Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nieco pochwał i krytyki wobec TVN24 w związku z relacjonowaniem rosyjskiej agresji na Ukrainę:

 

1) Bardzo na plus reportaż "Ucieczka z Irpienia", wyemitowanym w magazynie "Superwizjer". Michał Przedlacki odwalił kawał bardzo dobrej i niesłychanie ryzykownej roboty. Takie reportaże w Polsce są rzadkością. Co więcej, Pan Michał pojawił się również w niszczonym Charkowie. Za to wszystko należy się wielki szacunek.

 

2) Świetnie wygląda współpraca z przebywającym w Kijowie Mateuszem Lachowskim, wolontariuszem i dokumentalistą, który przebywa w otoczeniu ukraińskich wojskowych. Można się dowiedzieć wiele ciekawego, w tym Pan Mateusz wczoraj pofatygował się z wojskowymi na linię frontu w okolicach Kijowa. Niektórych współpracowników TVN24 dobrał bardzo dobrze (np. generała Waldemara Skrzypczaka). Osobiście bardzo doceniam to wszystko.

 

3) Przekaz z Ukrainy urozmaicają wybrane materiały z CNN (sam TVN24 obecnie nie ma zbyt wielu ludzi na pierwszej linii frontu czy w kluczowych destynacjach; oczywiście wielki szacunek dla Wojciecha Bojanowskiego za to, że tak długo wytrzymał na miejscu, w tym często pojawiając się w miejscach, które stały się celem rosyjskich ataków).

 

4) Bardzo na minus: mocno irytujące jest budowanie propagandy antyrządowej, w tym usilną próbę podkreślenia, że rząd tak naprawdę niczego nie robi w sprawie pomocy uchodźcom. Dzisiaj o 7:30 Konrad Piasecki w rozmowie z wiceministrem Pawłem Szefernakerem przeszedł samego siebie. Nie pozyskał zbyt wielu konkretnych informacji, a zadawana była cała seria pytań typu: Czy rząd był przygotowany? Czy zrobił wszystko? Czy zrobił to dobrze? Czy w ogóle coś zrobił? Ilu uchodźców może łącznie przybyć do Polski? (to ostatnie pytanie to zupełny nonsens, gdyż tak naprawdę tego nie wie nikt; to zależy od tego, jak długo potrwa wojna, czy zachodnia Ukraina też stanie w ogniu itd.). Co dziwne, TVN24 atakuje rząd znacznie ostrzej niż ... opozycyjni politycy (co daje wiele do myślenia). W przypadku polityków generalnie widać dobrą wolę, np. niedawno Donald Tusk pochwalił prezydenta Andrzeja Dudę, a dziś wiceminister Paweł Szefernaker pozytywnie wypowiadał się o prezydencie Warszawy, Rafale Trzaskowskim. Jak widać, policy od prawa do lewa generalnie zamrozili wojnę polsko-polską, co niekoniecznie idzie w parze z tym co od pewnego czasu robi TVN24 (usilną próbą podzielenia Polaków na lepszych i gorszych).

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reportaż w Superwizjerze ciekawy i odważny, tylko nie podoba mi się w nim jedna rzecz. Reporter jeździł busem z chłopakiem, który ewakuował ludzi, jednocześnie zajmując 2 miejsca (on i operator). W reportażu było pokazane kilka kursów. Trochę niefajnie, bo te miejsca mogły być przeznaczone dla innych ewakuowanych. Rozumiem ideę pokazania tego, ale nie powinno się tego robić kosztem miejsca dla ewakuowanych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kolis napisał:

Reportaż w Superwizjerze ciekawy i odważny, tylko nie podoba mi się w nim jedna rzecz. Reporter jeździł busem z chłopakiem, który ewakuował ludzi, jednocześnie zajmując 2 miejsca (on i operator). W reportażu było pokazane kilka kursów. Trochę niefajnie, bo te miejsca mogły być przeznaczone dla innych ewakuowanych. Rozumiem ideę pokazania tego, ale nie powinno się tego robić kosztem miejsca dla ewakuowanych.

Wydaje mi się, że to było zrobione w porozumieniu z tym chłopakiem, który ewakuował ludzi, poza tym nie był to chyba jedyny taki bus służący do tego. Inaczej nie można było nakręcić tych obrazów, a myślę - widząc reakcje Ukraińców na dziennikarzy - że sama ludność miejscowa też to rozumiała i wiedziała, że ten materiał pójdzie w świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kirk napisał:

Wydaje mi się, że to było zrobione w porozumieniu z tym chłopakiem, który ewakuował ludzi, poza tym nie był to chyba jedyny taki bus służący do tego. 

