Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, swordfish napisał(a):

Czy za rok mogę liczyć na same nominacje za artykuły rozliczające i wyciągające afery rządu koalicji PO-3D-Lewica?

Dołączam się do pytania. Nie oczekuj jednak zbyt wiele, zwłaszcza na takiej stacji jaką jest TVN. 

20 godzin temu, swordfish napisał(a):

"Dobry dziennikarz" potrafi najprostszą sprawę opisać w tonie sensacji,

Problem właśnie w tym że dzisiaj zamiast przekazywać informacje, to ze wszystkiego się robi sensacje i ulega się niepotrzebnej ideologizacji. To dramat współczesnego dziennikarstwa.

 

Ipo, no a tak nie jest? Przecież to co robi TVN to właśnie ciągłe szczucie. Moim zdaniem i TVN i TVP robią dokładnie to samo. Każda z tych stacji manipuluje ludźmi na swój sposób. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

A tymczasem TVN24 najchętniej oglądaną komercyjną stacją w Polsce, rozwalają główny TVN i Polsat w pył 🤣

Mogła tutaj też pomóc przedwyborcza promocja tego kanału u największych operatorów. Abonenci najniższych pakietów otrzymali dostęp w ramach "otwartego okna". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lannan napisał(a):

Ipo, no a tak nie jest? Przecież to co robi TVN to właśnie ciągłe szczucie. Moim zdaniem i TVN i TVP robią dokładnie to samo.

Serio to samo, tak samo? Uwielbiam ten symetryzm. Jeśli nie widzisz różnicy w poziomie dziennikarstwa między tym dwoma nadawcami na chwilę obecną, to tym gorzej dla Ciebie.

Czytając takie opinie mam wrażenie, a raczej pewność że nie rozróżniacie uprawnionej krytyki którą dziennikarz ma obowiązek stosować, od szczucia którego definicja jest jasna.

Godzinę temu, lakiman napisał(a):

Abonenci najniższych pakietów otrzymali dostęp w ramach "otwartego okna". 

Nie po raz pierwszy. Największym promotorem TVN24 mógł się paradoksalnie stać kanał TVP Info, który nieustannie atakował TVN24 w specjalnych programach. Ludzie nie lubią awantur, nie tylko stricte politycznych. A to co się działo w ostatnich latach a szczególnie miesiącach na antenie TVP Info, skandaliczne prowadzenie programów, wymuszało odruch zmiany kanału informacyjnego (zauważył to sam Marcin Wolski)  i posłuchania czegoś bardziej stonowanego np. właśnie w TVN24. I to również może przyczyna tych wzrostów.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lannan napisał(a):

o, no a tak nie jest? Przecież to co robi TVN to właśnie ciągłe szczucie. Moim zdaniem i TVN i TVP robią dokładnie to samo. Każda z tych stacji manipuluje ludźmi na swój sposób. 

 

Nie, nie jest tak. Ja jednak widzę różnicę w piętnowaniu partii rządzącej za rozdawnictwo publicznych pieniędzy, a piętnowanie szefa opozycji poprzez uporczywe zarzucanie mu "niemieckości". Mam nadzieję, że TVN teraz zacznie jeszcze bardziej rozliczać tych co władzę utracili. Komisje mam nadzieję obnażą jeszcze więcej prawdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam wolał aby media jak TVN 24 zajęły się sprawami dotyczącymi spraw codziennego życia Polaków. 

Ileż można słuchać, że jedni drugich mają rozliczać- już tego jest przesyt.

Poza tym od tego są odpowiednie powołane instytucje, a media sobie uzurpują w najlepsze rolę prokuratora, adwokata i sędziego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lakiman napisał(a):

Poza tym od tego są odpowiednie powołane instytucje, a media sobie uzurpują w najlepsze rolę prokuratora, adwokata i sędziego.

Ale gdyby nie dziennikarze śledczy różnych mediów, to na przestrzeni ostatnich 30 lat, wiele afer nie ujrzałoby światła dziennego.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Napawcie się oglądalnością stacji. Ironią losu, że największe informacyjne media: bo publiczna telewizja  i prywatna stacja będą podobnie przedstawiały swoje Fakty, podczas gdy miliony Polaków  wyraziło dezaaprobatę na taką rzeczywistość.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lakiman napisał(a):

@Ipo to wyjaśnij to wyjątkowe na tle innych stacji informacyjnych "zaangażowanie" TVN24?

Ja bym powiedział inaczej. Jeśli chodzi o telewizję, wyjątkowe to jest nie angażowanie się innych stacji w patrzenie rządzącym na ręce. TVN24 spełniał swoją dziennikarską powinność.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lakiman napisał(a):

Ja bym tam wolał aby media jak TVN 24 zajęły się sprawami dotyczącymi spraw codziennego życia Polaków. 

Ileż można słuchać, że jedni drugich mają rozliczać- już tego jest przesyt.

