Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zauważyłem, że wersja HD ma możliwość włączenia napisów, czego nie było w jakości SD.

Sprawdziłem też przed chwilą i w ramach TV Mobilnej zamiast dźwięku, jest emitowana cisza. Po prostu jest kanał bez głosu, reszta kanałów ma normalny dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, maks27 napisał:

Sprawdziłem też przed chwilą i w ramach TV Mobilnej zamiast dźwięku, jest emitowana cisza. Po prostu jest kanał bez głosu, reszta kanałów ma normalny dźwięk.

Pewnie leci wersja konwertowana z satelity, a tam jest DD i żeby był głos to te DD trzeba przekonwertować na MPEG. CP pewnie o tym zapomniał, stąd jest "cisza". :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak myślałem że tu jest powód i dodatkowo, jak dla mnie, plusem jest, że teraz obraz nie jest rozciągany z 4/3 do 16/9.

• Że co, proszę? 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nie był. Zawsze można było zrobić 16:9, ale jak ty miałeś w dekoderze ustawione "Rozciągnięcie" no to ci dekoder rozciągał. 😁

• Popieram 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, maks27 napisał:

Tak myślałem że tu jest powód i dodatkowo, jak dla mnie, plusem jest, że teraz obraz nie jest rozciągany z 4/3 do 16/9.

Ale zdajesz sobie sprawę że  żaden kanał SD sam się nie rozciąga z 4:3 do 16:9, tylko to kwestia źle ustawionego Twojego odbiornika? 😂 Kolega wyżej ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W Orange niestety tak jest. Stopklatka i Kino Polska byly porozciagane. Kino Polska obecnie jest OK. Stopklatka nadal zle.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak miałem (jakieś 10msc temu) Orange TV z dekoderem WHD to wszystko było OK, kwestia ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z rozciąganiem obrazu chodziło mi o to sygnał w ramach TV Mobilnej tak był ustawiony sygnał i mimo że miałem prawidłowo w dekoderze to sztucznie go rozciągał. Teraz już nie przy niezmienionych ustawieniach dekodera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jestem miło zaskoczony jakością obrazu Kino Polska HD. Naprawdę miała niespodzianka, że w ogóle zmienili na HD.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego działu forum i wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie na Kino Polska leci kultowy film komediowy „Miś”:-) 

Dla porównania parametry obrazu SD i HD:

1) SD: bitrate ~2,10 Mbit/s, kodek H.264, rozdzielczość 704x576

2) HD: bitrate ~4,10 Mbit/s, kodek H.264, rozdzielczość 1920x1080

Nawet film z 1980 roku potrafi teraz wyglądać bardzo dobrze. 

• Popieram 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jestem pozytywnie zaskoczony. Myślałem, że jak przejdą na HD, to będzie to ''pseudo HD'', a tu obraz wygląda świetnie. Duża różnica między SD. Na dużym telewizorze fajnie się ogląda.

Edytowane przez Patjyk
  • Popieram 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi