Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Bytesize napisał:

Dlaczego taka cisza? Gdzie ten entuzjazm, wręcz podniecenie, bo aż 2 nowe klipy się pojawiły!!! ?

Ucichło? Nikt już nie ogląda 3-ci miesiąc tej samej playlisty?

Ogląda, co nie oznacza, że trzeba o tym stale pisać na forum :) Mam codziennie pisać, że oglądam, czy co? ? Nie widzę sensu niezdrowego podbijania tego tematu.

Przełączam się między 80s, 90s i oczywiście najlepszym STARS.TV, wszędzie trafia się coś wartego uwagi (na MTV - rzadko, na STARS.TV często). Nocami trochę nie mam wyboru, bo nasze przepisy zmuszają do grania po polsku, ja siedzę nocami (jak widać), mam ulubionych polskich artystów, ale niewielu...

 

Na 90s np. koło 4 w nocy Cher - Just Like Jesse James (w sumie błędnie, bo nagranie jest zasadniczo z 1989, być może STARS zagrał to 5 grudnia, akurat nie zerkałem), nieco później Bryan Adams - Please Forgive Me, obydwu do tej pory na 90s nie widziałem, więc "kapnęły". Przemknął mi rzadszy Blur - There's No Other Way - widziałem go z raz, to brytyjski motyw, ale miło zobaczyć. Natomiast na 80s m.in. Bon Jovi - Lay Your Hands on Me, Whitney Houston - Love Will Save The Day, znalazł się U2 - The Unforgettable Fire, którego jakoś nie grali, brakujący Wham! - Freedom (cały, z "nie-muzycznym" wstępem). Niezmiennie - na obydwu rzadko coś kapnie i dla mnie spoko. Nie zamykam się i nie obrażam, bo mi Boyzone przeleci ;) Wolę Boyzone niż Cleo zapraszającą do Media Expert co ~25 minut, czy tam jakąś inną Żabkę ;) I tak wszyscy na mnie zyskali (w teorii - nie mam telemetru ;) ), bo wcześniej poświęcałem się bardziej radiowej Trójce, ale odkąd jej nie ma - zyskały wskazane trzy muzyczne TV.

 

Kiedyś może i do Outside się dokopią, bo jednak akurat w UK nagranie odniosło sukces, więc pasuje do "brytyjskiej" playlisty, choć w takim tempie, to może nastąpić za kilka lat :D (i jeszcze za Fastlove oraz Spinning The Wheel bym się nie pogniewał, tego też nie było, z tego okresu wpadły chyba póki co tylko Older i Jesus To a Child). I Want Your Sex na 80s nigdy nie zagrają, bo teledysk dla nich pewnie za mocny...

 

Kanał ma listę pod UK, ma cenzurę klipów, nie ma reklam, playlista jest dość sztywna z niewielkimi przebłyskami. Wszystko to padało. Komu pasuje - ogląda, komu nie, nie i tyle :) Jako że nic się nie zmienia, dalej jest realizowany styl "kapania" po 1-2 rzadszym klipie na ze 100-200 oklepańców to i zbytnio nie ma o czym tu pisać. Jeśli Brexit ich jakoś nie przepędzi z UK, to pewnie tak zostanie.

 

Bloku z dance nie chciało mi się spisywać, ale coś tam wleciało tym razem, np. Groove Armada - I See You Baby, przewinęli się Orchestral Manoeuvres in the Dark (Sailing On The Seven Seas), Haddaway (What Is Love), 2 Unlimited (No Limit), Snap! (Rhythm Is A Dancer), Culture Beat (Mr. Vain) i Dr Alban (It's My Life), ale nic odkrywczego. Kto przegapił Underworld - King Of Snake, miał okazję nadrobić - pokazał się drugi raz. Ale poza tym Jamiroquai, Smash Mouth, czy Roxette, pasujące do tego bloku jak pięść do nosa. Tyle, że to bez zaskoczenia. Livin' Joy - Don't Stop Movin' znowu zagrali, ale znowu poza blokiem, a można byłoby zamiast tego Roxette, czy Smash Mouth.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta zapętlona lista oklepańców prowadzi do tego, że wręcz zaczynam rzyygać tym kanałem i zaczynają mnie irytować kawałki, które do tej pory bardzo lubiłem. Prosty sposób do tego żeby Viacom obrzydził innym zwykłym widzom lata 90 i jeszcze ktoś młodszy i mało zorientowany pomyśli, że to nudne i smętne czasy były w muzyce. 

Szkoda, że nie mają oficjalnego konta Na FB. Jakby paru widzów zaczęło coś pisać a ktoś inny komentował i lajkował to może byłby jakiś znikomy odzew. 

Bo co teraz, pisać im na FB MTV UK? Trochę bez sensu i od czapy. Co proponujecie? 

Jak jest w ogóle "pasmo" po angielsku? 

Edytowane przez lotus
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo marka MTV obecnie już nic nie znaczy. Kiedyś wyznaczali trendy i dla młodych byli "must have" w oglądalności. Sam pamiętam, że śledziłem ich na początku lat 90. regularnie. Wydarzeniem były premiery kolejnych teledysków Michaela Jacksona. Byli VJe, którzy zapowiadali teledyski. Najsłynniejszym był Paul King. Były jeszcze skecze z komikiem Denisem Leary. Również oglądałem magazyn filmowy "The Big Picture", gdzie były zapowiedzi i fragmenty nowości kinowych. Pamiętam, że w MTV omawiali nawet film artystyczny "Podwójne życie Weroniki" Krzysztofa Kieślowskiego.

