Skocz do zawartości

Superstacja


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam tą emisję testową. Kiedyś sam posiadałem sporo nagrań, niestety zginęły. Na samym początku, gdy jeszcze nadawali próbne "Dzienniki", prowadziła je Katarzyna Romanowska. Nie było zbyt wielu materiałów reporterskich, jednak śmiech brał, gdy pani Kasia czytała tekst z promptera - zmiękczano imiona i nazwiska polityków, itp., a sam tekst czytano w sposób, jakby starano się dotrzeć do rzeszy przedszkolaków. Na koniec można było popatrzeć na pracę redakcji Superstacji i tak wpatrywać się bez sensu przez kilkadziesiąt minut. Startowali naprawdę od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda a poczytać można o tym między innymi tutaj: http://tvpolsat.info/news.php?readmore=4201

Mnie ciekawi inna sprawa a mianowicie czy Superstacja podejmie przy okazji przeprowadzki z będącymi tam stacjami a mianowicie właśnie wspomnianą przez przedmówce Czwórką jak również i Szóstką. Współpraca ta mogła by polegać na przykład na emisji programów tworzonych na potrzeby Superstacji również na anteny dwóch wspomnianych wcześniej stacji. Dzięki czemu Superstacja poszerzyłaby grono odbiorców swoich programów o tych którzy posiadają anteny naziemne a i sama Czwórka (jak i Szóstka) miała by trochę publicystyki w swojej ramówce. Dodatkowo Superstacja mogłaby produkować programy (w tym na przykład własny serwis informacyjny) na zlecenie Czwórki i Szóstki na podobnych zasadach jak TVN24 w przypadku TTV. Podsumowując miło byłoby gdyby taka współpraca została nawiązana pomiędzy Superstacją a Czwórką i Szóstką :) A wy co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Superstacja otrzymała karę w wysokość 70 tys. zł. od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za program "Krzywe zwierciadło", który naruszył przepisy ustawy o radiofonii i telewizji w zakresie rozpowszechniania treści naruszających przekonania religijne odbiorców oraz sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym. KRRiT stwierdziła, że w audycji "Krzywe zwierciadło" prezentowane były poglądy sprzeczne z moralnością i dobrem społecznym oraz obrażające uczucia religijne widzów.

 

Źródło: media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superstacja próbuje budować alternatywę wobec innych stacji telewizyjnych. To jest jedyna szansa, by znaleźć swoją niszę. Pod względem doboru informacji, sposobu prezentowania tematów. Wbrew powszechnej opinii, to nie jest stacja lewicowa. Można mieć taką opinię o autorach programów publicystycznych, ale nie o newsach. Tutaj wiele osób postrzega kanał jako... najbardziej obiektywny. W tej stacji można zobaczyć tematy, które mainstreamowe media pomijają. Niektóre tematy są wcześniej niż w innych telewizjach. Można narzekać na jakość techniczną, ale to kwestia budżetu... Superstacja ma 4-5 razy mniejszą widownię od Polsat News przy kilkunastokrotnie albo nawet kilkudziesięciokrotnie mniejszym budżecie. W ostatnich miesiącach kanał stał się o wiele bardziej cytowany, postanowił na nowe twarze, takie jak prawicowy Piotr Gursztyn, czy znany m.in. z TVP Mariusz Maks Kolonko.

 

PS. Jako reporter tej stacji mogę zapewnić, że robimy wszystko, żeby ten kanał się rozwijał, a nie zamykał. Pracujemy systematycznie nad jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał nie szuka żadnej niszy tylko grając na najniższych instynktach próbuje zaistnieć. Przy okazji oczywiście dalej psuje i tak niski poziom ogólnej kultury i wartości, propagując [beep]two i zdziczenie obyczajów. U żuli będziecie mieli wzięcie. Niszy to byście szukali tworząc program np. o znaczkach pocztowych. A tak to jest bajoro a nie żadna nisza.

Może jestem niesprawiedliwy, ostatnio oglądałem was parę lat temu i nie mam ochoty wracać. Przekona mnie Pan? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Pan konkretnie ma na myśli pisząc o niskiej kulturze? Fakt, są publicyści wyraźnie lewicowi z jasnymi poglądami na kościół. Taki program można oglądać lub nie. Jak ktoś ma inną wrażliwość, to dla niego jest właśnie Piotr Gursztyn o 22.45. Do TVN24 nie zostanie zaproszony Samuel Rodrigo Pereira, czy Janusz Korwin-Mikke, a do nas tak. Zasada jest prosta - opinia-kontropinia. Przykład? Robert Biedroń z Ruchu Palikota o tym, że wypada chodzić po pieluchach, bo to lepsze niż Smoleńsk i Stanisław Pięta z PiS-u, który ripostuje mu, że niech sobie nawet wchodzi w g... Dzisiaj problemem jest nie tylko to, że wszystkie telewizje są tabloidem. Problemem jest to, że deficytowym towarem stała się telewizja obiektywna. Niemal każdy gra w kierunku jakiejś konkretnej opcji. My tacy nie jesteśmy.

