Skocz do zawartości

Logotypy i oprawy kanałów TV - dyskusja ogólna


Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, apj napisał:

Ciekawi mnie tylko logo jak również marka Cyfrowego Polsatu, czy coś się zmieni, bo jeżeli do tej pory było stawiane na wspólny Brand CP i Plus to teraz poszło w stronę Polsat i Plus.

 

iPolsat wydaje mi się ze może być serwisem informacyjnym, może za interie.

Jeszcze inna opcja to zmiana nazwy Polsatu 1 bądź Ipli.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, apj napisał:

Ciekawi mnie tylko logo jak również marka Cyfrowego Polsatu, czy coś się zmieni, bo jeżeli do tej pory było stawiane na wspólny Brand CP i Plus to teraz poszło w stronę Polsat i Plus.

 

iPolsat wydaje mi się ze może być serwisem informacyjnym, może za interie.

Albo po prostu postawią na nazwę Polsat, kiedyś była informacja, że pracują nad połączeniu TV Polsat z Cyfrowym Polsatem pod jedną marką. Więc platforma Polsat brzmi ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Poland napisał:

Tymczasem od jutra TVP Sport z logotypem w wersji ze stycznia. A to znaczy że do końca roku pożegnamy kratki.

może nie do końca tego roku ale na pewno do końca przyszłego roku - po przejściu wszystkich stacji na wersje HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lukas_k napisał:

Nie podobają mi się kompletnie te nowe logotypy. Może przemawia za mną nostalgia, ale jednak wolę stare... 

A ja wolałbym pierwotne (biało-niebieskie) logo, po paru "uwspółcześnieniach" oczywiście.

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz10 napisał:

może nie do końca tego roku ale na pewno do końca przyszłego roku - po przejściu wszystkich stacji na wersje HD

Z tych informacji jakie mam wynika że bezkratkowe loga wejdą do końca tego roku a HD osobno za rok. 

Edytowane przez Poland
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli twoje informacje się sprawdzą to trochę bezsensu była zmiana logo TVP ABC 1 czerwca jak parę miesięcy znowu będzie zmiana - mogli poczekać do czasu zmiany na logo "bez ramkowe"

chyba że wtedy zmienią tylko logo a oprawa zostanie (niemal) bez zmian

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza się niestety smutna refleksja, że my jako naród nie mamy zmysłu estetycznego. Można się nie wiadomo jak bardzo wzbogacić finansowo w krótkim czasie, ale pewnych spraw nie da się nadgonić. O ile uporządkowanie portfolio marek grupy CP jest potrzebne na wczoraj, tak jego realizacja w formie tej nowej kompozycji "polsatoplusowej" przyjmuję jako groteska. Oczywiście, do wielu rzeczy można się przyzwyczaić, bo jaki mamy wybór. Także do pierworodnego grzechu brzydoty i braku smaku.

 

Zapowiedź rezygnacji z "kratkowego" logo TVP na rzecz zastąpienia go napisem z nazwą chyba przebije już wszystko. Strach pomyśleć co by było, gdyby kilkudziesięcioletnie (a w pewnym sensie prawie stuletnie) logo Disneya potraktować tak samo. Wziąć jakąś pierwszą lepszą czcionkę typu Tahoma i j...ć dużymi (wielkimi) literami napis "DISNEY". A całą resztę wywalić na śmietnik.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak średnio podoba mi się nowe logo TVP Sport. O wiele lepiej by było jakby napis TVP był w prostokącie (czyli wersja która została zaprezentowana jako druga ale bez kratek). Teraz to logo wygląda strasznie sucho, bo to zwykły napis. Jedynka i dwójka raczej będzie już nieco lepiej wyglądać.






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bartosz10 napisał:

jeśli twoje informacje się sprawdzą to trochę bezsensu była zmiana logo TVP ABC 1 czerwca jak parę miesięcy znowu będzie zmiana - mogli poczekać do czasu zmiany na logo "bez ramkowe"

chyba że wtedy zmienią tylko logo a oprawa zostanie (niemal) bez zmian

Pewnie tak będzie - wystarczy bowiem że podmienią elementy gdzie było stare logo TVP (w tym logo ekranowe) na nowe.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ciastek napisał:

W sumie tak średnio podoba mi się nowe logo TVP Sport. O wiele lepiej by było jakby napis TVP był w prostokącie (czyli wersja która została zaprezentowana jako druga ale bez kratek). Teraz to logo wygląda strasznie sucho, bo to zwykły napis. Jedynka i dwójka raczej będzie już nieco lepiej wyglądać.





 

Jak rozumiem masz na myśli koncept jaki będzie użyty przy kanale TVP World:

tvp-world-kana%C5%82-logo.jpg

Ten byłby nawet ciekawy w przypadku kanału TVP Sport a nawet stacji numerycznych jeżeli się te planowane loga znudzą :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie stanie się to już jesienią - wtedy będzie też metamorfoza po stronie Telewizji Polskiej.

Tymczasem ja korzystając między innymi z grafik zrobionych przez użytkownika @Kostka jak i tego co znalazłem w sieci rozwoju zrobiłem drzewo ewolucji loga Polsatu zaczynając od okresu gdy wprowadzono słoneczko.

file.php?id=11284&t=1

Z racji małych grafik (polecam kliknięcie w celu uzyskania powiększenia) na powyższym zdjęciu tak wygląda droga ewolucji do obecnej, jeszcze nie zmienionej formy loga:

file.php?id=11285&t=1

Tak z kolei wygląda sytuacja w przypadku zmiany obecnego loga na nowe:

file.php?id=11286&t=1

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...