Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Peeewnie, lepiej gadać non-stop o bezrobociu, kryzysie, wędrówkach politycznych i wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej, niż o tym, co obecnie się dzieje na świecie, "przecież to nas nie dotyczy"... :facepalm:

Brakuje mi stacji takiej, jak Euronews (chodzi oczywiście o polską wersję językową) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi po kiego grzyba TVN24 przekazuje na żółtym pasku opis samochodu którym porusza się zamachowiec w Bostonie?

w Polsce ta informacja trochę jest, że tak się wyrażę - bezużyteczna?

 

No wiesz. W sumie to są dostępni np. w ofercie platformy Dish dla abonentów polskiego pakietu, więc może komuś się przydała ta informacja ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo mi się podobał sposób relacjonowania w TVN24 po zamachach w Bostonie. Program na żywo szedł również w nocy, było to wydanie specjalne, pojawiały się także relacje z amerykańskiego CNN. Tutaj TVN24 stanął na wysokości zadania (oglądałem praktycznie wyłącznie tę stację, jeśli chodzi o informacje). Mam tylko dwa zastrzeżenia, dotyczą one paska informacyjnego: żółty idzie zbyt szybko, niebieski - zbyt wolno (przez to ten żółty jest niewyraźny). Drugie zastrzeżenie: w danej chwili jest tylko jeden pasek żółty, chociaż wydarzyło się kilka rzeczy naraz (tak się czasami dzieje). Podam Wam jeden przykład: w dniu, w którym zmarła Margaret Thatcher, wykluczono także Ryszarda Kalisza z SLD. Na pasku pojawiła się później (po 16.00) tylko ta druga informacja. To trochę dezinformuje widzów. Na przykład na Sky News czasami jest kilka żółtych pasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o chronologiczny opis wszystkich opraw graficznych TVN24 oraz w jakich okresach obowiązywały.

Jak wyglądało dawniej zakończenie emisji TVN24?

Bo dzisiaj to po "Dniu po dniu" są napisy na czarnym tle (np.szefowie oddziałów lokalnych,kto w zarządzie czy też dane kontaktowe do TVN-u) w tle przygrywa główny motyw muzyczny stacji,następnie mała porcja reklam i początek pasma powtórkowego (ostatnio zawsze po północy są Fakty po Faktach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo to tych opraw nie było. Potrafię skojarzyć kolejność, ale nie znam dat w jakich następowały zmiany.

 

Właściwie to główny motyw graficzny i muzyczny pozostał bez zmian do dzisiaj. Nie jest to dziwne zresztą, bo jest on bardzo dobry i jedyny w swoim rodzaju. Żałuję, że tak rzadko słychać "jingiel" z wyłaniającym się logo TVN24 (nie ten, który rozpoczyna serwis informacyjny). Ta świetna oprawa zdecydowanie pokazała już na samym początku, że TVN24 wyrośnie na profesjonalną i opiniotwórczą stację newsową w Polsce.

 

Dotychczasowe zmiany graficzne ograniczały się przede wszystkim do belek z podpisami i paska informacyjnego. Pierwsze belki i wszelkie dżingle, zapowiedzi stanowiły wizualną całość. Belki zatem miały skośną czcionkę, logo TVN24 stało na owalnej "podpórce". Po pewnym czasie belki te unowocześniono poprzez dodanie animacji tekstu - wraz ze zwiększeniem ilości relacji na żywo.

 

Wraz z przenosinami do nowego studia ww wrześniu 2004 zrezygnowano z dotychczasowych belek na rzecz kańciastych. Wyglądały tak ja dzisiejsze, tyle że były ciemnoniebieskie. Wtedy zagościł kolor czerwony podczas ważnych informacji. Pozostałe elementy grafiki raczej pozostały takie same.

 

Następna zmiana wiązała się z rezygnacją z ciemnych barw na rzecz bieli. Odświeżono więc kolorystycznie zarówno studio jak i grafikę ekranową. Zmiany grafiki objęły zarówno jingle jak i belki. Ich design był właściwie taki sam, zmieniły się głównie barwy. Belki z granatowych zrobiły się biało niebieskie (takie jak dziś). Ten sam trend dotknął czołówki serwisu informacyjnego. Chyba wtedy przestał pojawiać się jingiel główny TVN24.

 

Niezbyt dobrze wspominam ten okres. Do tego jeszcze zmieniono telewizorki za prezenterem, oświetlono je lekko fioletowym światłem... Design TVN 24 coraz bardziej się rozjeżdżał... Brakuje spójności już... zresztą do dziś.

W tym momencie właściwie ograniczono wszelkie grafiki do minimum. Zniknęły kolorowe czołówki pogody, sportu, biznes& gospodarki. Serwis o wpół do i wszelkie inne wejścia poza tym o pełnej godzinie rozpoczyna już tandetna melodyjka - ta którą słyszymy dziś...