W czasach, gdy nie było dostępu do internetu, byli dla mnie prawdziwym oknem na świat popkultury.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że już tak nie jest, to trochę ich wina, ale też i wina zmian w sposobie konsumpcji treści. Dziś taka ramówka z Kingiem, z magazynami - nie ma żadnych szans się utrzymać. Wyprodukować, opłacić ludzi - nie do przeskoczenia przy konkurencji innych kanałów i przede wszystkim - sieci. W Internecie wszystko jest szybciej (czy lepiej, to kwestia dyskusyjna), premiery klipów są na YT. Czasy się zmieniły, czy nam się to podoba, czy nie... :/

 

Jedyne, w czym teoretycznie mogliby być dobrzy, to granie starych klipów, ale i w tym nie są - tak jak napisał STARS.TV wyżej pomysł opędzania Europy z UK jest głupi (tym bardziej, że kanały nie są dostępne w UK, nie ma ich w Sky, nie ma w Virgin, w UK jest MTV Classic - co zwiększa absurd sytuacji), ale też i po prostu nie chce im się, może to kwestia biznesowa, bo bardziej się starać = trzeba żeby ktoś nad tym siedział, jakiś koszt by wyszedł. A na ten moment 80s i 90s bardziej przypominają shuffle z Winampa, tylko podzielili to, co wrzucili w automat, na kategorie tematyczne (i nawet to niezbyt dobrze - Smash Mouth w dance?) i ustawiając różne poziomy rotacji. Widać, że to co wrzucili jest zostawione samopas, błędy w tytułach są niekorygowane, na 80s parę teledysków jest źle wyskalowanych i tak latają, choć widać, że jest źle i gdyby ktoś to oglądał i nadzorował, to by to poprawił. Ale nie poprawi - za rok Kylie Minogue - Locomotion (którego najpierw w ogóle długo nie było, ale wygrzebali) nadal będzie lecieć w śmiesznym kwadraciku na środku ekranu, bo się komuś źle zgrało.

 

Pisać do nich nie ma sensu, to korporacja, rozmyta odpowiedzialność, ktoś by musiał podjąć decyzję, ale nie ma nikogo, kto powinien i chce to wziąć na siebie. Nawet to nie doleci do nikogo odpowiedzialnego. A gdyby doleciało, to zmian pewnie też nikt nie chce - wyszło im w Excelu, że to się zepnie i nic nie będą robić.

 

80s i 90s tak będą wyglądać. Raczej na dłużej. Różne sceny, brygady, już nie dadzą im rady ;) Mimo wszystko jest to jakaś poprawa w stosunku do VH1 Classic, jednak nie można powiedzieć, że nic nie dorzucili. Choć bardziej przymusem, bo gdyby na dwóch kanałach grali dokładnie to, co na jednym, to by było kompletnie nie do oglądania. Perspektywa UK ma swój urok, bo są dla odmiany klipy, których pewnie nie zagrano by w wersji "z Europy". Jest coś innego, na co można się od czasu do czasu przełączyć, bez reklam i ze sporadycznym "kapaniem" rzadszymi nagraniami. Nic lepszego od nich nie wyjdzie. Dla mnie to, co jest nadaje się na tyle, że wrzucam nocami. Zresztą wynika to z pewnych zawirowań zewnętrznych - radiową Trójkę mi zabrali, jednocześnie trochę muszę robić coś, co w skutku ubocznym powoduje konieczność oglądania TV i wolę takie bieda-MTV niż kanały informacyjne, z serialami, czy sportowe - zależy co kto lubi. Nadal, gdy wpadnie coś rzadszego - jest radocha, bo i czemu miałoby nie być? ;) Na jakiś czas tak u mnie zostanie, a w przyszłości - się zobaczy :)

 

EDIT: O, proszę - wpadł Jon Bon Jovi - Midnight In Chelsea ;) Nagranie, do którego mam spory sentyment, razem z Young Boy Paula McCartneya, nagrałem obydwa na kaseciaka w wyjątkowych okolicznościach ;) Gdzieś w połowie 1997 roku, czyli 23 lata temu. Kasetę mam do dziś...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Besciakos napisał:

Ja od siebie dodam jeszcze: NOW80 z 28' oraz MAGIC TV z 39'

Magic TV z Bułgarii zamiata to MTV, grają tam dużo unikalnych klipów, dance'owe pasmo "Samo Party Hitowe" bardzo dobre, reklam też mało, czasami było 2,3 w jednym bloku, tylko dostęp utrudniony 39E lub 1,9E chyba w hevc?? Kiedyś był łatwo dostepny z 16E to się oglądało !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, IDTH napisał:

A kiedy taki program ma być?

Zobacz sobie epg na jutro (sobota) jest bodajże o godz. 20:00 00s House Party zamiast 90s Dance Anthems (nie wiem, jak będzie posiadaczy innych operatorów, ale wg. epg Canal+ takie pasmo tam się pojawia). Możliwe, że to pomyłka, ale w niedzielę również o 20:00 jest 00s House Party zamiast pasma z muzyką Hip Hop i RnB.

Edytowane przez Aleksandra Maria (Natalia)
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IDTH napisał:

Ale ciekawe czy ten 00s House Party faktycznie poleci.

To jakaś bzdura chyba. Z jakiej racji miałoby to lecieć na MTV 90s? Jakiś błąd w EPG i tyle. Przecież do tej pory w ramówce jest 90s House Party. 

Edytowane przez lotus
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...