Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, 2, 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś Orange Sport nie ma ręcznej,więc chyba to nie jest tak do końca. Dobra mniejsza o to- ile kosztowały Polsat prawa do LŚ, F1(wtedy jeszcze jeździł Kubica) czy najważniejszych turniejów ATP. Na jakiej podstawie twierdzicie,że prawa, które ma Polsat są tanie?? To,że Polsat wybrał inny sposób dystrybucji swoich kanałów i ma inną koncepcję osiągania przychodów nie uprawnia do stawiania tego typu tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wislok, nie wiem jak inni, ale ja nie pisałem o niskim koszcie praw, a jedynie dowodziłem, że uzyskanie (czyli dla nowych abo) dostępu do kanałów sportowych Polsatu w porównaniu do kanału sportowego C+ Sport jest tanie i wyżej poparłem swoją tezę odpowiednimi cenami. Myślę, że na podstawie powyższych kwot taką tezę można wysnuć. Jeśli ktoś uważa inaczej, to niech zamiast wodolejstwa poda jakieś konkretne cyfry. :)

 

Co do praw, to znowu przydałyby się konkretne kwoty, ile za prawa do transmisji danych wydarzeń wyłożył konkretny operator..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej,ale nie wiesz,także nie wiesz ile wydali na Premier League,można snuć domysły. Ceny praw z innych krajów nie muszą być tu odzwierciedleniem,bo każdy rynek jest inny i ma swoją specyfikę. Prawa na polski rynek raczej są niższe niż w innych krajach zachodnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dyscypliny sportowe, jak łyżwiarstwo szybkie, czy short track są obecnie w Polsce mało popularne. Jednak wystarczy, że przynajmniej 1 reprezentant Polski zacznie odnosić znaczące sukcesy, i nagle może się okazać, że popularność takiej dyscypliny może tak wzrosnąć, że niektórzy będą chcieli nawet pisać skargi do KRRiT tylko po to, aby zmusić Polsat do udostępnienia transmisji na kanale otwartym. Tak było z F1, MMA, tenisem, biathlonem, biegami narciarskimi, czy skokami narciarskimi.

Co do piłki nożnej, to są duże szanse, że Polsat ponownie zainwestuje w LM, oraz LE, chociaż bez tego radzi sobie bardzo dobrze, a zasięg stanowi jedynie połowę tego sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piłki nożnej, to są duże szanse, że Polsat ponownie zainwestuje w LM, oraz LE.

 

Na prawdę myślisz, że nc+ odpuści LM? :lol2: To jest ich sportowo największy ( zaraz obok ligi angielskiej i ekstraklasy ) magnes do przyciągania klientów. Tylko polsat mógł być tak głupi i stracić LM w 2006 roku. Nc+ nie wypuści tych praw przez najbliższe kilkanaście lat. Jestem tego pewien. Jak będzie im brakować pieniędzy to prędzej zrezygnują z ligi włoskiej, francuskiej czy innych praw typu NBA czy polska liga Żużla, byleby tylko utrzymać LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena, cena i jeszcze raz cena. Przypomni mi ktoś, kiedy Polsat wyłożył dużą kasę na jakieś rozgrywki sportowe? Pomijając F1, na którym się przejechali dzięki wiadomo komu. Od wielu lat sport na Polsacie opiera się na zasadzie im taniej kupimy, tym po pierwsze mniej możemy stracić, a po drugie, przy odrobinie marketingu możemy więcej zyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timesquare przetargi Uefa jeszcze przed nami i wtedy się okaże kto co wypuści :D Żebyś się jeszcze nie zdziwił. Taka ekipa nie zostałaby, gdyby nie mieli w planach czegoś zakupić. Coś na pewno będzie w PS. Albo Euro i kwallifikacje, Albo LM i LE. Zobaczymy. Pamiętaj Solorz ma łeb na karku. F1 po zniknięciu z Hot birda RTL na PSE? Kto wie, czy nie zainwestują mniejszej na pewno niż poprzednio kasy. Nie wykluczajmy jeszcze PS. W tym roku lepsze i większe zakupy NC+. Przyszły rok będzie kluczowy na rynku praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę tego, że CP wydaje ok 40 mln euro na prawa do LM. Jeśli jakimś cudem udałoby im się jednak kupić, to na pewno nie puszczą tego w PS czy PSE.

W przyszłym roku będzie tylko przetarg na LM i LE, chociaż też nie wiadomo, czy nie na początku 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...