Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dużo nadają filmów na dysk. VOD jest ponad 50, a jeszcze inne kolekcje też mają swoje. Ostatnio wykonałem format dysku to pozniej było widać jak ciągle przybywa tytułów. Filmy w VOD też się zmieniają i co chwilę widać ikonkę N, informującą, że nowo dodany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zwróciłem uwagi że teraz oferują dwa różne zestawy SAT :) ale chyba  :

 

ANTENA 4K konwerter twin ( zez astra hb ??) czy jedno oko monoblock i dwa kable do PVR  zdjęcie chyba tylko poglądowe - 79 zł 

 

ANTENA 4K PRO konwerter z 3 wyjsciami w tym 1 unicable czyli NIE ZEZ astra hb - 149 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, patryszq napisał:

Nie , wyłącza się , chodzi jak zasysa VOD 

U mnie dekoder od wczoraj dysk chodzi non stop, świeci na czerwono intensywnym kolorem, nie przechodzi w ogóle w Głębokie uśpienie.

Powiedzieli mi na infolini ze tak ma być, ze pierwsze dni po włączeniu bedzie pobierał sobie dane z satelity

 

Do tego dekoder gubi sieć WiFi, nie moze w ogóle wyszukać dostępnych sieci teraz.

Edytowane przez PeterMac83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PeterMac83 napisał:

U mnie dekoder od wczoraj dysk chodzi non stop, świeci na czerwono intensywnym kolorem, nie przechodzi w ogóle w Głębokie uśpienie.

Powiedzieli mi na infolini ze tak ma być, ze pierwsze dni po włączeniu bedzie pobierał sobie dane z satelity

 

Do tego dekoder gubi sieć WiFi, nie moze w ogóle wyszukać dostępnych sieci.

Daj mi kilka dni na ściągnięcie wszystkiego. Instalacja antenowa jakiego typu ?Bo to tez ma znaczenie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maks27 - tak, ale z tego co wiem powinien wchodzic w tryb głębokiego uśpienia po czasie, i dioda swiecić na czerwono ale nie tak intensywnie jak od razu po wyłączeniu.

 

Do tego gubi mi sieć WiFi, a był połączony z siecią 5GHz o sygnale ponad 70%.

Teraz próbuje wyszukać sieci WiFi ponownie to nie znajduje zadnej sieci WiFi.

Dopiero ponowne uruchomienie dekodera i zaczyna widziec sieci WiFi.

 

@Pawel - ok, dam mu pare dni racja, instalacja to zez z konwerterami Twin.

konsultant mi mowi zeby przestawić tryb oszczedzania na Normalny z Maksymalnego, ale przeciez nawet w trybie Maksymalnym nie ma prawa gubić sieci WiFi,

do tego nie potrafi wyszukać ich ponownie. 

Czyli tak jakby ubijał modul WiFi na dobre. 

 

Edytowane przez PeterMac83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie tabelę odnośnie diody o czym informuje w danej chwili w dekoderze 4K UltraBox+ od ADB z serii JADA.

 

Kolor diody Status diody Status dekodera
Biały Ciągłe światło W trybie pracy
Czerwony Ciągłe światło Płytki tryb czuwania
Czerwony Ciągłe światło (zmniejszona jasność) Głęboki tryb czuwania
Różowy (biały + czerwony) Ciągłe światło Nagrywanie
Biały Migający Brak karty
Biały/Czerwony Przemienne szybkie miganie Zła rozdzielczość HDMI
Różowy (biały + czerwony) Szybkie miganie Brak sygnału na SAT1
Różowy (biały + czerwony) Wolne miganie Brak sygnału na SAT2
Edytowane przez lukx95
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, PeterMac83 napisał:

@maks27 - tak, ale z tego co wiem powinien wchodzic w tryb głębokiego uśpienia po czasie, i dioda swiecić na czerwono ale nie tak intensywnie jak od razu po wyłączeniu.

 

Do tego gubi mi sieć WiFi, a był połączony z siecią 5GHz o sygnale ponad 70%.

Teraz próbuje wyszukać sieci WiFi ponownie to nie znajduje zadnej sieci WiFi.

Dopiero ponowne uruchomienie dekodera i zaczyna widziec sieci WiFi.

 

@Pawel - ok, dam mu pare dni racja, instalacja to zez z konwerterami Twin.

konsultant mi mowi zeby przestawić tryb oszczedzania na Normalny z Maksymalnego, ale przeciez nawet w trybie Maksymalnym nie ma prawa gubić sieci WiFi,

do tego nie potrafi wyszukać ich ponownie. 

Czyli tak jakby ubijał modul WiFi na dobre. 

 

Niestety w temacie wifi nie pomogę, bo raz, że mam Technicolora a dwa mam multiroom i nie mam możliwości ustawienia maksymalnego oszczędzania energii. Spróbuj jak masz możliwość podłączyć go po kablu. Ciekawe czy tylko wifi ubija czy przewodową kartę sieciową również. Rozumiem, że tylko po głębokim uśpieniu jest problem z wifi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszystko jasne WiFi padnięte. Dziś juz nie znajduje w ogóle sieci WiFi żadnej, szuka szuka i nic. Robiłem restart do fabrycznych, odłączyłęm od prądu na dłuzszy czas, bezskutecznie. Musiał zdechnąc moduł WiFi, dekoder mam od wczoraj, sztuka byłą fabrycznie nowa.

