Skocz do zawartości

[UPC] TV 4K BOX


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla świętego spokoju weź tradycyjną.

Ja korzystam z takiej i internetowej w UPC.

Z własnego doświadczenia nigdy nie miałem problemów z jakością usługi przez internet.

Ale różne były opinie. Dodatkowo Max jest do 8 Mb/s przy HD.

Jak chcesz 4K to tylko moduł lub Box 4K (dobrze na nim działają apki Prime Video i Viaplay).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TheThorus napisał(a):

Hej!

 

Mam pytanie do użytkowników IPTV od UPC - przymierzam się do wzięcia telewizji od nich, ale waham się pomiędzy tradycyjną, a internetową.

Którą polecacie? Czy ta IPTV jest stabilna, nie ma częstych spadków jakości albo przerw w dostawie usługi? Do tej pory miałem IPTV od Netii i większego [beep]u nigdy nie widziałem, więc mam lekki uraz.

 

Dzięki za pomoc :)

W sumie to nie korzystałem z tradycyjnej, ale od ponad dwóch lat mam internetową. Może dosłownie kilka razy zdarzyło się że jakiś kanał się zawiesił, ale to wystarczyło przełączyć na inny i wrócić i wszystko było ok. Tak żeby kompletnie nic nie działało to się nie zdarzyło. Czasami może trochę wkurzać opóźnienie. Szczególnie w przypadku meczów reprezentacji o golu dowiesz się wcześniej niż go zobaczysz, ale poza takimi przypadkami to nie ma to wpływu na komfort oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lakiman napisał(a):

Dla świętego spokoju weź tradycyjną.

Ja korzystam z takiej i internetowej w UPC.

Z własnego doświadczenia nigdy nie miałem problemów z jakością usługi przez internet.

Ale różne były opinie. Dodatkowo Max jest do 8 Mb/s przy HD.

Jak chcesz 4K to tylko moduł lub Box 4K (dobrze na nim działają apki Prime Video i Viaplay).

 

Dzięki za pomoc :) 

Nie potrzebuję 4K, bo mam stary telewizor 1080p. Po "przygodach" z Netią zdecydowanie wolę spokój, więc rzeczywiście wezmę tradycyjną TV.

35 minut temu, marcinbvb123 napisał(a):

W sumie to nie korzystałem z tradycyjnej, ale od ponad dwóch lat mam internetową. Może dosłownie kilka razy zdarzyło się że jakiś kanał się zawiesił, ale to wystarczyło przełączyć na inny i wrócić i wszystko było ok. Tak żeby kompletnie nic nie działało to się nie zdarzyło. Czasami może trochę wkurzać opóźnienie. Szczególnie w przypadku meczów reprezentacji o golu dowiesz się wcześniej niż go zobaczysz, ale poza takimi przypadkami to nie ma to wpływu na komfort oglądania.

Opóźnienie akurat mi nie robi różnicy, bo też czasem oglądam coś przez streamy. Dlatego sama technologia IPTV jakoś mi nie przeszkadza.. ale np. w Netii w trakcie mundialu, jak mieli obciążony serwer, to jakość obrazu spadała do ok. 2-3 Mb/s, dodatkowo jeszcze wszystko migotało 🤦‍♂️ Raz w trakcie meczu Polski zdarzyło się, że w ogóle nie było dźwięku, albo obraz zacinał się na kilka sekund.
Nigdy w UPC nie zdarzyło się, żeby mieli obciążone serwery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plusów streamu w stosunku do tradycyjnej tv:

- box 4K jest nowocześniejszy, szybszy i bardziej responsywny niż Horizon, ma fajną obsługę głosową,

 

z minusów:

- wspomniane wyżej kilkunastosekundowe opóźnienie w stosunku do DVB-C,

- bardzo ograniczone możliwości nagrywania,

- niższy, stały bitrate kanałów HD i SD (gdzie w DVB-C często są kanały VBR SD dochodzące do 4-5 Mbps i HD do 15-16),

- gorsza stabilność, działanie tv zależy zarówno od szybkości netu (który w niektórych rejonach w godzinach szczytu mocno już kuleje bo nasprzedawali pakietów "1 giga" i ludzie z tego korzystają, a cała infrastruktura miejscami nie jest przygotowana na wiele więcej ;)) jak i od zapchania CDNów UPC. W praktyce to wygląda tak, że u znajomego który mieszka na sporym osiedlu w Wawie gdzie infrastruktura pamięta wczesne Aster City i wszyscy tam prawie mają UPC jakość potrafi skakać, zwłaszcza to widać na sporcie jak nagle odpala się profil 25p i masz slowmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. :) Życzę milszych wrażeń związanych z ofertą UPC niż Netią.