Biała oprawa przyniosła też zmianę w dolnym pasku. Odtąd nie był przesuwany, pojedyncze newsy pojawiały się jako zdania na całej szerokości paska.

 

Motyw bieli mamy właściwie do dziś. W 2009 dokonano kilku korekt na skutek przejścia na 16:9. Dodano kwadrat z zapowiedziami w lewym rogu (początkowo belka była na całej szerokości ekranu panoramicznego, potem czasowo był safe-mode z belkami tylko na środku).

 

Czekam na jakieś zmiany, bo obecny design graficzny TVN24 jest jednym słowem...brzydki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z przenosinami do nowego studia ww wrześniu 2004 zrezygnowano z dotychczasowych belek na rzecz kańciastych. Wyglądały tak ja dzisiejsze, tyle że były ciemnoniebieskie. Wtedy zagościł kolor czerwony podczas ważnych informacji. Pozostałe elementy grafiki raczej pozostały takie same.
Do tej zmiany doszło 1 maja ale 2006 roku, kiedy to Durczok wprowadził jednocześnie zmiany w "Faktach".
Następna zmiana wiązała się z rezygnacją z ciemnych barw na rzecz bieli.
Wraz ze startem tvn24.pl
http://www.youtube.com/watch?v=ZsMRtnfzQ1k - chodziło Ci o tą czołówkę? W sumie gdy zrezygnowano z czołówek pasm' date=' itp. jestem ciekaw czy powstała w ogóle nowa (biało-niebieska) wersja tego identu, bo nie jestem pewien.[/quote']Powstała, ale rzadko kiedy można ją ujrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z przenosinami do nowego studia ww wrześniu 2004 zrezygnowano z dotychczasowych belek na rzecz kańciastych. Wyglądały tak ja dzisiejsze, tyle że były ciemnoniebieskie. Wtedy zagościł kolor czerwony podczas ważnych informacji. Pozostałe elementy grafiki raczej pozostały takie same.
Do tej zmiany doszło 1 maja ale 2006 roku, kiedy to Durczok wprowadził jednocześnie zmiany w "Faktach".

 

Nie zgodzę się. Duża zmiana w TVN24 nastąpiła wraz ze startem nowego studia, a to nastąpiło jeszcze przed zatrudnieniem Durczoka.

1 maja 2006 nastąpiły kosmetyczne zmiany, ale głównie w Faktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się nie zgadzać i się kłócić - ja przynajmniej mam dowód na to.

Z 1 maja 2006 rzeczywiście się pomyliłem. Zmiana nastąpiła 2 maja 2006 roku, dokładnie o godz. 19:00 wraz ze startem odświeżonego magazynu "Fakty, ludzie, pieniądze". Od tego dnia, belki TVN24 wyglądały tak (zdjęcie z 3 maja):

15da.png

Po przeprowadzce do nowego studia w 2004 roku nie nastąpiły żadne zmiany w oprawie graficznej. ŻADNE!

tvn24_08.jpg

image02240902tvn24133fi.th.jpg (zdjęcie z 25 lutego 2006 roku)

Zdjęcie wprawdzie bez belki, ale po logo i zegarze widać, że nic się nie zmieniło. W 2005 roku owszem stare belki przeszły małą zmianę, polegającą na wprowadzeniu dużych napisów (tak jak teraz) zamiast jedynie małych. Tło wtedy było nieco ciemniejsze, ale przy małych napisach było standardowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od informacji biznesowych jest TVN CNBC. TVN24 jest stacją informacyjno-społeczną i skoro istnieje kanał tematyczny o odpowiedniej tematyce, to po co powtarzać daną wiadomość dwa razy?

Poza tym informacja o biuście Angeliny Jolie dotyczy większej ilości widzów, niż o PKB w Polsce. Fakt, iż dopuściła się tak drastycznej decyzji w walce o swoje zdrowie jest ważniejszy od jakiejś gospodarki, która jest gdzieś tam, daleko... poza tym to tylko nieoficjalne dane, te w pełni potwierdzone są za dwa tygodnie...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym informacja o biuście Angeliny Jolie dotyczy większej ilości widzów, niż o PKB w Polsce. )

Jaja sobie robisz? :D Raka piersi wykrywa się rocznie u kilkunastu tysięcy kobiet. Biorąc pod uwagę najbliższych to problem ten dotyka pośrednio ok. 100 000 Polaków. PKB i stan polskiej gospodarki dotyczy bezpośrednio 38 mln Polaków. Wystarczy że prognozy rozmijają się z wynikami i już trzeba korygować budżet, kursy walut i Giełda szaleją.To co jest ważniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...