 

Ja to rozumiem, że było w porozumieniu i za wiedzą ludzi. Piszę tylko o tym, że w tym miejscu mogły siedzieć kolejne 2 dodatkowe osoby ewakuowane. Sam fakt zrobienia takiego reportażu popieram, by cały świat widział co się dzieje na tej wojnie.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zjeść  ciastka i jednocześnie  go mieć.  Zdecyduj się, jeśli popierasz materiał  to nie było możliwości  zrobic go bez zajęcia  dwóch miejsc  w busie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisze @kolis było kilka kursów tej ekipy w busie, więc tych miejsc zajmowanych można by mnożyć (np. jak było tych kursów 3 to zajmowali 6 miejsc) więc mogli się sprężyć i nagrać to co musieli w ciągu 1-2 przejazdów, a resztę na zewnątrz busa lub w innym miejscu

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że wiesz, realizacja reportażu podczas wojny nie jest czymś, co można sobie zaplanować w każdym szczególe i uznać, że wystarczy jeden czy dwa przejazdy, więc czepianie się, że komuś zajęto miejsce, to już małostkowość, a mnożenie tych miejsc to kuriozum. To nie jest tak jak u mnie w pracy, w redakcji lokalnej, gdzie sobie mogę cały plan materiału rozplanować co do sekundy, bo wiem, że nic się nadzwyczajnego nie stanie podczas przejazdu ścieżką rowerową w stronę Bydgoskiego Przedmieścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kocham polskie sądy za ich logikę działania. WSA uznaje że przewodniczący KRRiT dopuścił się rażącego naruszenia prawa poprzez swoją bezczynność ws. koncesji, ale uznał że postępowanie nie było prowadzone przewlekle. Kary nie ma. 

Link

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
Cytat

Wrona: Zostaję w "Faktach" TVN. Byłem gościem CNN na White House Correspondents Dinner i tyle. A ponieważ bardzo spodobała mi się wizytówka z logo CNN, to ją zamieściłem.

za press.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, muza_tv napisał:

Mogliby zrobić CNN Polska w miejsce TVN24 BiS ;)

Nie zrobią! Na polskim rynku jest silna marka TVN24 i jej kanał drugi TVN24 BiS. :-) Oznaczało by to kanibalizm w Grupie WB Discovery. Polska została wydzielona ze struktur Regionu EMEA w WB Discovery Inc. Company więc to tym bardziej dowodzi że takich planów nie będzie. Pani Dyrektor Zarządzająca WB Discovery Polska K.Kieli bardzo ceni sobie marki TVN-u. :-)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nazwy nie wpłynęłaby na zmianę treści. Nadal będą ci sami prowadzący. Jedynie pojawiłoby się więcej programów dokumentalno-podróżniczych od CNN z tłumaczeniem na polski, np. tych od Richarda Questa.

TVN24 jest ciężko ruszyć. TVN24 BIS zmieniał już tyle razy nazwę, że tu jest przestrzeń, aby zmienić na TVN24 CNN Biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2022 o 07:39, pablo21 napisał:

Nie zrobią! Na polskim rynku jest silna marka TVN24 i jej kanał drugi TVN24 BiS. :-) Oznaczało by to kanibalizm w Grupie WB Discovery. Polska została wydzielona ze struktur Regionu EMEA w WB Discovery Inc. Company więc to tym bardziej dowodzi że takich planów nie będzie. Pani Dyrektor Zarządzająca WB Discovery Polska K.Kieli bardzo ceni sobie marki TVN-u. :-)

A czemu nie? TVN'owi przydałby się odpowiednik Wydarzeń 24 jak nie pod nazwą CNN Polska (czy CNN TVN News wzorem Czech) to Fakty 24 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy TVN (Discovery) nie wstyd za brak transmisji w kanale naziemnym koncertu, który pokaże TVN 24.

Jak można zarabiać na cudzym nieszczęściu.

https://satkurier.pl/news/217927/save-ukraine-stopwar-2-koncert-w-tvn24.html

Może dlatego nie pokażą koncertu w otwartym kanale bo się odbywa w Berlinie i Kijowie.

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...