Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Pawlik84 napisał:

Mikuś i jak się ten dekoder sprawuje? 

Miałem evobox 2 i wymieniłem go na evobox4. Ciągle problemy z nim były.

6 minut temu, Mikuś1983 napisał:

Miałem evobox 2 i wymieniłem go na evobox4. Ciągle problemy z nim były.

Czwórkę mam od tygodnia i nie mam co narzekać. Jedynie zmienilem pilota.

1 godzinę temu, Pawlik84 napisał:

Mikuś i jak się ten dekoder sprawuje? Pomyśle nad evobox stream II - bo ten ma dvbt i niby na niektórych stronach piszą że wspiera dvbt-2.

Mi nie odbierał żadnego kanału DVB-T2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi odvbt-2 jestem z warmińsko-mazurskiego a tam dvbt2 będzie na samym końcu uruchomione. Dlatego chciałem/chcę nabyć dekoder z obsługą dvbt-2. A czym się różni Stream 2 od 4? bożą brakiem gniazda antenowego. Znasz jakiś link do aukcji gdzie można nabyć stream 4? a może lepiej wchodzić już w Polsatbox 4K lite?

Używasz wifi czy po kablu? jakie prędkości internetu na dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, paskud napisał:

Evobox Stream II wspiera DVB-T2, ale ta opcja jest na razie wyłączona w sofcie.

Niby w grudniu miał być nowy soft z Polsatem Box GO i DVB-T2 + obsługą HEVC, mamy już styczeń i wciąż nie zmieniono nic.

TV Mobilna odstawiona na trzeci plan, OTT na drugi. Polsat tylko obecnie satelita i IP.

W nowym roku życzę im aby stracili MUX4 i dostali karę od UKE za niezapewnianie odbioru.

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 17:09, Mikuś1983 napisał:

Mialem okazję testować ten dekoder ale w wersji sat. Oprogramowanie identyczne jak w evobox stream4. Duży plus pilot 

A reszta ?

Działanie czy są jakiejś problemy ?

Czytałem że bardzo się grzeje i same restarty nie wiem czy to prawda ?

I czy działa na tym dekoderze usługa nPVR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2021 o 18:33, Mikuś1983 napisał:

Korzysta już ktoś z oferty OTT na Polsat box 4k lite? 

Nie wiem czy w temacie... ale odpiszę XD

Posiadam dekoder polsat box 4k lite. Chciałem go podłączyć tylko przy użyciu internetu, bez satelity.
Otrzymałem komunikat, że muszę korzystać z internetu zatwierdzonych dostawców czy jakoś tak. Czyli nie obejrzę telewizji... :/ Myślałem, że skoro jest aplikacja polsat box go to normalnie będę miał dostęp do kanałów jak w przeglądarce na komputerze. Ale niestety, aplikacja wykastrowana i kanałów nie ma. Generalnie jestem zawiedziony, bo sądziłem, że zaoszczędzę trochę na prądzie używając dekodera zamiast stacjonarnego komputera. Teraz muszę kupić konwerter quad i ciągnąć dodatkowy kabel satelitarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy  podczas pierwszej instalacji w kroku Odbiór Sygnału wybrałeś opcję Tylko Internet? W instrukcji czytamy: Dekoder w ofercie telewizji internetowej umożliwia pracę tylko w trybie IP,czyli jak mniemam,sygnał idzie tylko przez net a nie satelitę.Na pewno w przeciwieństwie do IPTV może to być dowolny dostawca internetu.
Ewentualnie może dostęp do oglądania tylko przez internet uzyskuje się przez wykupienie pakietu Telewizji Internetowej a nie Satelitarnej? 
https://sklep.polsatbox.pl/telewizja-internetowa-ott

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wybrałem opcję tylko internet. W instrukcji jest też taki zapis:
"Dekoder polsat box w ofercie telewizji satelitarnej dzięki funkcji DUO umożliwia przełączanie się między technologią satelitarną i
IPTV. Aby odbierać kanały telewizyjne, należy podłączyć dekoder do sygnału satelitarnego lub sieci określonych dostawców Internetu.
Listę dostawców usługi Internet, na których sieciach możliwy jest odbiór kanałów znajdziesz na polsatbox.pl/iptv/."


Trzeba mieć szerokopasmowy Orange, Netia lub Plus. Przynajmniej to wyczytałem po wertowaniu strony internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to dziwne! Dekoder Polsat Box 4k lite też jest w ofercie OTT, więc powinien działać od dowolnego operatora.

