Skocz do zawartości

Superstacja


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja także uważam, że niepotrzebnie Superstacja była (jest) zakodowana, czy to taki ciekawy kanał, aby był kodowany?

 

Tak, ciekawy. Ale w zasadzie tu nie chodzi o 'ciekawość'. Superstacja kiedy nie byłaby zakodowana, nie miałaby pieniędzy. Bo zakodowanie umożliwia zdobywanie pieniędzy od operatorów. O czym już wyjątkowo często pisaliśmy w innych tematach. Poza tym - myślicie, że Superstacja zniknie z naszego rynku medialnego? Nie. Ale tu chodzi o kwestie pieniędzy, jak zwykle zresztą. Superstacja od początku nie przynosiła wystarczających zysków mimo dobrego zasięgu. Podczas gdy ogłoszono kryzys finansowy już całkowicie mieli i mają prze*rane. Zaczęło się od cięć kosztów, słynnej już kłótni o 20 tys. (i słusznie w tym wypadku). Ale to nie wystarczy. Aby otrzymać rentowność potrzeba czasu. Tutaj go niestety brakowało.

 

To tak pokrótce. Nie znam się niestety aż tak na kwestiach biznesowych w stacjach informacyjnych, ale z moich obserwacji stwierdzam, że nie ma co płakać. Stacja żyje, a żyć może jeszcze lepiej gdy choć trochę się ustabilizują. Nie od dziś wiadomo, że panuje tam duża rotacja, zatrudnionych jest sporo dziennikarzy, realizatorów, których w zasadzie jest za dużo. Czasami to aż widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoważniała? Może i tak, ale wersja telewizyjnego tabloidu po prostu nie wypalila. Superstacja reklamuję się teraz jako luźna, rozrywkowa stacja informacyjna, która na tle innych molochów informacyjnych - jest zupełnie inna i nie wali komerchą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre zagranie Ryszarda Krajewskiego, dziwię się, że dopiero teraz wpadł na pomysł ogłoszenia upadłości. Teraz nastąpią małe roszady właścicielskie i Agora jak również każda inna nowa spółka będzie mogła kupić w niej udziały. Solorz trochę wykorzystał SS oferując jej miejsce na transponderze CP w zamian za sprzedaż udziałów. Teraz czekać aż Superstacja będzie miała kłopoty ze znalezieniem miejsca na satelicie, co może być bolesne dla operatorów kablowych... i samych widzów. Chociaż myślę, że zawsze na ratunek może przyjść Cyfra+ tak jak miało to miejsce w przypadku TV Puls.

 

Wiem, że wybiegam myślami bardzo daleko, ale przypominam, że to samo stało się, gdy Ster zrezygnował z udziałów w Pulsie - co prawda dobrowolnie, ale finał był ten sam - kanał musiał się przenieść na inny transponder satelitarny. W tym przypadku natomiast Krajewski sam zadziera nosa, więc niech szykuję alternatywę dla swojego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Szef Polsatu przejmuje Superstację

Koniec konfliktu między udziałowcami informacyjno-rozrywkowej Superstacji, którzy kilka dni temu złożyli do sądu wniosek o upadłość. Od dzisiaj jedynym właścicielem stacji jest związana z Zygmuntem Solorzem, właścicielem Polsatu, spółka Ster.

Telewizja Superstacja poinformowała w czwartek o tym, że radomska spółka Ster została jedynym właścicielem stacji. Zapowiada podniesienie kapitału zakładowego Superstacji. Nowe środki finansowe mają poprawić ofertę programową stacji.

 

Spółka Ster, która odkupiła wszystkie udziały od Ryszarda Krajewskiego (drugiego udziałowca stacji) jest powiązana z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, właścicielem między innymi Telewizji Polsat .

 

Rzeczpospolita przypomina, że konflikt między udziałowcami Superstacji wybuchł kilka miesięcy temu, po nie udanych rozmowach z Agora w sprawie przejęcia pakietu 33 proc. udziałów w telewizji. Kilka tygodni temu Ster i Krajewski złożyli w sądzie wniosek o upadłość.

 

Pozostaje pytanie co dalej stanie się z Superstacją. Zapowiedzi spółki Ster są obiecujące. Jednak według rynkowych spekulacji to właśnie Solorz nie chciał doprowadzić do zakupu udziałów Superstacji przez Agorę, która mogłaby zagrozić informacyjnemu kanałowi Polsat News.

 

Stacja może pochwalić się dużym zasięgiem. Superstacja dostępna jest w ofercie dwóch największych platform cyfrowych (Cyfrowy Polsat i Cyfra+ ) oraz w wielu sieciach kablowych (m.in. UPC Polska , Aster , Vectra czy Multimedia Polska ).