 

Wczoraj po podłączeniu widział sieci, pozniej po paru godzinach utracił połączenie sam z siebie, nastepnie pozniej nie chciał mi znajdować juz tez sieci, zrobiłem reset do fabrycznych i wtedy widział. Dziś znowu patrze brak sieci, mówie zakichane oprogramowanie niedorobione, zrobię restart do fabrycznych i znowu sie połącze i moze ustawie Oszczedzanie energi na Normalny. Nic z tego bo sieci juz nie znajdzie zadnej, ehh co za szajs.

Edytowane przez PeterMac83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder wymieniony, tak jak mowilem padl moduł WiFi po kilku godzinach :) 

Nowa sztuka z kolei na początku świrowała wczoraj ze po uruchomieniu ciągle startował na kanał 88, ale zrobilem reset do domyslnych i juz jest ok. Moze tak mu coś odbiło po wgraniu nowej wersji firmware 0x35 i coś tam sie nie ulozylo albo cos zostało.

 

W dniu 22.03.2021 o 08:57, inspektor Barnaby napisał:

Jaki kabel HDMI polecacie do telewizora SAMSUNG UE43TU8502U? Podpiąłem już wszystkie jakie miałem w domu , +  3 od szwagra i obraz na CanalSport+4K jest ciemniejszy i jak dla mnie mniej wyraźny niż na zwykłym kanale.

Kazdy bedzie działał identycznie i dawał identyczny obraz, to sygnał cyfrowy jedynki i zera. To tak jakbys pytał o kabel SATA od dysku twardego :)

 

W dniu 11.03.2021 o 21:59, Pawel napisał:

Przecież nie jest kompatybilny. Nie działa z Mediaboxem czy Turboboxem.

Przerabiałem temat uniwersalnych pilotów wiele lat temu. Korzystałem z pilota Focus firmy Elmak. Niestety byłem jedyną osobą w rodzinie ogarniającą wszystkie funkcje, więc oryginalne piloty nadal musiały być w użyciu. Mnogość opcji w sprzętach kolejnej generacji powodowała, że i tak w pobliżu musiał leżeć oryginał dlatego dzisiaj nikt nie namówi mnie na uniwersala w dodatku za trzy stówy.

Ja to samo, wiele pilotów uniwersalnych przerabiałem. Harmony wszelakie, i najlepszy okazał sie Harmony 350 z uwagi na to ze działa b.długo na bateriach nie trzeba pamietać o jego ładowaniu jak modele droższe z wyswietlaczami. 

Jednak i tak uzywam od lat polskiego Elmaka Oskar 8w1 i pomimo ze farba srebrna sie troche wytarła i pilot trzeba uczyć klawisz po klawiszu to go najlepiej lubię i sprawdza sie wyśmienicie. Harmony 350 i Harmony 700 lezą w szufladzie :)

 

W dniu 6.03.2021 o 23:45, zetorson napisał:

OLEDy znane są nie tylko z tego, że się wypalają, kleksują, mają problemy z bielą, mają błyszczącą matrycę... ale także, że potrafią skutecznie zakłócać działanie pilotów. Nie ma idealnej technologii  niestety. 

To prawda co piszesz o oledach, choć oferują niesamowicie dobrą jakość obrazu. Niedowiarkom o wypaleniach proszę bardzo, tylko nie mówcie ze najnowsze modele są od tego wolne :):)  

oczywiście tak sie dzieje jak ktoś mocno intensywnie będzie korzystał na wysokiej wartości jasności podświetleniu.

Edytowane przez PeterMac83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Panowie potrzebuję Waszej pomocy, dziś odebrałem ultraboxa 4k i poległem na ustawianiu pilota od deka do sterowania telewizorem sony bravia , chodzi o włączanie i wyłączanie tv tymże pilotem i nic więcej. Wszelkie kody i ustawianie opisane w instrukcji i na stronie C+ nie przynoszą efektów. Z pilotem uniwersalnym od turbacza nie było problemów od razu ustawiłem. Proszę pomóżcie.

Edit.

Do mistrza który skomentował znaczkiem "smutne" - nie chcesz pomóc to nie, wstawiając ten znaczek anonimowo sprawiasz że sam jesteś smutny.

Edytowane przez sławek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sławek72 napisał:

U mnie takie coś się nie dzieje, dek włącza się na kanał na którym został wyłączony, zgody wszystkie zaznaczone.

Pojawiło się dzisiaj, wcześniej tego nie miałem.

20 godzin temu, Saturn45 napisał:

Dzisiaj po odpaleniu dekodera pojawił się kanał 88 (strefa abonenta) i tak za każdym razem, nawet po zostawieniu innego kanału. Czy można tego uniknąć?

Wszystko wróciło do normy. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...