Cały haczyk jest w tym, że telewizje informacyjne najwięcej zyskują właśnie na sprawach politycznych, a nie na tematach typu "w Toruniu światła nie działają". TVN 24 w ciągu ostatniego miesiąca kilka razy pobiło swoje rekordy poprzez transmisje z Sejmu. Zresztą przy sprawach międzynarodowych jest podobnie, tam też jest prawidłowość, że przyciągają one mniej widzów. Taka już natura stacji informacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Ja bym powiedział inaczej. Jeśli chodzi o telewizję, wyjątkowe to jest nie angażowanie się innych stacji w patrzenie rządzącym na ręce. TVN24 spełniał swoją dziennikarską powinność.

No to zobaczymy czy zaangażowanie było, będzie jednokierunkowe. 

Tylko czy na to wystarczy im czasu, bo skupili się na razie głównie na jednym celu i oby się na tym nie zafiksowali jak w publicznej TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Otóż to. Napawcie się oglądalnością stacji. Ironią losu, że największe informacyjne media: bo publiczna telewizja i prywatna stacja będą podobnie przedstawiały swoje Fakty, podczas gdy miliony Polaków wyraziło dezaaprobatę na taką rzeczywistość.

Jakoś nie przejmowano się tym i nadal się nie przejmują, że druga polowa ma także inne zdanie na temat polityki niż przekaz TVP Info i nikt się tym nie przejmował. I dla mnie żadnym tłumaczeniem nie jest że TVN sprzyja temu czy temu bo ta druga połowa nie łoży na TVN.

 

PS. To cytat lakiman oczywiście...

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ipo napisał(a):

Mam nadzieję, że TVN teraz zacznie jeszcze bardziej rozliczać tych co władzę utracili. Komisje mam nadzieję obnażą jeszcze więcej prawdy...

Dziwne, bo myślałem, że teraz powinni skupiać się przede wszystkim na tych, którzy za chwilę władzę przejmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ipo napisał(a):

 I dla mnie żadnym tłumaczeniem nie jest że TVN sprzyja temu czy temu bo ta druga połowa nie łoży na TVN.

 

PS. To cytat lakiman oczywiście...

Chwileczkę, jak to nie łoży na TVN? 

Nie opłacam abonamentu od wybranych kanałów, tylko operator pobiera opłatę za cały pakiet w tym TVN 24, TVN..itd. 

TVN sobie świetnie radzi: przychody od abonamentów u operatorów podobne nie małe, reklamodawcy, zapewne sponsorzy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma media, ten ma władzę. Twarze celebrytów znanych z TVN aktywne w Sejmie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia prowadzący obrady jak program „Mam Talent”. Małgorzata Rozenek przedstawiająca projekt społecznej ustawy o in vitro na mównicy sejmowej. Poseł Tomasz Zimoch, który po odejściu z Polskiego Radia, prowadził „Strefę kibica”  w TVN24 podczas mistrzostw w Piłce Nożnej.

Parlament zrobił się ostatnio bardzo „tvnowy”.

 

Swoją drogą twarz Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w pierwszym dniu zaprzysiężenia nowych parlamentarzystów była w ekstazie, gdy podchodziła na korytarzu z mikrofonem do Donalda Tuska. Śliniła się na widok swojego ulubionego polityka jak Danuta Holecka na widok Jarosława Kaczyńskiego. Swoich sympatii dziennikarze nie ukrywają.

 

TVN24 przekazu nie zmieni. Dalej będzie krytykować PiS, nawet jak znajdzie się w opozycji. Teraz TVN24 będzie mówił, że Polska jest krainą wiecznej szczęśliwości i wstajemy z kolan po mrokach pisowskiego średniowiecza.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał(a):

Chwileczkę, jak to nie łoży na TVN? 

Nie opłacam abonamentu od wybranych kanałów, tylko operator pobiera opłatę za cały pakiet w tym TVN 24, TVN..itd.

Argument mało przekonujący, to wciąć twój dobrowolny wybór że opłacasz abonament operatorowi kablowemu, czy satelitarnemu. Przymusu płacenia nie ma.

54 minuty temu, swordfish napisał(a):

Kto ma media, ten ma władzę. Twarze celebrytów znanych z TVN aktywne w Sejmie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia prowadzący obrady jak program „Mam Talent”. Małgorzata Rozenek przedstawiająca projekt społecznej ustawy o in vitro na mównicy sejmowej. Poseł Tomasz Zimoch, który po odejściu z Polskiego Radia, prowadził „Strefę kibica”  w TVN24 podczas mistrzostw w Piłce Nożnej.

Parlament zrobił się ostatnio bardzo „tvnowy”.

Każdy ma prawo kandydować do sejmu i senatu. Jaki to ma związek ze stacją? Czy obecnie tam pracują? Czy pracowali tam w czasie kampanii wyborczej? To wolny wybór obywateli tego kraju zdecydował że te konkretne osoby weszły do sejmu, a nie decyzją zarządu TVN ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz , że ktoś może być na tyle zdesperowany by nie oglądać TVN czy ich nie finansować i z tego powodu zrezygnuje z płatnej tv?  :-D

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...