Skocz do zawartości

[UPC] TV 4K BOX


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lakiman

@sebczakSą jakieś blokady wybranych programów z powodów licencyjnych?

Masz dostęp do Horizon GO, podobnie wygląda streaming przez dekoder 4K?

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
@sebczakSą jakieś blokady wybranych programów z powodów licencyjnych?
Masz dostęp do Horizon GO, podobnie wygląda streaming przez dekoder 4K?
Na niektorych kanałach np TVNy nie można przewinąć do przodu w trakcie ogladania z replay TV, na kanałach Polsatu w ogole nie ma replay TV. Jak takie ograniczenie jest na replay, to nagranych programow też nie można przesunąć do przodu. Jeśli wlaczy się nagrywanie pozycji nawet juz pod koniec emisji, mozna ja odtworzyć od poczatku..taki replay przez nagrywanie Streaming z dekodera lepiej wyglada, lepsza rozdzielczość 1920×1080@3840x2160 i szybsze przelaczanie kanalow.@rygiel1974
Mozna utworzyc swoja listę (minimum 3 kanały) w profilach osobistych, w profilu wspólnym nie można tworzyc listy kanałów.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość HDMI w opcjach obrazu na dekoderze mam ustawioną na 4K.
P.S. Bez konta VIP nie wrzucę zdjęcia w przyzwoitej rozdzielczości.

 

56ecfac4bed273d81b20407c6847e862.jpg

0b54817db030d7acd24ccfc4ee36dd22.jpg

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebczakJakieś problemy z boforowaniem, artefakty, brak ostrości/ płynności ruchu szczególnie na kanałach sportowych zaobserwowałeś w trakcie użytkowania dekodera?

 

Za kilka miesięcy będę wybierał  między przystawką  internetową  od PC+, a tym dekoderkiem ( plus moduł).

Ostatnio w ramach porównania jeden z userów przekonywał do szybkości  i funkcjonalności do UPC.

 

Szkoda, że nie można instalować aplikacji że sklepu Google.

 

Poczytałem opinie:

- brak możliwości przewijania reklam i nagrywania wybranych kanałów

- brak Dolby Digital  :-(

Jednak Orange IPTV bardziej poważnie podchodził do sprawy.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poprawiono coś w kwestii buforowania. Kiedyś sporadycznie co kilka dni buforowanie przez 1-3 sekund, od ok 3 tygodni nie doświadczyłem tego wcale. Jeśli chodzi o ostrość to zależy od kanału, generalnie jest OK. Płynność jest na wysokim poziomie, pomimo że mam TV 50 Hz. Na PSP, TVP Sport, Elevenach piłkę nożną ogląda się przyjemnie, w ogóle nie ma efektu komety. W TV mam wyłączone upłynnianie obrazu, a w dekoderze włączona opcję "Dopasuj szybkość klatek" (fotka) - po przełączeniu kanału po paru sekundach następuje szarpniecie obrazu, łapie ostrość i płynność. Generalnie obraz wygląda OK na QLED 50" z odległości 2,5m, ale im dalej, tym lepiej.

Przewijać reklam nie można na kanałach TVN-u, Polsatu, TVP, ale nagrywać można na wszystkich.

 

6b35de33db68aaa50a1145d14272acb5.jpg

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fakt Prime Video nie ma, ale buforowania dawno nie było, a jakość obrazu lepsza.
 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie: czy ktoś z użytkowników tego urządzenia miał problem taki? Urządzenie się włącza, ale pilot reaguje jedynie na funkcje telewizora, a na funkcje tunera nie. Tylko na pilocie dioda się wyświetla. Może ktoś miał taki problem? Z góry dziękuję. A, jeszcze z prądu był odłączony.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdarzyła się u mnie taka sytuacja (mam TV Samsung). Próbowałeś wyłączyć/włączyć sterowanie innymi urządzeniami w opcjach dekodera? Jeśli to nie pomoże to możesz zresetować dekoder do ustawień fabrycznych.

Edytowane przez Barti
Ort! Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest postęp :-)

Może będą kiedyś  promocje podobnie jak w Play, albo wspólna faktura...

 

"Użytkownicy dekoderów UPC TV Box 4K w UPC Polska mają od teraz możliwość korzystania z aplikacji Amazon Prime Video. Korzystanie z niej nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów - poza kosztem subskrypcji serwisu streamingowego."

źródło: Wirtualnemedia

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lakiman

Jaki jest aktualnie średni bitrate na kanałach HD?

Ma ktoś możliwość porównać Orange IPTV i UPC jeśli chodzi o jakość obrazu na kanałach tel.?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak sprawdzić bitrate, ale na pewno jest różny, w zależności od kanału. Ostatnio zrobiłem test, wyszukałem kanały przez DVB-C i przekonałem się, że TV może więcej, niż dekoderek. Nie wiem dlaczego, ale nie wszystkie kanały telewizor odkodował, np. TVP 1, TVP 2, TVN nie działały. Miałem przed chwilą kilkuminutową awarię Internetu, nie działał po kabelku oraz Wi-Fi, ale w tym czasie telewizję przez dekoderek mogłem oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

A na konkurencyjnym forum opinie na temat dekodera są niezbyt dobre.

Fragment wypowiedzi:

"Wszystko pewnie zależy od jakości połączenia z internetem, również od tygodnia testuję dekoder 4K i nie ukrywam że zaczyna mnie trochę irytować, nie ma dnia (a nawet chyba godziny) żeby na sekundę nie wyskoczył napis "buforowanie" lub też mała przycinka obrazu, ale to co najbardziej mnie denerwuje, to opóźnienie. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie - w jaki sposób podawany jest sygnal internetu do box-a? 

ja nie zauważam problemów z buforowaniem ale używam GCB bez własnych dodatkowych routerow

 

co do opóźnień to praw fizyki się nie oszuka kolejne kroki na drodze sygnału powodują opóźnienie w stosunku do sygnalu CATV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GDA napisał:

Zasadnicze pytanie - w jaki sposób podawany jest sygnal internetu do box-a? 

ja nie zauważam problemów z buforowaniem ale używam GCB bez własnych dodatkowych routerow

 

co do opóźnień to praw fizyki się nie oszuka kolejne kroki na drodze sygnału powodują opóźnienie w stosunku do sygnalu CATV

Czyli ogólnie ostrość obrazu jest ok ? bo na 26 maja mam montaż dwóch dekoderów 4k oraz jednej karty CI+ internet 750mb dekodery 4 k będę miał połączone po kablu teraz mam nc+ i obraz jest bardzo ładny na soundbarze dźwięk też jest a opinie są różne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...