 

źródło: media2.pl

 

No to mamy zakończenie sporu Ryszarda Krajewskiego z spółką Ster - nowym właścicielem została ta druga strona. Pytanie: czy Solorz będzie utrzymywał Superstację, będąc jednocześnie właścicielem Polsatu News? Przyszłość SS nie jest zbyt pewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekać aż w miejscach SS w sieciach kablowych pojawi się Polsat News. Szczerze nie za bardzo mi taka opcja odpowiada, no ale decyzja należy już do Zygmunta Solorza. Po prostu w dniu dzisiejszym możemy pożegnać się z tą Superstacją, którą mieliśmy do tej pory, chociaż na dobrą sprawę dziwię się, że Solorz niby wykupuje "konkurencję" i jednocześnie zapowiada podniesienie kapitału zakładowego oraz wprowadzenie nowych pozycji programowych - to jest strzelanie do własnej bramki. Najwyżej będzie nas czekać reorganizacja profilu SS i nie będzie to już kanał newsowy tylko coś na styl E! - bo w końcu poniekąd taka miała być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Teraz tak skacząc po kanałach włączyłem Super Stację i tak spoglądam, leci Bez Ograniczeń a tu jednym z rogów ekranu czerwone kółeczko o tej porze, trochę to dziwne aby o tej porze dawać takie oznaczenie. W ogóle to są jakieś przepisy regulujące o jakiej porze mogą lecieć takowe programy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wcale się nie oddala od tego formatu, myślę nawet, że przybliża się do tego drugiego - czyli informacyjnej rozrywki o czym mogą świadczyć nieco bardziej zmodyfikowane programy i powrót ''Krzywego Zwierciadła''. To Krajewski chciał zrobić z tej stacji poważny kanał newsowy a jak wiadomo w ich wypadku to chybiony pomysł. A oprawa rzeczywiście jest dobra, chyba najlepsza ze wszystkich - choć przyznam, że pierwsza też miała swój urok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie zapowiedzi (tuż po starcie), że wieczorem będzie można obejrzeć "rozbierane niusy"? Jakoś zrezygnowano z tego pomysłu, ale do dzisiaj nie wiem dlaczego. Może ktoś mi to wyjaśni? :wink:

Zależy kto to zapowiadał. Ówczesny właściciel i prezes, Ryszard Krajewski, wyparł się tych informacji - nie wiem czy publicznie, ale na pewno prywatnie. To była raczej głupia plotka, chociaż newsa na poważnie wzięło m.in. Media2.pl i osoba podpisująca się jako "miszka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uważam że Superstacja prezentuje najczystszy poziom prymitywizmu dziennikarskiego czyli tendencyjność i amatorszczyznę,dziwię się że ktoś może to oglądać,pamiętam jak kiedyś z ciekawości przełączyłem na tą stację i leciał program "Krzywe Zwierciadło" a prowadziło go dwóch brzydali-totalny obciach :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że Superstacja prezentuje najczystszy poziom prymitywizmu dziennikarskiego czyli tendencyjność i amatorszczyznę,dziwię się że ktoś może to oglądać,pamiętam jak kiedyś z ciekawości przełączyłem na tą stację i leciał program "Krzywe Zwierciadło" a prowadziło go dwóch brzydali-totalny obciach :lol2:

W takim razie jesteś żałosny jak potrafisz określić czyjeś pojęcie w dziennikarstwie na podstawie jego wyglądu. Stare "Krzywe zwierciadło" było bardzo dobrym programem, dużo lepszym niż "Szkło kontaktowe w TVN24 - myślę, że parę osób na tym forum jest w stanie przyznać mi rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że Superstacja prezentuje najczystszy poziom prymitywizmu dziennikarskiego czyli tendencyjność i amatorszczyznę,dziwię się że ktoś może to oglądać,pamiętam jak kiedyś z ciekawości przełączyłem na tą stację i leciał program "Krzywe Zwierciadło" a prowadziło go dwóch brzydali-totalny obciach :lol2:

W takim razie jesteś żałosny jak potrafisz określić czyjeś pojęcie w dziennikarstwie na podstawie jego wyglądu. Stare "Krzywe zwierciadło" było bardzo dobrym programem, dużo lepszym niż "Szkło kontaktowe w TVN24 - myślę, że parę osób na tym forum jest w stanie przyznać mi rację.

Nie chodzi mi o wygląd,bo nie oceniam ludzi po wyglądzie ale po prostu są beznadziejni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...