 

Jeśli oglądał nas Pan parę lat temu to się nie dziwię, że ma Pan takie zdanie. Parę lat temu byłem też autorem tekstu poniżej. Dzisiaj jestem w Superstacji, bo tamtych ludzi już dawno nie ma. Zaczęło się zmieniać na lepsze od kiedy nastał obecny właściciel. Pracuję tutaj, bo w żadnym medium nie miałem takiej wolności jako dziennikarz, a pracowałem w paru redakcjach. Także w TVN.

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Superst ... 98187.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Biedroń jest demokratycznie wybranym posłem, podobnie jak Stanisław Pięta. Obaj mają prawo do debaty publicznej, obaj robią to w mocny sposób. Dlaczego ich nie pokazywać? Wiem od znajomych z TV Trwam, że nie mogą pokazywać w ogóle Ruchu Palikota, mogą natomiast SLD. Czy to nie dziwne?

 

Jeszcze jest Wiktor Świetlik - też związany z Uważam Rze, także współprowadzi "Ja Panu nie przerywałem". Niewykluczone, że wkrótce takich osób będzie więcej. Chcemy być stacją dla wszystkich Polaków. TV Republika będzie raczej projektem spolaryzowanym na konkretną opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Republika też chce być dla wszystkich, skąd to błędne przekonanie że nie?

Macierewicz też jest demokratycznie wybranym posłem a "obiektywne" stacje go nie pokazują i co? Puśćcie film Anatomia Upadku, porozmawiajcie z Autorką, tak dla odtrutki po Biedroniu, nie bądźcie zbyt obiektywni :lol2: Sakiewicz zaoferował ten film TVP za 1 zł, może wy bylibyście chętni? Wiecie jaka byłaby reklama w prawicowych mediach? Uchodzilibyście za bohaterów i już widownia skacze o kilkaset procent. Nie wierzycie? Ponoć jak twierdzą obiektywne media mamy wolny rynek. Zobaczycie ilu widzów będzie miała Republika mimo abonamentu, o ile ich dopuszczą do nadawania. "Obiektywnych" u nas nie brakuje, brakuje takich co mówią odważnie prawdę, a przynajmniej jej twardo poszukują, a to nie to samo. Prawda prawie nigdy nie leży pośrodku. Nie może być np. pół zamachu i pół zwykłego wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem prezesem, żeby w takich kwestiach decydować. Wyobrażam sobie emisję filmu "Anatomia upadku" i dyskusję w studiu ekspertów komisji Jerzego Millera na ten temat z ekspertami komisji Macierewicza. Niestety tamto środowisko jest dość zamknięte na kontakty z innymi mediami. Próbowałem umówić Ewę Stankiewicz, udało mi się tylko nagrać wypowiedź przez telefon. Rozmawiała ze mną tylko dlatego, że poparłem ją w sporze ze Stefanem Niesiołowskim. Mam wrażenie, że wyznają jedyną słuszną prawdę, że był zamach i tyle. Nie można być tak zatwardziałym. Trzeba oba punkty widzenia pokazywać. Akurat ostatnio jak rozmawiałem z Antonim Macierewiczem, to docenił, że pokazujemy też jego spojrzenie. Koleżanka z TV Trwam powiedziała mi, że podoba jej się co robimy, że może być to naprawdę śmieszne bez niszczenia kogoś. Bo naszym zadaniem nie jest kompromitacja kogoś - my podajemy suche fakty, co ktoś powiedział, zrobił. Widzowie sami mają wyciągnąć wnioski. Mnie brakuje starego, dobrego, obiektywnego dziennikarstwa. Takiego z obu stron. Może to staroświeckie, ale ciekawsza jest kłótnia, wymiana poglądów niż przytakiwanie sobie. Telewizja z tym jeszcze staroświeckim tonem moralizatorskim z jednej czy drugiej strony odchodzi do lamusa. Medium przyszłości jest portal Niezalezna.pl, tabloidowy i mocno po jednej stronie. Newsweek też ten nurt reprezentuje. Tak jakby sprzedawca w sklepie mówił: tych panów nie obsługujemy. Ja uważam może konserwatywnie i staroświecko, że powinniśmy wszystkich obsługiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lutego zapraszamy Superstację do transmisji Konferencji Smoleńskiej na której będą niezalezni naukowcy. Tylko koniecznie pokażcie te puste krzesła członków Komisji Millera, które ponoć jest tak otwarte na media. Na media może tak, bo propagandę trzeba sączyć, takie mają zadanie, ale na innych naukowców to już nie.