4 minuty temu, TheThorus napisał(a):

Dzięki za pomoc :) 

Nie potrzebuję 4K, bo mam stary telewizor 1080p. Po "przygodach" z Netią zdecydowanie wolę spokój, więc rzeczywiście wezmę tradycyjną TV.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bgmnt napisał(a):

- gorsza stabilność, działanie tv zależy zarówno od szybkości netu (który w niektórych rejonach w godzinach szczytu mocno już kuleje bo nasprzedawali pakietów "1 giga" i ludzie z tego korzystają, a cała infrastruktura miejscami nie jest przygotowana na wiele więcej ;)) jak i od zapchania CDNów UPC. W praktyce to wygląda tak, że u znajomego który mieszka na sporym osiedlu w Wawie gdzie infrastruktura pamięta wczesne Aster City i wszyscy tam prawie mają UPC jakość potrafi skakać, zwłaszcza to widać na sporcie jak nagle odpala się profil 25p i masz slowmo.

Czyli jednak się to zdarza.. :) Właśnie tego się obawiam.
Dzięki za te rady, wybiorę tradycyjną TV. Kilka lat temu miałem tego starego Horizona i nie miałem żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2023 o 12:17, TheThorus napisał(a):

Dzięki za pomoc :) 

Nie potrzebuję 4K, bo mam stary telewizor 1080p. Po "przygodach" z Netią zdecydowanie wolę spokój, więc rzeczywiście wezmę tradycyjną TV.

Opóźnienie akurat mi nie robi różnicy, bo też czasem oglądam coś przez streamy. Dlatego sama technologia IPTV jakoś mi nie przeszkadza.. ale np. w Netii w trakcie mundialu, jak mieli obciążony serwer, to jakość obrazu spadała do ok. 2-3 Mb/s, dodatkowo jeszcze wszystko migotało 🤦‍♂️ Raz w trakcie meczu Polski zdarzyło się, że w ogóle nie było dźwięku, albo obraz zacinał się na kilka sekund.
Nigdy w UPC nie zdarzyło się, żeby mieli obciążone serwery?

O tak teraz mi przypomniałeś faktycznie podczas mundialu też to miało miejsce. Co jakiś czas jakość obrazu spadała i wszystko jakoś było mniej płynne. Na co dzień tego nie nie ma więc to ewidentnie spowodowane przeciążeniami serwerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po długim czasie nieużywania przystawki postanowiłem ją potestowac co zauważyłem:

- praktycznie od razu pojawia się najwyższy profil jakościowy

- mam wrażenie, że poprawili troszkę jakość

-bardzo dobrze chodzi apka Viaplay, na plus wobec Android tv

- z minusów, szkoda że HBO On Demand jest bez 4K I HDR i bez napisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 31.01.2023 o 12:21, bgmnt napisał(a):

Z plusów streamu w stosunku do tradycyjnej tv:

- box 4K jest nowocześniejszy, szybszy i bardziej responsywny niż Horizon, ma fajną obsługę głosową,

 

z minusów:

- wspomniane wyżej kilkunastosekundowe opóźnienie w stosunku do DVB-C,

- bardzo ograniczone możliwości nagrywania,

- niższy, stały bitrate kanałów HD i SD (gdzie w DVB-C często są kanały VBR SD dochodzące do 4-5 Mbps i HD do 15-16),

- gorsza stabilność, działanie tv zależy zarówno od szybkości netu (który w niektórych rejonach w godzinach szczytu mocno już kuleje bo nasprzedawali pakietów "1 giga" i ludzie z tego korzystają, a cała infrastruktura miejscami nie jest przygotowana na wiele więcej ;)) jak i od zapchania CDNów UPC. W praktyce to wygląda tak, że u znajomego który mieszka na sporym osiedlu w Wawie gdzie infrastruktura pamięta wczesne Aster City i wszyscy tam prawie mają UPC jakość potrafi skakać, zwłaszcza to widać na sporcie jak nagle odpala się profil 25p i masz slowmo.

 

Witam wszystkich!

Właśnie chciałem poruszyć ten temat. Mieszkam w bloku, 5 pięter, łącznie jakieś 30 mieszkań. Jest tu orange, upc, netia i chyba vectra. Od kiedy mam dwa 4k boxy (jakiś rok) to wiecznie są problemy gdy oglądam kanały Eleven Sports albo Polsat Sport Premium. Przykłady z wczoraj i przedwczoraj - Liga Mistrzów. Murawa zmienia kolor, klatkaż spowalnia, pojawia się pikseloza. Zmieniam kanał i wracam do meczu - sytuacja się poprawia, ale najwyższą płynność i jakość obserwuję przez maksymalnie 10 sekund. Wczoraj na meczu Arsenalu to już naprawdę była kaplica.

