Skocz do zawartości

[UPC] TV 4K BOX


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eleven 4K w Play ogląda pewnie kilkaset osób równocześnie. A jak będzie leciała reprezentacja i 100 tysiecy osób odpali na boxie UPC TVP1 to jest inna historia ;).

Poza tym, w usługach OTT przez przeglądarkę masz opoźnienia rzędu kilkanastu, a nawet 30-40 sekund (Canal+ przez Internet czy PBG) i większe pole na zakamuflowanie ew. problemów.

Na dedykowanych sprzętach w CP IPTV czy UPC buforowane jest możliwie mało, nawet kilka sekund do przodu, żeby ten sygnał był "w czasie rzeczywistym" i każdy chwilowy problem na lączu jest odczuwalny.

Bardziej obrazowo, w IPTV multicastowym czy ogląda jedna osoba czy tysiąc wysyłasz sygnał raz i tyle.

W unicastowym streamingu każdy dostaje swój przekaz osobno, ogląda jedna osoba to 5 Mbps, ogląda 1000 to trzeba przepchnąc przez sieć 5 Gbps itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wybranych  kanałów HD bitrate jest powyżej 8 mb/s?
Już minął rok od debiutu tego dekodera i było już kilka aktualizacji.
Pytanie do osób, które z niego korzystają, warto?
Czy jednak lepiej  karta CI+/HZN?
Na box 4K kanały HD mają max 8Mb/s, nawet Polsat Sport Premium w "super hd". Jakość obrazu niczym się nie różni od kanału TVP 1 gdy leci na nim ten sam mecz.
Witam.
Kilka dni temu pojawiła się aktualizacja dekodera 4K. Wersja 4.35
Został zmieniony wygląd menu i strony głównej.
Zostały usunięte błędy związane z parowaniem pilota do dekodera.
Zostały zoptymalizowane mechanizm rekomendacji i wyszukiwarka, plus mniejsze i większe poprawki błędów.
Zauważyłem że obraz jest lepszy, jakby wyraźniejszy niż był. Bardziej płynny. Przyjemniej się ogląda teraz i opóźnienie się zmniejszyło.
_________________
TV Max z TV 4K BOX, Internet 1000 Mb/s, Pakiet Smart, Multiroom CI+, Minuty do wszystkich MAX
Ja jeszcze mam wersję 4.34 ale od 2 dni zauważylem, że obraz jest lepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie ale pisałem już kilka razy box4k nie nadaje się na nagrywarkę . Kiedyś od czasu do czasu coś nagrałem na horizonie od kiedy mam 4k box nagrywanie nie ma sensu ...Chyba ,że ktoś lubi reklamy i wszystko od deski do deski oglądać ...Parę razy coś nagrałem ale nigdy nie obejrzałem...Zapomnij ze nagrasz sobie jakąś końcówkę bo np chce ci się spać z wieczora .Przecież rano nie będziesz oglądał od początku co już widziałes .Jest parę programów które można przewinąć i wtedy to rozumiem .Ale podstawowych czy np Canal Plus nie przewiniesz...i z tego co obserwuje nie ma żadnej nadziei bo UPC nic nie robi w tym kierunku...a dekodera 4k z dyskiem też jakoś nie widać w przyszłości ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na wszystkich HD bitrate oscyluje w okolicach 6,5-8,7 Mbps. Na kanałach sportowych prawie cały czas 8Mbps, wyjątkiem jest HBO gdzie też bitrate najczęściej to 7,5-8. Takie wartości pokazuje mój router. C+ mam online, więc nie wiem jak to wyglada na dekoderku.
Czy próbował ktoś ustawić inny tryb uruchamiania niż szybki? U mnie po wybraniu tryb standardowy lub eco dekoder uruchamia się tak jak w trybie szybkim.
P. S.
Zmiana trybu uruchomienia działa, ale dopiero po dłuższym czasie tj wyłączenie dekodera i włączenie w czasie do 5 minut uruchamia się od razu, dopiero powyżej 5 minut wyłącza się zupełnie.

Poza tym zmiana rozdzielczości HDMI na inną niż 4k lub automatyczna działa tylko do momentu wylaczenia dekodera i telewizora, po włączeniu dekoder ustawia rozdzielczość HDMI na automatyczną.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem boxa pierwszy raz od kilku tygodni (na co dzień używam modułu) w celu sprawdzenia aplikacji YT. Mocno się zdziwiłem, że działa HDR (na Shield Pro nadal nie ma wsparcia), ale niestety automatyczne dopasowanie szybkości klatek nie działa. Mimo, że YT pokazuje 60 klatek, box nadal działa w 25/50 i filmy nie odtwarzają się płynnie.

Ktoś to może sprawdzić u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie duża jest różnica w ocenie jakości obrazu między kartą i dekoderem?

Jak duże jest opóźnienie sygnału w dekoderze wobec tradycyjnej telewizji?

 

Przed złożeniem wypowiedzenia przy zapytaniu o ofertę konsultanci wręcz wpychali przystawkę internetową do każdej oferty.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ogólnie duża jest różnica w ocenie jakości obrazu między kartą i dekoderem?
Jak duże jest opóźnienie sygnału w dekoderze wobec tradycyjnej telewizji?


Jakość jest bardzo podobna. Jeśli miałbym określić różnicę, to nie będzie więcej jak 10% na korzyść modułu, może 5. Zwykle jest na granicy percepcji. Box jest zdecydowanie wygodniejszy, a opóźnienie u mnie to dokładnie 9 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, all999 napisał:


 

 


Jakość jest bardzo podobna. Jeśli miałbym określić różnicę, to nie będzie więcej jak 10% na korzyść modułu, może 5. Zwykle jest na granicy percepcji. Box jest zdecydowanie wygodniejszy, a opóźnienie u mnie to dokładnie 9 sekund.
 

 

Czyli można powiedzieć, że bitrate powyżej 10 Mb/ s trochę taki na papierze.

Skoro większej różnicy nie widać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro widać różnicę 5-10% na korzyść modułu to akurat odpowiada to temu o ile większy jest średni bitrate w DVB-C dla części kanałów typu Polsat Sport (średnia 9.6 Mbps), Canal+ Sport (średnia 9.2), TVN (średnia 11), Eleven Sports 1 (średnia 10 Mbps) itd.

Z tym, że w kablu maksymalne chwilowe bitrate to jest zależnie od kanału od 10 do nawet 15 Mbps.

A w streamingu zawsze wisi na tych 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mija rok z dekoderem 4K, nadal mam mieszane uczucia. Jakość obrazu zmienia się, pomimo nie ruszania żadnych ustawień w TV. Obraz może być bardzo dobry, a często zauważalnie gorszy i to mnie denerwuje. Ostatnio zmieniłem rozdzielczość z 4K na 1080p, jak narazie przyjemnie się ogląda, nawet Eleven bardzo ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...