Skocz do zawartości

StudioMed TV


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rusza nowy kanał medyczno-poradnikowy. 

 

Cytat

19 lipca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła udzielić spółce Idea4Broadcasting z Warszawy koncesji na rozpowszechnianie w sposób satelitarny programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym pod nazwą StudioMed TV. Koncesja dla tej stacji wygasa z dniem 18 lipca 2029 roku. Wspólnikami w spółce Idea4Broadcasting są Dominik Tzimas i firma Medicover. 

 

Kanał StudioMed TV ma mieć charakter wyspecjalizowany dokumentalno-poradnikowy. Koncesja dla tej stacji obowiązuje od dnia 19 lipca 2019 roku i wygasa z dniem 18 lipca 2029 roku.

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/182994/kanal-studiomed-tv-z-koncesja-krrit.html

 

Pojawiły się też informacje, że od 27 sierpnia kanał zawita do nc+.

 

Osobiście jestem sceptyczny. Podobne projekty (The Medical Channel, Polsat Zdrowie i Uroda,  Wellbeing Network) prędzej czy później upadały.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jednak mam nadzieję na powodzenie takiego kanału, bo kanał ma potencjał, ale wydaje mi się, że chyba lepszą opcją byłyby poszczególne audycje zdrowotne w stacjach pokroju TLC lub TVN Style, lub nawet i w stacjach ogólno tematycznych, a nie kanał poświęcony tylko tematyce zdrowotnej, bo to może upaść po jakimś czasie.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tomo21 napisał:

Pojawiły się też informacje, że od 27 sierpnia kanał zawita do nc+.

 Rzucą go na 200+ i po 3 dniach ślad po nim zaginie, jak po red. CARPET , który trochę wylazł z tego szamba śmieciowych kanałów po rebrandingu i przejściu na HD, ale pozycja 200+ nie daje oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomo21 napisał:

Rusza nowy kanał medyczno-poradnikowy. 

 

 

Pojawiły się też informacje, że od 27 sierpnia kanał zawita do nc+.

 

Osobiście jestem sceptyczny. Podobne projekty (The Medical Channel, Polsat Zdrowie i Uroda,  Wellbeing Network) prędzej czy później upadały.

Dobrze się to składa. Bo ja mam akurat nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ramówka Studiomed TV to cykle o zdrowie (m.in. "Lekarz u Ciebie w domu", "Operacja zdrowie", W mojej głowie"), zdrowym stylu życia (m.in. "Czy wiesz co jesz", "Gotowe na start", "Na zdrowie"), poradniki (m.in. "Być rodzicem", "Dawka zdrowia z Dr Billym", "Kontuzja poza kontrolą") oraz prawdziwe historie (m.in. "Moje 600 gramów szczęścia", "Opracja życie", Niepokonani", "Pielęgniarki").

Kanał rozpocznie nadawanie 27 sierpnia 2019 roku. Studiomed TV będzie dostępna u operatorów telewizji kablowych oraz platform satelitarnych. Pierwszymi, którzy udostępnią kanał swoim abonentom są platforma satelitarna NC+ (pozycja numer 139) oraz operator telekomunikacyjny JMDI. 

Głównym źródłem przychodów mają być opłaty abonamentowe od operatorów, a nie reklamy, choć te również będą obecne.

żródło: media2.pl

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że są przygotowani na słabe wyniki oglądalności, które są nieuniknione niezależnie od tego, jak StudioMed TV będzie dobry pod względem oferty i jakości. W Polsce nie ma zapotrzebowania na takie kanały, więc o odpowiedni zasięg również będzie ciężko, choć samo wejście do NC+ można uznać za niezły sukces. Może to wynikać z  jakiś powiązań z NC+ lub znajomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się nc+ w ostatnim czasie rozwija. Świetne kanały z cudownym kontentem. Konkurencja może tylko spoglądać z ogromną zazdrością. Oby tak dalej! ❤

 

 

 

3 godziny temu, ciastek napisał:

Pisząc ,,Pielęgniarki" nie mają na myśli chyba tego paradokumentu Polsatu, nie? emoji23.png chociaż wszystko możliwe

Na to wygląda. Programy Moje 600 gramów szczęścia czy Operacja życie to produkcje od TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze "Szpital" od TVN-u.
A jeśli już, to chętnie obejżałbym na ich antenie program na temat demaskowania suplementów diety przez jakiegoś farmaceute. Hmmm ale tak ambitnych programów nie należy się spodziewać w tej stacji, bardziej będą wchodzić producentom suplementów w d....e, celem lokowania produktu itp....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wellbing to był gniot... za każdym razem jak włączyłem ten kanał to leciał jeden i ten sam  program "o gejowatym typku, który mówi jak się odżywiać i namawiał do yogi jakąś pulchną osobę" :D . I ta jakość.

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...