Skocz do zawartości

Układ kanałów Polsat Box – dyskusja ogólna


Rexroth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dlatego że pozycja nr. 27 to kopia kanału HBO HD ale z mniejszą ilością funkcji z tej racji że to obecnie nie jest docelowe miejsce kanału na liście Cyfrowego Polsatu.

Ja tymczasem mam inne pytanie a mianowicie gdzie waszym zdaniem pojawi się Muzo.tv na liście Cyfrowego Polsatu ? Według mnie główną pozycją kanału będzie kanał 174 lub 176 po uprzednim przesunięciu stacji MTV Rocks i Viva Polska o kanał wstecz. Gorzej będzie z dublem - tu widzę tylko kanał 59 przy przesunięciu kanału "Dla Abonentów" na pozycje 148. Inna opcja to zajęcie kopii kanału Polsat News na kanale 66 przez Muzo.tv. W moim odczuciu CP najpóźniej w dniu startu Muzo.tv powinno wprowadzić nową listę kanałów bez dubli oraz poszerzonym pasmem o 200 czy 300 kanałów gdyż na tej obecnej liście nie mieszczą się już nawet kopie stacji Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo będzie tak: kopia CI Polsat z pozycji 25 zostanie usunięta, w jego miejscu pojawi się Polsat Food, który zostanie przesunięty tam z pozycji 24, a na 24 (za DPM) pojawi się Muzo.tv.

 

Drugi przekaz: z pozycji 187 usunięty zostanie Gem TV, na tą pozycję z 185 przeniesiony zostanie E4me TV, na 185 z 183 przeniesiony zostanie Music Box Ru - i to będzie docelowe miejsce dla Muzo.tv (183) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo będzie tak: kopia CI Polsat z pozycji 25 zostanie usunięta, w jego miejscu pojawi się Polsat Food, który zostanie przesunięty tam z pozycji 24, a na 24 (za DPM) pojawi się Muzo.tv.

 

Drugi przekaz: z pozycji 187 usunięty zostanie Gem TV, na tą pozycję z 185 przeniesiony zostanie E4me TV, na 185 z 183 przeniesiony zostanie Music Box Ru - i to będzie docelowe miejsce dla Muzo.tv (183) :)

No to już bardziej wolałbym zrobić nową listę kanałów z szerszym pasmem: tzn. 0 - 712 lub nawet 999 (pozycje 0 zajęłaby "Strefa Abonenta) zamiast 1 - 312 niż sztucznie utrzymywać przy życiu obecny porządek na NIT'cie Cyfrowego Polsatu. Nowa lista jeżeli miałaby powstać musi naprawić grzechy tej obecnej czyli:

- skasować duble SD stacji HD (Cyfrowy Polsat przyznał się mi że ma zamiar etapowo to zrobić)

- skasować duble tych samych stacji

- to co wspomniałem wyżej czyli wydłużyć szerokość o 400

- wyrzucić PPV, VOD, kanały erotyczne i abonenckie na koniec listy za kanały radiowe a przed testy

- poukładać stacje według tematyki a nie wg. wolnego miejsca

Bez tego niestety nie ma co marzyć o porządek na liście słonecznej platformy bo Cyfrowy Polsat powoli zacznie się tym układem NIT po prostu dusić i chyba już to robi na przykład w przypadku sekcji dziecięcej. Widać że Cyfrowy Polsat zamiast stale remontować listę NIT (tak jak nc+ a wcześniej Cyfra+ i n) swojej platformy cyfrowej poszedł w boczne jak Internet, Telefon i TV Mobilna czego teraz widzimy efekty. Znając życie gdyby w CP byli ludzie piszący listę stacji dla nc+ to pewnie oni to lepiej by to ułożyli. Póki co mamy niestety chyba najgorszą listę NIT spośród wszystkich operatorów satelitarnych. Owszem CP proponuje listy ulubionych ale niestety tym tuszuje braki i zaniedbania ze swojej strony. Podsumowując sytuacja w jakiej obecnie się znalazła platforma cyfrowa pana Libickiego wygląda tragicznie zarówno pod kątem listy kanałów ale też dekoderów (np: opóźnionego w rozwoju Sagemcom'a ESI-88) co niestety nie wróży nic dobrego i zachęca do skorzystania z usług konkurencji która bez wątpienia dba o swoje ułożenie kanałów telewizyjnych.

Kopia DPM raczej zostanie nie ruszona - to chyba raczej trzecia kopia Polsatu News na kanale 66 lub kanał "Dla Abonentów" pójdą do odstrzału. Oficjalnie stawiałbym z kolei na wykorzystanie luki po MTV Polska na kanale 174 bądź 175 po przesunięciu o pozycje wstecz kanału MTV Rocks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam oficjalnej listy kanałów i nie narzekam. Gdyby zastąpili kanały SD odpowiednikami HD i dali bliżej kanał PULS to byłaby bardzo przyjemna lista. 11 i 12 zajmują kanały polsat sport i ps extra SD - już dawno powinni je usunąć bo na kanale 21 i 22 są wersję HD.

 

A co do kanałów zagranicznych na liście to powinny być tylko kanały informacyjne i o ogólnej tematyce (w stylu naszego polsatu, pulsu, tvnu) z zagranicy, dobrej jakości kanały zagraniczne o tematyce przyrodniczej, sportowej, lifestyle'owej, itp. Reszta śmietnika z hot birda nie jest potrzebna na oficjalnej liście, kto chce to zawsze może sobie zapchać dekoder z arabskim i włoskim pikselem. Dekodery platformy pozwalają na wyszukanie i zaprogramowanie wszystkich kanałów FTA z HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja tymczasem mam inne pytanie a mianowicie kanał Muzo.tv ogłosił że rusza w połowie wakacji...a to z kolei już za miesiąc. W związku z tym chciałbym was się zapytać gdzie potencjalnie ten kanał może się znaleźć. Mi przychodzi tylko na myśl kanał 173 po przeniesieniu MTV Live HD o 1 pozycje niżej. W związku z tym że Muzo.tv to kanał Polsatu i dubla mieć musi ja obstawiam pozycje 59 przy jednoczesnym przeniesieniu kanału abonenckiego na 148 pozycje czyli przed reklamy VOD będące oczko niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...