największe wsparcie z podobnych projektów medialnych w Polsce. Obecnie w okolicach 960 tys. zł miesięcznie. Ta kwota nie jest dana na zawsze i należy liczyć się ze spadkiem. Ale to jest ryzyko każdej stacji, nawet tej stricte komercyjnej zarabiającej na reklamach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...