Mieszają coś tam, mamy styczeń brak nowych softów. Brak pakietów programów ogólnie dostępnych z dvb-t2, brak złącza na dekoderze 4k lite oraz Evobox Stream 4 do anteny dvb-t2. Cyrk jakiś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pblbn napisał:

Tak, wybrałem opcję tylko internet. W instrukcji jest też taki zapis:
"Dekoder polsat box w ofercie telewizji satelitarnej dzięki funkcji DUO umożliwia przełączanie się między technologią satelitarną i
IPTV. Aby odbierać kanały telewizyjne, należy podłączyć dekoder do sygnału satelitarnego lub sieci określonych dostawców Internetu.
Listę dostawców usługi Internet, na których sieciach możliwy jest odbiór kanałów znajdziesz na polsatbox.pl/iptv/."


Trzeba mieć szerokopasmowy Orange, Netia lub Plus. Przynajmniej to wyczytałem po wertowaniu strony internetowej.

Owszem,ale tylko do IPTV,do tv OTT każdy ISP.Jaki abo masz wykupiony w PB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokopałem się w aplikacji polsat box go do kanałów telewizyjnych. Są dostępne pakiety, familijny, L, sport itp. Jest informacja aby wykupić odpowiedni pakiet na ipla.tv. Po próbie uruchomienia kanału wyświetla się komunikat, że usługa niedostępna na urządzeniu/w danej lokalizacji.

 

3 minuty temu, Credens napisał:

Owszem,ale tylko do IPTV,do tv OTT każdy ISP.Jaki abo masz wykupiony w PB?

Znaczy mam zwykły satelitarny L + polsatbox go. Po prostu myślałem, że skoro dekoder oferuje opcję dostępu przez internet to będę miał taki sam dostęp do treści jak przez przeglądarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mogłoby się wydawać, ale skoro PB stworzył odrębne pakiety dla telewizji internetowej i satelitarnej to może posiadanie konkretnego pakietu determinuje sposób oglądania.W OTT 46 kanałów jest za 30 zł, a w satelitarnej za te same pieniądze 73, więc gdyby można je było oglądać także przez internet na TV,opcja OTT nie miałaby racji bytu. Najlepiej zadzwoń na infolinię,dowiedz się konkretnie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OTT to pewnie jeszcze muszą opłacić używanie łącza, wiec pewnie dlatego jest drożej i tylko u wybranych operatorów. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia jak zachowa się dekoder po podłączeniu np. do światłowodu orange. Co wtedy będzie wyświetlane oprócz obecnej informacji, że muszę być podłączony do określonego dostawcy internetu. Może wtedy będzie działać? Obecnie mam LTE, a światłowód jak dobrze pójdzie to na wiosnę może będzie. Kontakt z infolinią to dobry pomysł, bo może jakieś uprawnienia jeszcze nie są nadane... z drugiej strony przez przeglądarkę kanały tv działają, a na dekoderze jestem automatycznie zalogowany na moim koncie polsatbox go i dostępu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze na listę kanałów które wyświetlają się w dekoderze, kliknij na opcję przy danym kanale, może tam jest możliwość wyboru oglądania danego kanału przez satelitę czy internet? P.S dalszy wątek na temat tego dekodera przenieśmy do: Dekoder Polsat Box 4K Lite

Edytowane przez Credens
Przenosiny do innego wątku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę że w każdym pakiecie są oba kanały, tyle że nie wiadomo czy to są SD czy HD? Sprawdziłem po chwili w regulaminie promocji telewizji internetowej i okazuje się że oba te kanały są w tylko w SD https://www.polsatbox.pl/do-pobrania/regulaminy-i-cenniki.cp

 

Edytowane przez Credens
j.w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z użytkowników ma już informację, czy Polsat zamierza coś zrobić ze swoimi EVOBOX STREAM D46CU odnośnie planowanej niedługo zmiany standardu nadawania na DVB-T2? Mam dwa takie dekodery i wiem, że nie wspierają one nowego standardu. Jeśli klienci Polsatu tacy, jak ja zostaną "olani" przez operatora można do tego gównianego dekodera dokupić jakiś tuner podłączany przez USB czy HDMI i tak działać do końca umowy, tj. do połowy grudnia i ani dnia dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...