PS. To już druga moja propozycja, wynagrodzenia za doradztwo sie zrzekam :lol2:

Widzi Pan, z Panem to by sie może i dogadał ale z tymi szefami to już gorzej. A z szefami szefów to już w ogole szlaban. Na tym polega problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie, by to przesądzać, ale wydaje mi się to ważnym wydarzeniem. W Superstacji i w innych telewizjach jest tak, że jest rano kolegium. Zgłaszamy tematy. Przeważnie wydawca wybierze któryś ze zgłoszonych, czasem poleci robić inny. Kryteria są różne. W pierwszej kolejności coś, co daje perspektywę cytatów potem i coś, co jest tematem, którego nie mają różne telewizje. W sierpniu przyszedł do mnie poseł Maks Kraczkowski i dał mi raport o rosyjskich serwerach. Zrobiłem ten temat i dość długo żył w internecie. Są też sytuacje, że decyduje kryterium zdjęciowe. W telewizji rządzi obrazek - taka Parada Równości wiadomo - jest ciekawa w obrazku. Zawsze przyjdzie ktoś dziwnie ubrany lub dziwnie zachowujący się. Ciekawy w obrazku też był wypadek helikoptera w Londynie. To dlatego TVN24 szył tym cały dzień. U nas - nie ma co ukrywać - mamy media tabloidowe. To nie jest problem Superstacji. To jest problem większości telewizji i programów informacyjnych. Wszelkie dramaty typu matka Madzi dobrze się sprzedają w słupkach, a dla takiego TVN24 słupki to kasa z reklam. Oni nie są dla idei. Nie ukrywajmy, to prywatna firma i robi biznes. Parę miesięcy temu miałem newsa, że Polsce grożą miliardowe odszkodowania za to, że przegramy przed Trybunałem w Luksemburgu ws. ustawy hazardowej. Wysłaliśmy to do portali - nie wziął tego nikt. Parę tygodni później nagrałem rzecznika SLD Dariusza Jońskiego o ciąży Joanny Muchy ("Jeśli jest w ciąży, tym szybciej powinna złożyć rezygnację"). TVN24 trąbił o tym cały następny dzień, "Fakty", "Wydarzenia" i "Panorama" zrobiły materiały powołując się na Superstację. Dały to chyba wszystkie możliwe portale. Sam byłem zaskoczony, że jedna niefortunna wypowiedź może tak w mediach dominować. To się nazywa tabloidyzacja mediów. My dziennikarze, czy chcemy, czy nie, musimy tak grać, bo taki jest ten rynek. Ambitne programy i treści kosztują, a na to telewizje dzisiaj nie stać. TVP powinna być inna. Niestety mam wrażenie, że to taka mniej atrakcyjna kopia TVN-u. Superstacja nie chce być żadną kopią TVN-u. Jesteśmy otwarci na wszystkich. Nie podoba mi się, że niektóre media robią z PiS-u [beep]ów, bo to PiS. Nie podoba mi się, że niektórzy dziennikarze boją się krytyki PO, bo wygra PiS. Jeśli ma wygrać, niech wygra. Nie dajmy się unieść temu show! Znam przypadki posłów PiS-u, czy SP, którzy świetnie poza anteną rozmawiają z posłami Ruchu Palikota albo PO. To jest przedstawienie medialne. Niestety Smoleńsk też, nad czym ubolewam, bo rozmawiałem zarówno z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Ba, z kilkoma ofiarami tej katastrofy rozmawiałem kilkanaście godzin przed ich śmiercią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym tego, ale podobno z powodów finansowych to jeszcze potrwa. Nie jestem specem od technicznych kwestii - robię materiały, montuję je tylko - ale słyszałem, że jednak 16:9 kosztuje więcej niż 4:3. Przygotowania trwają - jest nowa kamera, która także w HD nagrywa. Myślę, że powolutku dojdziemy do 16:9. Stacja to klimat, jakaś wartość dodana, której nie ma w innych. Mam nadzieję, że 16:9 wejdzie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty nie powinny być duże, chyba że stacja nadaje na sprzęcie typu szrot które dostali w spadku od polsatu i 16/9 w życiu nie pójdzie

 

superstacja to ostatnia stacja informacyjna nadająca w 4/3, nawet już mało jest innych kanałów nadających 4/3

 

jak zaczniecie nadawać w 16/9 to obiecuję że będziecie mieć jednego widza więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namawiam szefostwo jak mogę w tym zakresie :) Ja sam mając do wyboru National Geographic HD i Discovery SD w CYFRZE+ wybieram NGC HD. Jakość bardzo wpływa na liczbę widzów. Druga rzecz to pozycje na listach dekoderów platform cyfrowych. U rodziców na Cyfrowym Polsacie widzę, że mamy jakąś daleką, u mnie na C+ 72. Gdybyśmy byli tuż przy TVN24, Polsat News, TVP Info, to widzów byłoby więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet numerek na liście kanałów nie pomoże. Kanał jest ogólnie trudno dostępny i wyjątkowo drogi. Orientacyjny koszt dostępu do stacji informacyjnych:

TVP Info - 0 PLN

Polsat News - od ok. 10 PLN/miesiąc

TVN24 - od ok. 20 PLN/miesiąc

Superstacja - od ok. 40 PLN/miesiąc

Normalnie kanał premium.

 

Trzeba wyjść do widza, a nie się od niego izolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...