Skocz do zawartości

[UPC] TV 4K BOX


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dekoder moze działać dobrze, skoro nie ma rozdzielczosci 4K?

To teraz, w sumie można mieć wątpliwości , czy taki podawany obraz HD przez niego to " reguła" czy po prostu jest zły odbiór.

Pytanie, czy wina leży po stronie boxa czy jednak telewizora.?

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to, że grabber, któru kupił @all999 nie obsługuje tej rozdzielczości.

Natomiast te filmy z niego, dodatkowo skompresowane pewnie przez Google to jest średni wyznacznik jakości, tak czy inaczej.

Lepsze byłyby zrzuty ekranu bez przesadnej kompresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to, że grabber, któru kupił @all999 nie obsługuje tej rozdzielczości.
Natomiast te filmy z niego, dodatkowo skompresowane pewnie przez Google to jest średni wyznacznik jakości, tak czy inaczej.
Lepsze byłyby zrzuty ekranu bez przesadnej kompresji.
Zrzuty ekranu pokażą Ci dokładnie to samo co te filmy. Oczywiście pewności nie mam, ale i na oko wygląda to po ściągnięciu z Googla tak samo, jak i sam plik jest ten sam.

Jedyne co może mieć wpływ, to sama kompresja grabbera, ale po wrzuceniu pliku do TV, nie jestem w tanie rozróżnić nagranego materiału od tego "live" z boxa.

A grabber wg specyfikacji obsługuje 4K, dziś sprawdzę go jeszcze na konsoli, a jutro wraca do sprzedawcy.


Edit.

Przypomniałem sobie, że ten grabber może robić screenshoty, zrobię ich kilka wieczorem, w godzinach szczytu. Niestety tylko JPG. Dodałem trochę screenshotów bezpośrednio z grabbera.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do "szczęśliwców",  którzy korzystają obecnie z tego boxa.

Pojawiła się jakaś aktualizacja poprawiająca funkcjonalność i jaka jest  średnia wartość  bitrate na  kanałach HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Pytanie do "szczęśliwców",  którzy korzystają obecnie z tego boxa.
Pojawiła się jakaś aktualizacja poprawiająca funkcjonalność i jaka jest  średnia wartość  bitrate na  kanałach HD?


Nie miałem żadnej aktualizacji, od początku mam 4.26. Co do bitrate'u, to jeśli podpowiesz jak to zmierzyć mając tylko giga connect box, box 4K, PC i smartfona, to chętnie sprawdzę default_smile.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki apj.

Kawał dobrej roboty z tymi filmikami. Dobrze, że chociaż z UPC na temat 4K coś jest na YouTube, bo na przykład z Vectry na temat dekodera i w ogóle 4K nie ma nic a u nich jest to już dawno wprowadzone. Z chęcią bym sobie taki filmik obejrzał i byłoby porównanie jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już recenzja nowego BOXa.
No no, już miałem Ci kilka rzeczy wypomnieć, ale obejrzałem do końca i na szczęście wspomniałeś o kompresji kanałów HD :)

Co do jednego z poprzednich filmików, pokazującego szybkość zmiany kanałów. Nie czekasz na filmie aż każdy kolejny kanał wskoczy w swój optymalny profil, a dzieje się to mniej więcej w momencie, w którym chowa się menu. Dopiero wtedy można uznać, że kanał został przełączony. Takie moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomijając samo podbicie na najwyższy profil, to Evobox IP CP na zwykłej miedzi typu Neostrada zmienia kanały szybciej, tutaj zmiana z TV4 na TVN trwa prawie 3 sekundy...

Zreszta patrząc nawet na umieszczony na tym samym kanale film ze starym Netia Playerem (ile on ma, 3-4 lata?) widać jaki on jest szybki w porównaniu ze świeżo wprowadzonym sprzetem z UPC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



W Menu dekodera, to tak jak ustawiasz na sztywno w przeglądarce. Streamow jest np kilka i dekoder pobiera ten najwyższy. Domyślnie jest na auto. Może w UPC to działa tylko jako ustawienie rozdzielczości obrazu.


To jest ustawienie rozdzielczości dekodera, nie samego streamu. Chyba, że ustawisz tam 1080, wtedy kanały 4K będą w HD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dekoder ustawia się na najwyższą rozdzielczość telewizora, czy zmieniając kanały automatycznie dostosowuje się do aktualnej rozdzielczości i źródła obrazu?

Można zmieniać ustawienia telewizora i  wybierać różne tryby obrazu, w przypadku np telewizora Sony.

Box od Play  automatycznie narzuca tryb HDR i najwyższą rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Od niedawna jestem użytkownikiem 4k boxa od UPC i mam problem (tzw. problem 1-szego świata).

Chcę dokupić zestaw głośników surround z obsługą Dolby Atmos (w tym Dolby Digital+ etc.), ale jakbym nie ustawił dekodera i TV (LG E9) to przesył jest PCM. Czy działa u Was sygnał audio w formacie Bitstream na tym dekoderze?

W TV włączony Bitstream, w dekoderze Dolby, Sprawdzone różne ścieżki dźwiękowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Łał...takiej funkcjonalności i to nie ma nawet w ultraboxie.

 

:)

 

5 godzin temu, sebczak napisał:

Poprawy jakości obrazu nie zauważyłem.

 

Czyli od początku,  jest tak samo?

Oprócz kanałów 4K, są jakieś HD z bitrate powyżej 6-8 mb/s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bitrate nie mogę weryfikować. Instalacja dekodera 4K zbiegła się z wymianą TV, na początku myślałem, że moje ciagle grzebanie w ustawieniach obrazu go polepszalo lub nie (wiecie jak to jest po zakupie TV), ale jak przestalem bawić sie ustawieniami obraz bywa lepszy i gorszy, zależy o kanalu, moze od obciążenia serwerow ze streamingiem w UPC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...