Skocz do zawartości

[UPC] TV 4K BOX


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Mikołaj405 napisał:

(ciach) a opinie są różne

Bedziesz miał okazje sprawdzić samemu i zdecydować czy obraz i obsługa będą Tobie pasować masz na to 14 dni

 

podziel się proszę swoją opinią po tym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

@Mikołaj405 po montażu,  czekam na Twoją opinię.

Tym bardziej, że będziesz miał porównanie do jakości przez moduł.

 

Ja jestem ciekawy czy są kanały oferowane w kodeku 265/HEVC?

 

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lakiman napisał:

@Mikołaj405 

Tym bardziej, że będziesz miał porównanie do jakości przez moduł.

 

 

Przecież to nie ma sensu

 

nie można porównywać w żaden sposób tych sposobów sposobów odbioru oferty

 

chyba że tylko skupiamy sie na obrazie to nic odkrywczego nie napiszę ze bezposredni odbior w telewizorze* jest zawsze lepszy niż poprzez dekodery

 

* oczywiście nalezy wziąć pod uwagę sam model TV bo mediamoduł nie robi nic z obrazem (nie polepsza, nie pogarsza) tylko dekoduje sygnał 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Dlaczego żeby mieć dostęp do oferty 4K trzeba wyłącznie sięgać do dekodera , w dodatku nawet nie DVB- C w ofercie UPC? 

To jest kuriozalna sytuacja dla paru kanałów niby 4K korzystać ze sprzętu...który pogarsza jakość.

Jakie są w takim razie plusy tego urządzenia?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś operator w naszym kraju który umozliwia bezpośredni odbiór oferty 4K na telewizorze?

 

jeżeli chodzi o plusy to ja widzę ich sporo - sięgnij do archiwum

Edytowane przez GDA
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Vectra, Play,...

8 minut temu, GDA napisał:

A czy jest jakiś operator w naszym kraju który umozliwia bezpośredni odbiór oferty 4K na telewizorze?

 

Takie plusy zaprocentowałyby w przypadku porządnego dekodera DVB- C.

Następcę już leciwego Horizona. :-)

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chyba się nie zrozumieliśmy 

zadajesz pytanie dlaczego UPC nie oferuje bezpośredniego odbioru oferty 4K na telewizorach

 

po czym przytaczasz oferty IPTV

 

czy w Vectrze aby oglądać 4K trzeba mieć dekoder/przystawke? czy wystarczy telewizor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

UPC mogła połączyć ofertę IPTV ( OTT) i  DVB- C ( dekoder lub moduł) 

Szkoda,  że tak się nie stało.

Nadal dekoderek 4K wzbudza  konsternację , a wynik 40 tyś klientów raczej chyba chluby nie przynosi.

Vectra oferuje więcej możliwości niż obecnie UPC.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lakiman napisał:

Vectra oferuje więcej możliwości niż obecnie UPC.

i z tego powodu należy się cieszyć 

że jest wybór, że wybieram ofertę która mnie najbardziej satysfakcjonuje

 

nie ma co narzekać ze jakiś operator nie daje tego co mi się wydaje że powinien dać tylko dokonywać świadomego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Nie jestem w zasięgu Vectry. 

Jedyną  kablówką jest UPC.

A warto być frontem do klienta. :-)

(Nie porównuje do Orange bo to usługa światłowodowa IPTV.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem przed chwilą z karty CI+ więc nie będę miał porównania będę korzystał w sypialni po prostu z UPC go skoro tak to mam za darmo na trzy odbiorniki a oglądam ewentualnie tylko wieczorami podzielę się opinią na pewno będę miał porównanie co do jakości z nc+ bo teraz mam na trzech TV 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, lakiman napisał:

@Mikołaj405 i jak wrażenia dotyczące korzystania z dekoderka 4K od UPC ?.. 

