Skocz do zawartości

[UPC] TV 4K BOX


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Znając kodek/bitrate będziemy mieć już wyobrażenie o jakości, jednak nie o to mi chodzi, bo mimo, że Box 4K mam na wyciągniecie ręki, nie chcę go nawet za darmo.

Pytanie ma również podstawy praktyczne.

Na podstawie tego co widzę na telewizorze nie obliczę dokładnie przepływności, aby ustawić właściwe parametry QoS/SQM dla tej usługi na routerze osobom, które tego potrzebują :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2021 o 18:09, Zuzia napisał:

Na podstawie tego co widzę na telewizorze nie obliczę dokładnie przepływności, aby ustawić właściwe parametry QoS/SQM dla tej usługi na routerze osobom, które tego potrzebują :)

QoS nie ustawia się dokładnie pod przepływność jednego kanału. Zawsze zostawia się spory margines. Można śmiało przyjąć że minimalnie powinno to być ok 40Mb/s dla usług telewizyjnych, aby zachować sobie na przyszłość margines dla różnej formy kompresji, a także ewentualnego korzystania z usług na innych urządzeniach, jak telefon, czy choćby drugi dekoder.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne mi własne VPN i QoS podpięte do macierzystego modemu UPC, żeby z jego pomocą ktoś mógł korzystać z Boxa 4K z dowolnego miejsca na świecie i Twoje 40 Mb/s nijak się ma do tego celu, pomijając już taką drobnostkę jak ograniczenie ze względu na dostępny upload.

Tak w ogóle, te 20 Mb/s dla Boxa 4K UPC jest już z zapasem. Pewien uczynny i obeznany Kolega z forum Media Świat zadał sobie trud, aby to sprawdzić.

 

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto zaczepki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się do tego:

W dniu 17.07.2021 o 18:09, Zuzia napisał:

 aby ustawić właściwe parametry QoS/SQM dla tej usługi na routerze osobom, które tego potrzebują :)

Zatem pisałaś nie o sobie a o innych i nie mówiłaś że chodzi o domowników. A ustawianie QoS kierując się ściśle przepływnością jednego kanału np. klientom, znajomym, czy komukolwiek (poza  sobą) nie jest dobrą praktyką.

Posłużyłem radą z doświadczenia zawodowego. Zakładam że jeśli ktoś ma kablówkę, to używa światłowodu i duże przepustowości.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wspominałam o sobie i domownikach. Nie potrzebuję rad, ani pomocy tylko suchej informacji, którą już otrzymałam w innym miejscu. Rozwijam swój projekt: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=10572

Tak jak opisałam wyżej. VPN z QoS z wejściem do sieci UPC z całego świata. Żeby Boxa 4K zabrać ze sobą na wakacje i oglądać na telewizorze w hotelu albo przez UPC TV GO na smartfonie/tablecie.

 

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój projekt jest legalny, bo to najzwyklejszy VPN z wejściem do własnej sieci UPC,  tyle że zoptymalizowany pod VoIP/stream. Sama korzystam, też legalnie.

Podejrzewam, że wszyscy zainteresowani takim VPN z pewnością będą bardzo wdzięczni za Twoje uwagi i przestrogi. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC zrobiło niespodziankę nową ofertą na urządzenie UPC 4K Media Streamer: https://sklep.upc.pl/odtwarzacze-multimedialne/strong-4K-uhd-box-srt-401

Tym razem na Androidzie, z opisu wynika, że jest przenośne, można zabrać je ze sobą wszędzie :)

 

Edytowane przez Zuzia
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC zrobiło niespodziankę nową ofertą na urządzenie UPC 4K Media Streamer: https://sklep.upc.pl/odtwarzacze-multimedialne/strong-4K-uhd-box-srt-401
Tym razem na Androidzie, z opisu wynika, że jest przenośne, można zabrać je ze sobą wszędzie 
 
Można zabrać go wszędzie, ale gdzie jest mowa o tym, że można na nim oglądać TV? Wygląda na to, że to po prostu kolejne pudełko na androidzie, na którym odpalisz UPC TV GO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...