Mam internet 500 mb/s. Jeden dekoder po kablu ethernet, drugi po wifi. Tam gdzie jest wifi mam wzmaczniacz sieci, bo nie ma sposobu aby doprowadzić do tamtego pokoju kabel. W zaleznosci od predkosci deklarowanych na speedtestach, w pokoju gdzie dekoder jest po wifi mam 100 mega, czasem 30. Router też wziąłem swój, mam TP linka Archera AX23 i do niego dwa wzmaczniacze RE200 (jeden w kuchni, ktora jest miedzy pokojem z routerem a salonem, drugi w salonie). Nie wiem juz sam jak to ogarnac by w spokoju ogladac te mecze bez jakichkolwiek pierdnięć.

Co ciekawe, nawet w pokoju z kabel studio pomeczowe Polsatu nie było jakieś płynne...

Myślę o wymianie tych sprzętów na dekodery Play, te na androidzie, też wspierające 4k. Dodam, że oczywiście na jakichkolwiek strimingach albo graniu online nigdy nie poczułem, że z łączem coś się dzieje - ani w jednym, ani w drugim pokoju.

 

Na infolinii standardowe - prosze zrobic hard reset, powinno pomoc. Albo odlaczyc z pradu na 15 minut, zostana zalaczone nowe ustawienia... I [beep] to daje.

 

Teraz gdy włączyłem dekoder w salonie, na oglądaniu powtórek nic się nie zacina... super...

Edytowane przez HugoL3
sprawdzenie działania dzisiaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, white snake napisał(a):

 Kiedy kończy ci się umowa z UPC, jesteś na nieokreślonym już w tej kablówce?

Musiałbym sprawdzić. Wydaje mi się, że tak, aczkolwiek Polsat Sport to chyba jakiś pakiet z określoną datą końcową. Na pewno coś było przedłużane z mojej strony przy okazji wymiany sprzętu i dobrania Viaplay.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak łatwo nie pójdą na wymianę na sprzęt od Play, jeśli masz dobre promocje. Dla mnie bardzo widoczna była różnica między tym boxem a obrazem z modułu w telewizorze. Ale gdy od czasu do czasu to testowałem Apollo 4K działał dobrze..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

UPC utknęło na tv kablowej i dalej już się nie rozwijali. Nie miałem tego boxa, ale miałem UPC TV GO i było to samo co u ciebie.

Właśnie w aplikacji widzę to samo. Myślałem, że może to mój najzwyklejszy monitor nie wyrabia z obrazem. Nie wiem serio jak to wytłumaczyć. Najpierw UPC zwalało winę na mnie, że w salonie nie mam takiego zasięgu więc ta telewizja nigdy nie będzie działać dobrze, póki tego nie wzmocnię...

 

Co do Play to myslałem https://www.play.pl/dlafirm/produkty/keon/tv-box-keon-v2-uzyczenie/?oid=4001297899

 

Czyli to powolne działanie Polsatów i Eleven to 100% wina operatora? Nawet jakby mi wcisnęli 1gb to i tak niczego to nie zmieni? Trochę niepoważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat premium i eleven mają funkcje ponownego odtwarzania zobacz jak to wygląda dziś np mecz Arsenalu gdybyś miał coś źle podaj która minuta meczu jaki kanał  to mogę zobaczyć u siebie....Mam boxa po kablu i kiedyś miałem taki problem ale to była wtedy jakaś awaria internetu. Przez 3 lata może miałem z 10x buforowanie poza tym działa w porządku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kornerek napisał(a):

Polsat premium i eleven mają funkcje ponownego odtwarzania zobacz jak to wygląda dziś np mecz Arsenalu gdybyś miał coś źle podaj która minuta meczu jaki kanał  to mogę zobaczyć u siebie....Mam boxa po kablu i kiedyś miałem taki problem ale to była wtedy jakaś awaria internetu. Przez 3 lata może miałem z 10x buforowanie poza tym działa w porządku....

z odtworzenia wszystko jest idealnie, nie ma zacinek ani spadków jakości obrazu, klatkażu itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nikogo nie absorbować w poszukiwaniu rozwiązania, UPC naprawiło mój problem z klatkowaniem telewizji wyprowadzając nowy kabel do mieszkania.

Teraz mam problem z wifi w PlayStation, zaraz znajdę odpowiedni wątek i tam poproszę o pomoc bo już brakuje mi pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...