Póki co nie napiszę bo wszystko się przesunęło we wtorek 01.06 będę miał dopiero montaż był techniki 21 maja ale mi nie zainstalował ponieważ nie miałem przewodu z klatki schodowej do mieszkania było to dla mnie dziwne że przeszedł zamontować a kawałka przewodu nie chciał położyć no ale ok potrzebował zgodę administracji w między czasie zmieniła się oferta na stronie internetowej musiałem pisać o przywrócenie oferty ponieważ miałem wzięty max premium 750 szybkość a teraz już jest to niedostępne miejmy nadzieję że teraz pójdzie wszystko ok i założy to podzielę się opinią bo sam jestem ciekaw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak dzisiaj został mi założony internet 750 Plus dwa dekodery 4k jakość obrazu w mojej ocenie taka sama albo nawet na niektórych programach lepsza jak z dekodera Canal+ 4k wyszukiwanie głosowe działa rewelacyjnie telewizor mam 65" i naprawdę nie widzę żadnej pixelozy jak niektórzy straszyli połączone dekodery mam po kablu póki co żadnego buforowania no i dźwięk w soundbarze Samsunga mega lepszy i mogę go obsługiwać pilotem od dekodera bo bez problemu soundbar się sparował z pilotem jak by to tak nazwać jedynie jest coś takiego jak jeden recenzent mówi na YouTube że po przełączaniu programu dosłownie chwilkę jest gorsza jakość i zaraz się poprawia ale mi to w niczym nie przeszkadza w sumie jest to praktycznie nie zauważalne będę testował dalej to jeszcze się wypowiem ale póki co nie mam zamiaru wracać do Canal+

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikołaj405 dzięki za recenzję. :-)

Mam kilka pytań: 

- HDR jest nieaktywny podczas normalnego korzystania z dekodera ?

- jak oceniasz jakość kanałów sportowych?

- są naturalne kolory?

Na razie widzę "na plus". Będzie może jednak powrót do UPC..

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak Sport mnie całkowicie nie interesuje więc zbytnio tu nie wyrażę swojej opinii jak dla mnie kolory są dobre i ładnie to na boisku wygląda zamówiłem przewód HDMI inny bo jak włączę w tv HDMI 2.0 to na wszystkich kablach co mam łącznie z tym od dekodera strzela i nie może się obraz załączyć jeśli 2.0 wyłączę to załącza rozdzielczość 3840x2160 ale tylko 30hz może to wina kabla albo dekoder nie obsługuje 60hz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lakiman napisał:

@Mikołaj405 na jakich kanałach widzisz lepszą jakość niż

Wiesz co na pewno właśnie Polsat 2 stars TV itp a na innych napisałem że może nawet lepsza jakość jak w NC+ na pewno nie gorsza co najwyżej taka sama tym bardziej że mam możliwość sprawdzania jeszcze bo mam nc+ do końca czerwca więc na tym samym kanale przełączam z HDMI 1 na dwa i widzę jak na tacy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mam już 10 dni UPC póki co jestem bardzo zadowolony z jakości TV szybkości internetu buforowanie zdarzyło mi się dwa razy ale dosłownie na 1-2 sekundy bardzo podobają mi się funkcjonalności tego dekodera a mianowicie wyszukiwanie i przełączanie kanałów głosowe działa bardzo sprawnie nagrywanie odcinków lub całych serii zlecę nagrywanie na UPC GO i jest na wszystkich dekoderach sterować można głośnością soundbara Samsung po sparowaniu ,YouTube działa sprawnie

 nie muszę używać pilota od TV żeby tam YouTube włączyć uruchamia się błyskawicznie i przede wszystkim nie jest wcale widoczny jak dla mnie dużo lepszy jak PC+ a miałem ją ponad dziesięć lat na trzech TV i praktycznie zawsze ich najnowsze dekodery bo przy przedłużeniu umowy wymieniałem je oczywiście wcześniej dając wypowiedzenie i po lekkich negocjacjach 

A i jeszcze jedno wiem że temat odnośnie dekodera 4k ale mam jeszcze telefon komórkowy od nich VIP 40GB działa też spoko przeniosłem nr z Play więc nie widzę różnicy no bo oni umowę z Play mają Internet działa jak wcześniej więc jeśli ktoś ma dobry zasięg z Play to polecam bo za 20 zł 40 GB internetu to według mnie super oferta 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...