Skocz do zawartości

Układ kanałów Polsat Box – dyskusja ogólna


Rexroth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Zgadzam się z tobą drogi przedmówco. Patrząc na listę kanałów sądzę że Cyfrowy Polsat dusi się we własnym sosie ponieważ układ kanałów NIT przez między innymi duble, kanały SD (z tym samym programem co HD), wymieszanie tematyczne, braki paru polskich kanałów FTA czy co najważniejsze brak miejsca pod nowe kanały w wielu stacji jest zdecydowanie nie czytelny dla obecnego jak i przyszłego abonenta.

Teraz poza tym będzie chociażby problem ze znalezieniem miejsca dla Muzo.tv ponieważ sporo miejsc na liście jest już pozajmowanych co oznacza że powinno się zdecydowanie zwiększyć długość oficjalnej listy kanałów nawet do 499 lub nawet 999 stacji łącznie z kanałem numer 0 który to zajęłaby Strefa Abonenta.

Obecna "tablica NIT" nadaje się zdecydowanie do kasacji i zastąpienia czymś nowym - nie obraziłbym się gdyby Cyfrowy Polsat w tym samym dniu co start Muzo.tv (czyli 26 września) udostępnił nową listę kanałów która to zlikwidowałaby powyżej wymienione przeze mnie wady obecnego rozłożenia numerycznego stacji w ofercie słonecznego operatora satelitarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem! Abonentem jestem stosunkowo od niedawna i nie mam kłopotów poruszania się po liście kanałów CP. Może szybko zapamiętuję. Kliknąć dwa, czy trzy razy w pilota, to żadna sztuka. Oczywiście, że do oglądania i przeglądania wybieram z górą około dwudziestu kanałów. Reszta mnie nie interesuje i w sumie nie jest potrzebna. Idzie z tym żyć.

Na początku jak ją zobaczyłem, to się tylko uśmiechnąłem. Bo co tu pisać, jak operator leniwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z tobą zgadzam. Obecnie Cyfrowy Polsat mało co interesuje się tym co się dzieje w ofercie radiowo-telewizyjnej (zarówno naziemnej jak i satelitarnej) bo za bardzo poszedł w stronę internetu i usług telefonicznych które to w moim odczuciu powinny być bardziej domeną Plusa niż CP.

W konsekwencji takiego działania mamy niestety mocne zaniedbanie na liście kanałów a szkoda bo w moim odczuciu ma ona potencjał by stać się lepszą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie niestety z tym leżą bo przykładowo teraz taka Viva Polska powinna zostać przeniesiona w okolice stacji rozrywkowych zaś Polsat Food bardziej do działu stacji dla pań. Nie wspominam tutaj o stacjach ogólnych które to umieszczane są tam gdzie jest miejsce a nie według ich kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największą wadą listy CP jest odległa obecność kanałów HD. Do tego w moim przypadku jest zablokowana możliwość ich własnej segregacji, pozostaje jedynie opcja pomijania. Zastanawia mnie też obecność zagranicznych stacji i to nawet arabskich. Trochę to dziwne, że takie coś jest, a brakuje polskich kanałów, jak np. znakomity STARS.TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już wiele razy o Stars.tv i innych. Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo :D Mi się też nie podoba ich oficjalna lista, ale mam możliwość w dekoderze Mini HD 2000 ustawienia dowolnej kolejności kanałów. Wcześniej miałem Echostar, gdzie lista ulubiona zaczynała się od kanału 300, a tu nawet Polsat nie musi być na pozycji 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmieszczenie listy kanałów ma ogromny wpływ na oglądalność, bo wiadomo, że zaczyna się od 1 i idzie w górę, aż nas coś interesującego nie zatrzyma. Listy operatorów zawsze będą ułożone w niewygodny sposób, a dobre kanały tematyczne wrzucone gdzieś wysoko.

 

Pytanie dlaczego na głównej liście są kanały SD, a nie HD? Są w ogólności dwa powody:

1. Jedna, ogólna lista kanałów dla wszystkich odbiorników. To ma pewien sens, bo ułatwia zarządzanie całością listy i na satelicie jest przesyłana tylko jedna lista CP, a nie dwie. W każdym razie po przełączeniu do DVB-S2 ten problem rozwiąże się sam.

2. Problematyczny odbiór transponderów DVB-S2 na małych polsatowskich antenach. Obecnie z racji braku miejsca transpondery DVB-S2 pracują na wysokim SR i niskim współczynniku korekcji błędów, w efekcie ich odbiór jest trudniejszy i wymaga większych anten. Po przełączeniu do DVB-S2 wszystkich transponderów zwolni się wiele miejsca, które będzie można wykorzystać na zmniejszenie przepustowości niektórych transponderów celem ułatwienia ich odbioru. W tej chwili polsat boi się, że wstawiając na pierwsze pozycje wersje HD dostanie mnóstwo skarg, że kanały nie odbierają. Kiedyś testowałem starą antenę polsatowską i odbiór TVNu HD i kilku innych kanałów HD nie był na niej możliwy. Stara ponad 20 letnia antena 120 cm odbiera wszystko niezależnie od warunków atmosferycznych.

 

Polsat doskonale zdaje sobie sprawę z rzeczy na które najczęściej narzekają abonenci i w miarę możliwości je naprawia. Jak chociażby dodanie obsługi napisów do swoich dekoderów i możliwość przesuwania kanałów na liście ulubionych. Niby rzeczy dostępne w najtańszych możliwych dekoderach, ale cóż sprzęt operatora rządzi się swoimi prawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam że na 174 raczej trafi MTV Rocks a Muzo.tv wskoczy na pozycje 176 lub przy przesunięciu VH-1 o pozycje wstecz na kanał 177. Swoją drogą mogliby przesunąć zagraniczne stacje muzyczne i modowe w obręb pozycji 300-310 przesuwając o 10 miejsc stacje radiowe i testowe. Wtedy spokojnie wciśnięto by brakujące stacje muzyczne FTA.

Co do gal PPV to chyba Polsat umieści je tak jak Polsat Volleyball w obrębie pozycji 440-444 a 21 zostawi powiedzmy pod "Dla Abonentów" z uprawnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...