Skocz do zawartości

Problemy z rejestracją, błędy na forum


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dokładnie tak jak pisze Mr. Orbita. Serwery są wystarczające do działania forum w takiej postaci jak to ma miejsce w tzw. dzień powszedni.

To że obecnie jest oprócz userów mnóstwo gości przeglądających wątek dot. nc+ nie kwalifikuje do tego by inwestować w nowe serwery bo za kilka dni ruch ustanie i wszystko wróci do normy- przypadkowi goście odejdą, a starzy userzy nie będą drenować wątku o nc+ tylko zajmą się tym co wcześniej.

Inwestowanie w nowe szybsze serwery tylko po to by spamerzy i przypadkowe osoby mogły sobie pochulać w wątku o nc+ jest zbędne i nieperspektywiczne.

No ale jeśli masz jakieś "ALE" to albo nie wchodź na forum bo nikt tu nikogo łańcuchami nie trzyma albo napisz do Orbity że chcesz przelać odpowiednią kwotę na nowe serwery.

Robicie niepotrzebnie siarę z niczego, brakło wam na jeden dzień forum n-ki to z miejsca narzekacie na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ta sytuacja powtarza się dość często.

Dlaczego np taki portal tvn24.pl nie ma z tym problemu?

 

Ja bym wam radził się zastanowić nad zamianą serwerów, bo jak będzie rosła ilość odsłon a nic nie zrobicie z tym to tylko odstraszycie czytelników powolnym działaniem strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro porównujesz takiego giganta jak TVN24.pl pchającego kasę płynącą z TVN na obsługę serwerów i firmy nimi zarządzających(z uwagi na profil tego portalu- dziwne by portal największej stacji informacyjnej w Polsce miał lagi) do SatKuriera to nie mamy o czym rozmawiać.

Sytuacja nie powtarza się często, powiem więcej- występuje sporadycznie w takich sytuacjach jak np. dziś. Wiem bo mam konto na SK już sporo czasu i przeglądam je kilka razy dziennie tak jako user jak i gość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kiedyś sprawa wyglądała dużo gorzej, bo przy mniejszym obłożeniu forum wysypywało się całkowicie, a teraz tylko się przymula, więc wbrew pozorom jest bardzo dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem i co potwierdził @Wiking forum działa dobrze, zbędny ruch stworzyliście między innymi wy, userzy forum nki pisząc zbędne i nic nie wnoszące posty w wątku o nc+. Jutro wrócisz na swoje forum i dobrze, a dziś skoro ci nasze nie odpowiada to zamknij je w przeglądarce i nie wchodź.

Do jutra może wytrzymasz.

Nie widzę jakoś podobnych wpisów userów mających tu konta od kilku lat...najwięcej zawsze muczą krowy które najmniej mleka dają.

Tak samo z ostrzeżeniami- pisujecie na forum nki że albo was zbanowali albo dali warna za nic na SK tworząc kółko pokrzywdzonych. Ja jakoś od początku nie otrzymałem nigdy ostrzeżenia, może to dlatego że powstrzymuje się od pisania jeśli nie mam nic ciekawego i znaczącego do przekazania.

Wątek moim zdaniem do zamknięcia bo admin wyjaśnił ci już cały aspekt sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenia i cenzura to osobny temat.

Bardzo powolne działanie forum to co innego.

 

Do rozpoczęcia tego tematu skłoniły mnie nie tylko dzisiejsze wydarzenia, ale ogólnie działanie forum, gdyż dość często tak się dzieje (z mojego punktu widzenia).

Chyba że mam takiego pecha, że często jak wchodzę tu na forum to są jakieś zawiechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od rana było ciężko, ale dzięki znacznej pomocy i zaangażowaniu obecnej firmy hostującej nasze serwisy udało się opanować działanie. Proszę mieć na uwadze, że jeszcze nigdy w historii serwisu nie mieliśmy takiego ruchu na forum, a w połączeniu z portalem przebija to wielokrotnie normalne codzienne odsłony i doprowadziło tym razem do konieczności znacznego podniesienia parametrów technicznych serwera. Normalnie od początku tego roku na co dzień naprawdę było nieźle, mało awaryjnie i szybko - przecież wchodzę codziennie i widzę. Docelowo gdy ruch się uspokoi forum wróci do dawnej formy, ale na najbliższe kilka dni trzeba zacisnąć zęby. Forum nhdtv.pl już ruszyło, więc stali bywalcy tamtejszego forum wrócą tam. Tak mocnego serwera nie utrzymamy, docelowo nastąpi redukcja parametrów, aczkolwiek podejrzewam, że do parametrów nieco lepszych niż te, które mięliśmy do wczoraj. Okaże się w połowie kwietnia. W każdym razie przy normalnym obciążeniu problemu z wydajnością serwerów nie ma. To po prostu sytuacja wyjątkowa, nad którą nie tylko my mięliśmy dziś problem z zapanowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no tak :P Zapomniałem wspomnieć, że portal i forum siedzą pod innym adresem IP i jak ktoś ma tzw. peszka, czyli DNS-y nie chwyciły, to mogły się dziać dziwne rzeczy. Na to bym zrzucał "pięcsetki", bo przy obecnej konfiguracji serwera nie powinno sypać błędami przy obciążeniu, tylko zwaaaaaaaaalniać ;) (no, w ostateczności - brak odpowiedzi :/ ) Jednocześnie podczas dużego obciążenia nie polecam korzystać z wyszukiwarki - będzie działać kiepsko. Plany poszukiwań, przynajmniej przez najbliższe kilka dni, trzeba odpuścić, przesuwając na dogodniejszy termin... Lepiej niż jest - nie będzie. To szczyt finezji serwerowej na tą chwilę w naszym skromnym niskonakładowym wydaniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...