Skocz do zawartości

[UPC] TV 4K BOX


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, all999 napisał:
Godzinę temu, Zuzia napisał:
UPC zrobiło niespodziankę nową ofertą na urządzenie UPC 4K Media Streamer: https://sklep.upc.pl/odtwarzacze-multimedialne/strong-4K-uhd-box-srt-401
Tym razem na Androidzie, z opisu wynika, że jest przenośne, można zabrać je ze sobą wszędzie emoji4.png
 

Można zabrać go wszędzie, ale gdzie jest mowa o tym, że można na nim oglądać TV? Wygląda na to, że to po prostu kolejne pudełko na androidzie, na którym odpalisz UPC TV GO.

dokładnie, wygląda na przystawkę w stylu Xiaomi MiBoxa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko tak, ale w detalach już widać różnice.

STRONG LEAP- S1 ma Wi-Fi 5 Dual Band, a ten wynalazek z UPC tylko 2.4 GHz. Różnią się też GPU.

 

UPC 4K Media Streamer:

Quad Core ARM Mali-450@1600 MHz

 

STRONG LEAP- S1:

Quad Core ARM Mali-G31@1800 MHz

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coraz więcej błędów w EPG jest. Np. jak to możliwe, że TVN nie nadaje nowej ramówki od 1 września? Wg EPG w dekoderze jest Mumia, Hulk i inne bzdury. Zamiast Top Model, Mam Talent itd.

 

f0ku5 ja mam ConnectBox z wyłączona funkcja rutera i jest on modemem i do niego podłączony swój własny router a do niego dopiero UPC TV 4K Box i wszystko działa idealnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, czy w tym dekoderze ilość informacji zależy od tego na jakim kanale w tej chwili jesteśmy, jak miało to np miejsce w dekoderach nc+(tzn. Siedząc na np. tvp1 epg było bogadsze, a na tvn bardzo ubogie), czy tutaj jest już niezmienne? Chodzi mi np o datę produkcji emisji, głównie na kanałach tvp nie ma informacji na temat roku produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe epg w UPC to wielka lipa jest .. Chyba najlepsze jest na mediaboxie ,na boxie 4k raz lepiej raz gorzej ale czasami mam wrażenie że jakieś opisy idą przez translator bo brzmią jakby nie po polskiemu .Chyba ,że to robią w jakiejś zagranicznej fiii dramat i tyle .99% opisów przy sporcie na horizonie to teraz tylko nazwa dyscypliny .W box 4k wiadomo chociaż kto z kim .Ogólnie to trzeba mieć telefon odpalony i sobie w necie sprawdzać ot taka dodatkowa wygoda w UPC

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2021 o 12:59, Zuzia napisał:

Udało mi się uzyskać interesująca mnie informację na innym forum. Przepływność dla Boxa to nie więcej niż 20 Mb/s.

Kodek dla 4K - H.265/HEVC.

Dla wybranych  kanałów HD bitrate jest powyżej 8 mb/s?

Już minął rok od debiutu tego dekodera i było już kilka aktualizacji.

Pytanie do osób, które z niego korzystają, warto?

Czy jednak lepiej  karta CI+/HZN?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wybranych  kanałów HD bitrate jest powyżej 8 mb/s?
Już minął rok od debiutu tego dekodera i było już kilka aktualizacji.
Pytanie do osób, które z niego korzystają, warto?
Czy jednak lepiej  karta CI+/HZN?
Ja przerzuciłem się zupełnie na moduł. Trochę mniej widoczna kompresja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lakiman napisał:

Dla wybranych  kanałów HD bitrate jest powyżej 8 mb/s?

Już minął rok od debiutu tego dekodera i było już kilka aktualizacji.

Pytanie do osób, które z niego korzystają, warto?

Czy jednak lepiej  karta CI+/HZN?

Jeśli nagrywasz to absolutnie box 4k jest nie dla Ciebie 

Jeśli używasz karty i pasuje Ci to też nie warto 

Chyba że masz dekoder bez nagrywarki i chcesz boxa to uważam, że warto tyle że pewno będzie parę złotych drożej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.
Kilka dni temu pojawiła się aktualizacja dekodera 4K. Wersja 4.35
Został zmieniony wygląd menu i strony głównej.
Zostały usunięte błędy związane z parowaniem pilota do dekodera.
Zostały zoptymalizowane mechanizm rekomendacji i wyszukiwarka, plus mniejsze i większe poprawki błędów.
Zauważyłem że obraz jest lepszy, jakby wyraźniejszy niż był. Bardziej płynny. Przyjemniej się ogląda teraz i opóźnienie się zmniejszyło.

_________________
TV Max z TV 4K BOX, Internet 1000 Mb/s, Pakiet Smart, Multiroom CI+, Minuty do wszystkich MAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza różnica jest taka, że jako "prawdziwe" multicastowe IPTV Orange nie buforuje, nie obniża jakości itd.

A w przypadku streamingu UPC często pojawiają się takie opinie.

Przy dużym obciążeniu sieci lub kiepskim necie, przeciążonym weźle itd UPC może dawać obraz nawet kilkanaście mbps, a Tobie box i tak zapnie się na profil SD i tyle.

To samo dotyczy Vectry Smart, Inea Hiway, Netii, i Polsatu w wersji "kablowej". Orange albo działa z pełną jakością, albo nie - coś jak tv sat.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre porównanie, Eleven ( 4K) z 16 mb/s dobrze wygląda w Play.

0 buforowania, braku płynności.

Testowałem usługę tv na CDA Premium i kanały HD wyglądały bardzo dobrze np Arthouse HD, BBC. Klarowny obraz, nie było się do czego przyczepić , a  to zwykły stream niż zamknięta infrastruktura UPC..

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...